DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Starosta wołomiński do MEN: dlaczego interweniujecie w sprawie prorodzinnego programu

Starosta wołomiński do MEN: dlaczego interweniujecie w sprawie prorodzinnego programu
fot.men.gov.pl

Starosta wołomiński, Piotr Uściński skierował do szefowej resortu edukacji, Joanny Kluzik-Rostkowskiej prośbę o wyjaśnienie powodów interwencji Mazowieckiego Kuratora Oświaty, oraz Ministra Edukacji Narodowej w sprawie przystąpienia przez szkoły Powiatu Wołomińskiego do programu „Szkoła Przyjazna Rodzinie”.

 

„Szkoła Przyjazna Rodzinie” to program, wdrażany poprzez współpracę między Centrum Inicjatyw Dla Życia i Rodziny a jednostkami samorządowymi. Szkołom realizującym program, Centrum przyznaje specjalne certyfikaty.

 

Przypomnijmy, że MEN nie spodobały się warunki pod jakimi Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny przyznaje certyfikat „Szkoła Przyjazna Rodzinie”, który jest elementem programu prorodzinnej edukacji. „Według dochodzących do MEN informacji, certyfikaty „Szkoły Przyjaznej Rodzinie” będzie nadawało Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, ale pod kilkoma warunkami. Szkoła musi korzystać z odpłatnych programów prorodzinnych rekomendowanych przez Centrum” – czytamy na stronie resortu edukacji. Resort oświaty zwrócił się więc do mazowieckiego kuratorium (certyfikat taki otrzymało kilka szkół w powiecie wołomińskim) by ten zbadał zasady w zgodzie z którymi dyrektorzy szkół z powiatu wołomińskiego podpisują deklaracje przystąpienia do programu.

 

Jak ocenili prawnicy z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, decyzje MEN są niezgodne z prawem. W oparciu o ekspertyzę tych prawników, starosta wołomiński skierował pismo do resortu edukacji.

 

„W świetle treści ww. pisma oraz działań podjętych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w związku z przystąpieniem szkół z terenu Powiatu Wołomińskiego do programu „Szkoła Przyjazna Rodzinie”, zwracam się do Pani Minister z prośbą o udzielenie w trybie Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej informacji w jakim trybie i w oparciu o jaką podstawę prawną Mazowiecki Kurator Oświaty został zobowiązany do podjęcia czynności kontrolnych w placówkach oświatowych, które przystąpiły do programu „Szkoła Przyjazna Rodzinie". Proszę o przekazanie kopii dokumentu zobowiązującego Mazowieckiego Kuratora Oświaty do podjęcia ww. działań” – napisał starosta do minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

 

„Zwracam się również z prośbą o udzielenie informacji publicznej na jakiej podstawie informuje Pani Minister media, że wywierana była presja na dyrektorów szkół, aby przystąpiły do programu „Szkoła Przyjazna Rodzinie” i przekazanie kopii ewentualnych dokumentów wskazujących, że wywierana była presja” – dopytał Piotr Uściński.

 

W obronie programu „Szkoła Przyjazna Rodzinie” wystąpili również radni Rady Powiatu Wołomińskiego.

 

 

Źródło: powiat-wolominski.pl/PCh24.pl

ged


DATA: 2014-03-31 10:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

brawo powiat Wołomin! ta historia pokazuje, co to takiego jest ta oświata państwowa; jest to bezmózgowie urzędasów, którym się wydaje, że wiedzą lepiej od zainteresowanych - uczniów, rodziców i nauczycieli, czego, w jaki sposób i kiedy mają się uczyć uczniowie; rozwiązać całe te, nikomu niepotrzebne, no chyba, że tylko zatrudnionym w nim urzędasom i cenzorom z epoki minionej, ministerstwo; program i sposób nauki w szkołach mają wybierać rodzice, z pomocą nauczycieli, a uczniowie mają się dostosować; należy się pozbyć garba urzędasów państwowych jak najszybciej; a ta cała JK-R, to jedno wielkie nieszczęście dla nas i naszych dzieci
ponad 5 lat temu / jaro
 
Wołomin wyprzedza Radzymin! Nareszcie coś dobrego o podwarszawskich miejscowościach. I to na PCh24. Osobista nutka. Miło.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Konkretnie i rzeczowo. Brawo Panie Starosto!
ponad 5 lat temu / Yas
 
Proszę Redakcję o trzymanie ręki na pulsie i przekazanie informacji o dalszych losach sprawy.
ponad 5 lat temu / ***
 
Nie pozostaje nic innego powiedzieć jak tylko BRAWO PANIE STAROSTO :)
ponad 5 lat temu / ***
 
Wołomin, Wołomin, Wołomin!!!
ponad 5 lat temu / Janeks
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.