DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Stawki VAT nie zmaleją? Pomysły przeminęły wraz ze zdymisjonowanym wiceministrem

Stawki VAT nie zmaleją? Pomysły przeminęły wraz ze zdymisjonowanym wiceministrem
fot. stabul / freeimages.com

Pomysł wprowadzenia dwóch stawek podatku VAT: pięcio- i dwudziestoprocentowej to już przeszłość? O takich planach mówił zdymisjonowany niedawno wiceminister Konrad Raczkowski. Obecnie resort twierdzi, że żadne prace nad takimi rozwiązaniami się nie toczą.

 

Jeszcze kilka tygodni temu media informowały, że w Ministerstwie Finansów trwają prace nad projektem zmian dotyczących podatku VAT. Chodziło o likwidację 8-procentowej stawki i pozostawienie stawki 5-procentowej oraz obniżenie głównej stawki z 23 procent do 20 procent. Rewolucji jednak nie będzie. Jak poinformował Puls Biznesu, pomysły na rewolucję przeminęły wraz z byłym już wiceministrem Konradem Raczkowskim, a aktualnie żadne prace w tym zakresie w ministerstwie się nie toczą.

 

Raczkowski, który nadzorował departamenty podatkowe, miał wpisać zmiany w podatku VAT do dokumentu pod tytułem „Główne rozwiązania prawno-podatkowe odbudowy dochodów RP”. Projekt ten nigdy nie zyskał pełnej akceptacji kierownictwa resortu, aczkolwiek niektóre zawarte w nim pomysły już zostały zrealizowane. Dziennik powołując się na rządowe źródła, ocenił że takie zmiany mogłyby zaszkodzić PiS i to właśnie strategia podatkowa była jednym z powodów odwołania Raczkowskiego.


Głównym zarzutem wobec byłego wiceministra była jego nieodpowiedzialna wypowiedź na temat możliwej upadłości kilku banków i złego działania nadzoru finansowego.

 


Źródło: pb.pl

MA


DATA: 2016-03-14 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

i PiS miał takiego gościa? i spuścił go w kanalizacje? za to, że powiedział prawdę? że co, że obniżenie podatków zaszkodziłoby PiS-owi? a w którym miejscu? one są tak głupie czy tak bezwolne? to się dzieje naprawdę? w czym ci różnią się od poprzedników w dojeniu Polaków i ubożeniu Polski? czy w ogóle, a jak tak, to czym się różnią od poprzedników w pędzeniu Polski i Polaków do obcej niewoli? w robieniu z nas współczesnych niewolników? ja różnicy jakiejś specjalnej nie widzę; dalej zastępcze tematy, a najistotniejsze, najbardziej żywotne dla Polski i Polaków są dalej załatwiane po cichu z niekorzyścią dla nas; wygląda na to, że za co się wezmą to spaprają; zresztą jak to w zwyczaju mają socjaliści;
ponad 4 lata temu / JARO
 
I jak zwykle naród wydymano
ponad 4 lata temu / peterka
 
na razie wszystko wskazuje na to, że następne wybory wygra Kukiz\'15
ponad 4 lata temu / wmo
 
Dlaczego mnie to nie dziwi? Socjalista prędzej podpisze pakt z diabłem, niż obniży podatki, nawet, jeśli miałoby to doprowadzić do upadku państwa.
ponad 4 lata temu / obywatel
 
To kolejny dowód na to że PiS=PO.
ponad 4 lata temu / @
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.