DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

Stary Kontynent – krwawy kontynent! Te dane pokazują skalę aborcyjnego dzieciobójstwa w Europie

Stary Kontynent – krwawy kontynent! Te dane pokazują skalę aborcyjnego dzieciobójstwa w Europie
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Najwięcej aborcji wykonuje się w Rosji. W Polsce w ciągu 10 lat liczba dzieciobójstw wzrosła pięciokrotnie. Z kolei w Wielkiej Brytanii notuje się największą skalę aborcji dokonywanych przez kobiety w wieku poniżej 20 roku życia. Aborcyjne ludobójstwo na Starym Kontynencie przybiera przerażającą skalę.

 

Niechlubnym liderem w mordowaniu dzieci nienarodzonych jest w Europie od lat Rosja, nad którą ciąży nadal balast komunistycznej ustawy pozwalającej na nieograniczone niczym przeprowadzanie aborcji. Prawo z 1920 roku doprowadziło nie tylko do śmierci milionów niewinnych dzieci, ale też do zrujnowania psychiki i obyczajów kobiet oraz całych rodzin. Zabicie dziecka w świetle ateistycznego prawa Sowietów było traktowane na równi ze środkami antykoncepcyjnymi. Trudną i bolesną przeszłość dzisiaj odkrywają przed współobywatelami celebryci rosyjscy, m.in. znana piosenkarka Ałła Pugaczowa, w której opowieści o tej tragedii widać żal i ból po dokonanej za namową męża aborcji.

 

Dzisiaj Rosja próbuje walczyć z sowieckim podejściem do mordowania dzieci. W akcje pro-life angażują się znani obywatele, wśród nich żona premiera Dmitrija Miedwiediewa, Swietłana, która uczestniczy w projekcie „Dzień rodziny, miłości i wierności” (organizowany od 2008 roku) oraz w uświadamiającą zło aborcji kampanię „Podaruj mi życie”.

 

Od upadku komunizmu i ery nachalnej propagandy ateistycznej, zaczęło zmieniać się w Rosji podejście do życia nienarodzonych dzieci. Od 1988 roku liczba aborcji wykonywanych w Rosji spada (według „Demoscop Weekly”), choć dane i tak są ciągle zatrważające. W 1990 roku na terenie Rosji wykonano 4,1 mln aborcji. Liczbę tę można porównać do dwukrotnej liczby mieszkańców Warszawy lub prawie całego województwa śląskiego. W 1990 roku na każde 100 urodzonych dzieci przypadało wówczas ponad 200 dzieci, którym takiej szansy nie dano. Przełom w podejściu do życia nienarodzonych przełożył się na szybki spadek aborcji – w 2000 roku liczba krwawych „zabiegów” wyniosła 2,14 mln, a w 2010 roku 1,19 mln. Ostatnie dane szacują liczbę aborcji na 0,9 mln, czyli pięciokrotnie mniej niż w 1988 roku.

 

Tragedie przeżywane przez rosyjskie kobiety pokazują także dane odnoszące się do wieku matek, które decydowały się na zamordowanie nienarodzonych dzieci. W 1991 roku na 1000 kobiet w wieku między 15 a 19 lat na aborcję decydowało się ich prawie 70. Piętnaście lat później było ich już sześciokrotnie mniej.

 

Z bagażem psychicznym, jaki powodują traumatyczne przeżycia związane z zamordowaniem dziecka przez matkę, wchodzą w dorosłość także młode kobiety w innych państwach europejskich. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia dla Europy, aborcje u kobiet w wieku poniżej 20 roku życia to od 10 do 15 proc. wszystkich dzieciobójstw.

 

Najgorzej jest w Wielkiej Brytanii (ponad 14 proc.). W przedziale między 12 proc. a 14 proc. są Holandia, Dania, Węgry, Finlandia i Belgia. Między 10 proc. a 11 proc. w Francji, Portugalii i Hiszpanii. Z kolei w Grecji, Łotwie, Polsce i Słowenii aborcje u kobiet poniżej 20 roku życia wynoszą między 4 proc. a 6 proc. wszystkich aborcji.

 

W Europie, poza szczególnie okaleczaną przez aborcję Rosją, do państw gdzie ginie najwięcej dzieci przed narodzeniem należą Francja i Wielka Brytania. Z danych Eurostatu wynika, że w krajach, gdzie tzw. ruchy kobiece rozpoczynały swoją aktywność, dzisiaj notuje się najwięcej przypadków mordowania dzieci w fazie prenatalnej. W 2015 roku w Wielkiej Brytanii nie urodziło się z powodu aborcji 198 tys. dzieci, we Francji zaś 203 tys., co oznacza, że w ciągu jednego roku w każdym z tych państw zamordowano tyle osób, ile żyje w Radomiu lub Toruniu.

 

Jeśli chodzi natomiast o przeliczenie wykonanych aborcji na 1000 kobiet, to na smutnym pierwszym miejscu stanąłby niewielki Luksemburg, gdzie na 10 tys. kobiet w wieku pozwalającym na urodzenie dziecka na aborcję decyduje się co roku ok. 37 kobiet. Niewiele mniej w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.

 

W Polsce liczba aborcji od lat rośnie. W 2002 roku wykonano ich w naszym kraju 159, pięć lat później 326, a w 2010 roku już 641. Granicę 1000 przekroczył nasz kraj w 2015 roku. Wówczas dokonano 1040 aborcji. Niestety, rok 2016 był jeszcze tragiczniejszy – dokonano w nim aborcji 1098.

 

Bilans dziesięciolecia 2005-2015 napawa smutkiem przy ocenie tego co dzieje się w Polsce (pięciokrotny wzrost notowanych aborcji), ale także w Luksemburgu, Belgii i Szwecji, gdzie liczba dzieciobójczych „zabiegów” rośnie. Więcej optymizmu płynie z danych słowackich i estońskich – tam liczba aborcji spadła w ciągu 10 lat dwukrotnie.

 

 

Piotr Koźmian

 

 


DATA: 2018-02-26 13:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@do Hanka. Tak, wg KPK aborcja to jedyny grzech przeciwko życiu ludzkiemu, za który należy się ekskomunika z mocy prawa. Zabójstwo ludzi urodzonych, nawet w postaci masowego ludobójstwa jak Holokaust, nie podlega tej karze i jest zakwalifikowane jako mniejsze zło.
3 miesiące temu / Hanka
 
Czyli, z punktu widzenia KPK, zamordowanie nienarodzonego dziecka to większy grzech niż zamordowanie narodzonego dziecka?
3 miesiące temu / do Hanka
 
Aborcja i dzieciobójstwo to różne czyny: aborcja jest uśmierceniem dziecka w łonie matki, a dzieciobójstwo uśmierceniem po porodzie. Za aborcję kodeks prawa kanonicznego przewiduje ekskomunikę, za dzieciobójstwo nie ma tej kary.
3 miesiące temu / Hanka
 
@Marek A czy Jan Paweł II nie poświęcił Rosji?
3 miesiące temu / trooper
 
Odpowiedź na źródło muzułmańskiej inwazji na Europę jest prosta- Bicz Boży na morderców i zdrajców- księga Powtórzonego Prawa w wyliczeniu błogosławieństw i przekleństw jako przekleństwa za złamanie Przymierza wymienia właśnie inwazję dzikich i obcych ludów. U nas też jest to tylko kwestią czasu, jeśli będziemy szli ramię w ramię ze spoganizowanym zachodem.
3 miesiące temu / krisbac
 
W USA - aborcja dozwolona do 9 miesiąca. W Chinach - aborcja przymusowa 3 dziecka. To są dopiero krwawe kontynenty - Ameryka i Azja.
3 miesiące temu / ala wilk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.