DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Stańmy w obronie małżeństwa. Niech Polska pozostanie wierna Chrystusowi!

Stańmy w obronie małżeństwa. Niech Polska pozostanie wierna Chrystusowi!

Polonia Semper Fidelis – pod takim hasłem rozpoczyna się akcja wiernych skierowana do Pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce. To synowska prośba o potwierdzenie tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa. Polski episkopat wciąż pracuje nad interpretacją adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia, a zdecydowany głos wiernych może dodać biskupom otuchy. Polska po raz kolejny musi stanąć na czele obrońców wiary!

 

Liberalne interpretacje papieskiego dokumentu wprowadziły spore zamieszanie w Kościele. Oto na przykład niemieccy biskupi stwierdzili, że osoby rozwiedzione żyjące w ponownych, niesakramentalnych związkach, mogą przystępować do Komunii Świętej. Takie stanowisko stoi jednak w sprzeczności z dotychczasową Nauką Kościoła i uderza w szóste Przykazanie Boże!

 

Okazało się, że w największym kraju Europy, katolicka hierarchia wyrzeka się nauki Kościoła – czyniąc to wbrew słowom świętego Jana Pawła II, który wyraźnie nauczał: „Kościół potwierdza swoją praktykę, opartą na Piśmie Świętym, niedopuszczania do Komunii Eucharystycznej rozwiedzionych, którzy zawarli ponowny związek małżeński”.

 

Jako świeccy wierni możemy wyrazić troskę o zachowanie tradycyjnej Nauki i wesprzeć naszych Pasterzy w ich działaniach. Dlatego właśnie powstała inicjatywa Polonia Semper Fidelis. Nie chcemy, by interpretacyjny zamęt rozniósł się po Polsce. Chcemy, by polscy Pasterze Kościoła w oficjalnym dokumencie potwierdzili tradycyjną Naukę w sprawie nierozerwalności małżeństwa.

 

Jest ku temu okazja, gdyż Episkopat Polski pracuje nad interpretacją adhortacji Amoris Laetitia. Prace się opóźniają – dokument miał być bowiem zaprezentowany jeszcze w ubiegłym roku. Jest to jednak okoliczność skłaniająca do przekazania na ręce biskupów słów troski o Kościół i zachowanie niezmienności jego nauczania.

 

Za pomocą strony poloniasemperfidelis.pl można podpisać petycję z prośbą do Jego Ekscelencji Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Episkopatu Polski, o potwierdzenie tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa. Mocny głos wiernych może stać się dla polskich biskupów wielkim wsparciem, zaś wypracowane przez naszych hierarchów stanowisko może stać się „iskrą”, która spowoduje, że biskupi kolejnych krajów potwierdzą tradycyjne nauczanie Kościoła. Wszystkie podpisy, wraz z treścią petycji, zostaną przekazane Przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Polski.

 

Ważny jest każdy głos. Każdy podpis stanowi bowiem nieoceniony wkład w dzieło pomocy małżeństwom zagrożonym rozpadem, które wprawdzie przeżywają kryzys, ale ciągle liczą się ze zdaniem Kościoła. Co się z nimi stanie, jeśli i to oparcie zostanie im odebrane?

 

Niestety, nagłaśniane przez media głosy, jakoby nauczanie Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa uległo zmianie, znajdują poklask wśród środowisk nieprzychylnych Kościołowi. Takie głosy powodują także zamęt wśród samych wiernych, którzy pomimo presji rewolucji obyczajowej i relatywizacji zasad moralnych starają się nadal wytrwać w wierności nauce Chrystusa. Chaos zawsze rodzi złe owoce – zauważalnie rośnie liczba osób wątpiących i odstępujących od nauki i praktyki w odniesieniu do sakramentu małżeństwa i Eucharystii.

 

Polscy biskupi zajęli zdecydowane stanowisko podczas synodów poświęconych rodzinie i odważnie stanęli wtedy w obronie nauczania Kościoła i duchowego dziedzictwa Papieża Polaka. Liczymy, że i tym razem Konferencja Episkopatu Polski stanie na wysokości zadania. Pokażmy, że wspieramy swoich Pasterzy!

 

Petycję można podpisać na stronie: poloniasemperfidelis.pl

 

 

MA

 

 


DATA: 2018-01-18 16:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A kimże jestem bym mógł ponaglać lub wywierać jakąś presję na mojego Biskupa. Jedyne co mogę zrobić to modlić się za Niego. Tak zrobię już jutro i ofiaruję poranną Eucharystię prosząc Pana Boga by wszystkich Pasterzy Kościoła Polskiego umocnił łaskami Ducha Świętego w podjęciu właściwej decyzji a nam wiernym udzielił laski cierpliwości i więcej wiary - wszak każdy mój włos jest u Pana policzony. Chwała Panu !
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Kościół zmierza w zła stronę. To co mówi ks. Glas to święta prawda. Diabeł ostro atakuje, a my musimy się temu przeciwwstwaić! Nie idźcie za nimi!!!! Idźmy zatem wyłącznie za słowami świętej Ewangelii!
ponad 1 rok temu / Wojt
 
Strona do podpisu jest zepsuta. Nie działa
ponad 1 rok temu / Multipla
 
No pewnie, że się nie da. I diabłu świecę, i Panu Bogu ogarek? Jestem cywilnie rozwiedziony z moją sakramentalną małżonką i nie mogę dostać rozgrzeszenia. Nie marudzę. Zasady to zasady. A im bardziej niezmienne i odwieczne tym lepiej. Do spowiedzi jednak chodzę. Mogę też podjąć kroki, aby spróbować unieważnić sakrament małżeński. Brzmi jak wynalazek, ale zgodny z doktryną Kościoła. Ksiądz mówił mi, że ludzie taktują tę możliwość jak instytucję rozwodu cywilnego i masowo składają wnioski. Mają prawo. Ale i tak tylko ich ułamek jest rozpatrywanych pozytywnie. To też rozumiem. Skoro złamaliśmy ślubowanie przed Bogiem i nie wytrwaliśmy w związku, to kto i z jakiej racji mam nam teraz umożliwiać wygodne życie na łonie Kościoła?
ponad 1 rok temu / DO Magdalena
 
Mam to szczęście i przywilej, że w mojej rodzinie nigdy, a jest z tych najstarszych, nie miały miejsca ani rozwody, ani aborcje, ani żadne inne podobne im nieszczęścia. Kobiety zawsze cnotliwe, dzieci chciane, małżeństwa udane... Daje to dystans do problemów i ze spokojem pozwala zadać pytanie, dlaczego ludzie nie szanują budującego wszystko porządku, a tak łatwo pozwalają sobie na życiowy chaos? Myślę, że najpierwszym nośnikiem wspomnianej harmonii jest rodzina i tę właśnie wspólnotę naturalną winny wspierać pozostałe, a zatem i narodowe państwo, i w pierwszej kolejności Kościół. Osobiście wolałbym jednak,by tymi kwestiami zajmowali się hierarchowie, bez "demokratycznego" nacisku wiernych, których powinności bardziej lokuję w pobożnych praktykach i dawaniu świadectwa. Założenie,że "aktyw" wiernych jest mniej podatny na wszelką herezję od swych biskupów nie jest uprawnione logicznie, a publiczne recenzowanie ich wypowiedzi wprowadza zamęt i daje argumenty wrogom.
ponad 1 rok temu / Jan Piotr
 
Do Magdalena - Nie !!! NIE Można im pozwolić na przystępowanie do Sakramentów, gdyż w ten sposób prowadziłoby się ich na wieczne potępienie !!! A dlaczego to posłuchaj sobie tego Kazania Ks. Grzegorza Śniadocha. Ten wirny Bogu Kapłan w tym Kazaniu tłumaczy dlaczego nie. Kazanie trwa około 20 parę minut. Warto posłuchać, bo te 20 parę minut może zmienić życie każdego. Wpisać w wyszukiwarkę: Kazanie odpustowe na uroczystość św. Antoniego - ks. Grzegorz Śniadoch IBP - 13 czerwca 2016 r. I posłuchać z uwagą.
ponad 1 rok temu / Amelia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.