DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Stanisław Michalkiewicz o ujawnionych dokumentach: „zemsta Kiszczaka zza grobu”

Stanisław Michalkiewicz o ujawnionych dokumentach: „zemsta Kiszczaka zza grobu”
fot. Adam Chelstowski / FORUM

Znany publicysta Stanisław Michalkiewicz odniósł się do ujawnienia dokumentów dotyczących Lecha Wałęsy przez żonę gen. Kiszczaka. Analizując motywy działania Marii Kiszczak, Michalkiewicz przypomina sprawę morderstwa małżeństwa Jaroszewiczów. Twierdzi, że oddanie tych dokumentów IPN wynikało z obawy o życie żony zmarłego generała. Według Michalkiewicza, może się okazać, że dokumenty po zarchiwizowaniu przez IPN ulegną „przypadkowemu” zniszczeniu, aby uniemożliwić zapoznanie się z nimi przez społeczeństwo.


Stanisław Michalkiewicz opublikował swój komentarz pod tytułem „Nowa wersja naszej transformacji ustrojowej po znalezieniu kwitów w domu Kiszczaka?”.

Michalkiewicz sprawę ujawnienia przez Marię Kiszczak dokumentów o Lechu Wałęsie określił mianem „zemsty Kiszczaka zza grobu”. Według niego dokumenty te doprowadzą do zniszczenia mitu założycielskiego III RP. – W archiwum po mężu w którym znajdował się rękopis znaleziony w Saragossie, sławiący czyny tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek” – powiedział Michalkiewicz. – Wyobrażam sobie, że to na pewno nie jest makulatura. Już tam gen. Kiszczak makulatury w domu nie trzymał – dodał.

Lech Wałęsa zareagował bardzo nerwowo i z goryczą stwierdził, że ludzie walczą trupem Kiszczaka, kiedy on tu obalił komunizm. A na koniec zacytował nawet Adolfa Hitlera „Zwycięzcy się nie sądzi”. – stwierdził Stanisław Michalkiewicz.

 

Zastanawiając się nad motywami działania Kiszczakowej znany publicysta przypuszcza, że wdowa wypełniała wolę zmarłego męża. Publicysta przypomina sprawę Jaroszewiczów, zamordowanych i torturowanych przez nieznanych sprawców. Według Michalkiewicza wdowa po szefie bezpieki mogła się dowiedzieć, iż po śmierci męża straciła „ochronę”, dlatego oddanie dokumentów stało się koniecznością wynikającą z obawy o życie. Gen. Kiszczak mógł bowiem zadawać sobie sprawę, że zatrzymanie dokumentów w domu narażałoby życie żony na niebezpieczeństwo i w ostatniej woli nakazać oddanie dokumentów.


Michalkiewicz zwraca uwagę, także na możliwe dalsze losy dokumentów. Przypomina w tym kontekście co stało się z dowodami rzeczowymi w sprawie Krzysztofa Olewnika, które po pęknięciu rury kanalizacyjnej zostały zniszczone. – Może się zdążyć, że piorun kulisty wszystko to spali, takie rzeczy się przecież zdążają – powiedział Michalkiewicz. – Najmniej prawdopodobnej jest to że zostaną one udostępnione publiczności, bo to wymagałoby zweryfikowania wszystkich legend z tą legendą główną w postaci mitu założycielskiego III RP – dodał. Zasugerował również, że Lech Wałęsa również posiada u siebie w domu ważne dokumenty, ale to czego dotyczą, dowiemy się po jego śmierci.


źródło: YouTube
MR

 

 

 
DATA: 2016-02-18 16:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lech Walesa znowu ma nowa koncepcje na teczki Bolka a ta nowa jego koncepcja jest brac dobre proszki na zaparcie bez konsultacji ze swoim lekarzem .
ponad 2 lata temu / Robert
 
Wbrew filosemickiej propagandzie krytyka Żydów nie jest domeną ciemnogrodu. Żydów krytykowali ludzie za których spadkobierców uważa się dzisiejsza inteligencja. Jednym z nich był Stanisław Staszic, żyjący na przełomie XVIII i XIX wieku, polski działacz oświeceniowy, pisarz, publicysta, filozof, tłumacz, geograf, geolog, wychowawca, działacz społeczny, prekursor spółdzielczości, inicjator rozwoju przemysłowego i mecenas badań naukowych. Wbrew filosemickiej propagandzie krytyka Żydów nie jest domeną ciemnogrodu. Żydów krytykowali ludzie za których spadkobierców uważa się dzisiejsza inteligencja. Jednym z nich był Stanisław Staszic, żyjący na przełomie XVIII i XIX wieku, polski działacz oświeceniowy, pisarz, publicysta, filozof, tłumacz, geograf, geolog, wychowawca, działacz społeczny, prekursor spółdzielczości, inicjator rozwoju przemysłowego i mecenas badań naukowych. Żydzi przyczyną wielkich nieszczęść narodu polskiego Stanisław Staszic rozpoczął swoją prace ?O przyczynach
ponad 3 lata temu / eleni
 
"Zasugerował również, że Lech Wałęsa również posiada u siebie w domu ważne dokumenty, ale to czego dotyczą, dowiemy się po jego śmierci" - o ile Bolęsa nie doszedł do wniosku że w zaistniałej sytuacji bezpieczniej będzie dogrzewać dom tymi dokumentami.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Obalać to on raczej flaszki w komunizmie obalał. Dęty jak żaba i pękł jak żaba.
ponad 4 lata temu / agricola
 
@John Galt: to nie puszka pandory tylko puszka prawdy
ponad 4 lata temu / Niktoś
 
Takich szaf z dokumentami tajnych służ jest wiele uważa dziennikarz śledczy Wojciech Smulinski.Pan Stanisław Michałkiewicz ma rację że naród nigdy nie zapozna się dokumentami Lecha Wałensy.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.