DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Starający się o wizę do USA będą musieli podać szczegóły kont w mediach społecznościowych

Starający się o wizę do USA będą musieli podać szczegóły kont w mediach społecznościowych
Fot. Zach Rudisin / commons / creative

Departament Stanu USA zapowiada wprowadzenie nowych regulacji dotyczących przyznawania wiz. Ubiegający się o wjazd do Stanów Zjednoczonych będą zobowiązani do przekazania administracji szczegółów na temat swoich kont w mediach społecznościowych.

 

Jak informuje „The New York Times”, już wkrótce Departament Stanu USA będzie wymagał od wszystkich osób ubiegających się o wizę, podania szczegółowych informacji na temat profili w mediach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, Instagram itp. Co więcej, zakres informacji koniecznych do udostepnienia będzie bardzo szeroki i ma dotyczyć wszystkich profili w różnych serwisach zakładanych na przestrzeni minionych 15 lat. Dotychczas podobne rozwiązania kontrolne dotyczyły jedynie osób chcących przyjechać do USA z krajów, w których występuje duże ryzyko terroryzmu.

 

Informacje przekazywane przez aplikujących o wizę do USA pozwalałyby rządowi na dostęp do zdjęć, lokalizacji, dat urodzenia i innych informacji osobowych udostępnianych w mediach społecznościowych. „Już teraz żądamy pewnych informacji kontaktowych, historii podróży, informacji o członkach rodziny i poprzednich adresów osób ubiegających się o wizę” – oświadczył Departament Stanu.

 

„Stale pracujemy nad znalezieniem mechanizmów usprawniających nasze procesy kontroli bezpieczeństwa, aby chronić obywateli USA, wspierając jednocześnie legalne podróże do Stanów Zjednoczonych” – precyzuje organ administracji w swoim stanowisku. Zarządzenie może sprawić, że rocznie nawet 15 mln osób z całego świata będzie zmuszona do informowania o prowadzeniu kont w mediach społecznościowych.

 

„The New York Times” zauważa, że to posunięcie nawiązuje do decyzji z września 2017 i stanowi kolejny krok naprzód w tej materii. Wówczas uchwalono rozporządzenie wzywające do nadzoru korzystania z mediów społecznościowych przez wszystkich imigrantów, w tym naturalizowanych obywateli USA. Z kolei jeszcze za prezydentury Baracka Obamy, Departament Stanu prosił osoby ubiegające się o wizę o dobrowolne przesyłanie informacji na temat swoich kont w mediach społecznościowych.

 

Przeciwko decyzji Departamentu Stanu protestują środowiska zajmujące się ochroną praw obywateli i obcokrajowców żyjących na terenie Stanów Zjednoczonych. „Jest to niebezpieczna i problematyczna propozycja, która nie ma nic wspólnego z ochroną bezpieczeństwa, ale budzi poważne obawy dotyczące prywatności” – mówi Hina Shamsi, dyrektor Unii Obywatelskiej. Aktywistka dodaje, że rząd nie jest w stanie udowodnić, że media społecznościowe mogą dostarczyć wiarygodnych wskazówek, które pomagają w identyfikacji niebezpieczeństwa.

 

 

Źródło nytimes.com

WMa

 


DATA: 2019-06-03 23:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A scany lewej strony kaleson gdzie uploadowac juz podali?
8 miesięcy temu / Turysta fanatyk
 
USA kraj wolności.
8 miesięcy temu / emk
 
och, nas to nie dotyczy, przecież najlepszy i strategiczny sojusznik zniesie wizy, tak?
8 miesięcy temu / Wojtek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.