DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Starcia imigrantów z policją. Halloween okazją do zamieszek i podpalania aut

Starcia imigrantów z policją. Halloween okazją do zamieszek i podpalania aut
Zdjęcie ilustracyjne, REUTERS/Stephane Mahe

Tegoroczne Halloween we Francji było okazją do ulicznych zamieszek i starć z miejscową policją oraz strażą pożarną. Burdy miały miejsce głównie na osiedlach, gdzie mieszkają imigranci. W Lyonie i Tuluzie doszło do spalenia kilkudziesięciu samochodów. Z kolei w Troyes bitwa chuliganów z żandarmerią trwała blisko cztery godziny.

 

W tym roku w wielu miastach Francji podczas Halloween dochodziło do ulicznych burd i ataków na funkcjonariuszy policji oraz straży pożarnej (m.in. w miejscowościach Pau i Lons). Chuliganie podpalali kosze na śmieci, a także zaparkowane na ulicach samochody. Do zamieszek i przestępstw dochodziło głównie na osiedlach zamieszkanych przez imigrantów.

 

W Lyonie zniszczono i podpalano 60 aut, a w Tuluzie spłonęło kilkadziesiąt kolejnych. Z kolei w Nantes uszkodzono 2 auta oraz policyjny radiowóz. Co ciekawe w miejscowości Orthez „ofiarą” bandytów padł również szkolny autobus. Do zamieszek i zniszczeń doszło także w Rennes, Brest oraz Valence. Aż czterogodzinna bitwa miała miejsce w blokowisku pod Troyes, gdzie tamtejsi mieszkańcy starli się z żandarmerią. Chociaż popularność Halloween zdaje się kończyć, to natężenie wandalizmu i chuligaństwa zdaje się powoli dorównywać „świętowaniu” nocy sylwestrowej, czy państwowego święta 14 lipca.

 

Importowane zza oceanu „święto” było przez lata wspierane przez handel i restauratorów, dla których przełom października i listopada był „martwym” sezonem. O ile w Polsce przed dniem Wszystkich Świętych obroty wzrastają, nad Sekwaną, gdzie 1 listopada utracił powszechny charakter świąteczny, panował handlowy zastój. Import wesołkowatego Halloween miał być receptą na jego ożywienie. Od pewnego czasu widać jednak schyłek jego popularności, a „zabawa” przybiera coraz bardziej wynaturzone formy. Także za sprawą zamieszkujących tzw. „wrażliwe osiedla” imigrantów.

 

 

Bogdan Dobosz  

WMa

 

 

 


DATA: 2017-11-02 21:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.