DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Stanisław Michalkiewicz dla PCh24.pl: rząd zapowiada, że nie odda Żydom ani guzika? Wolne żarty!

Stanisław Michalkiewicz dla PCh24.pl: rząd zapowiada, że nie odda Żydom ani guzika? Wolne żarty!
Stanisław Michalkiewicz. FOT.Adam Chełstowski/FORUM

Rząd „dobrej zmiany” utrzymywał opinię publiczną w nieświadomości tego co się dzieje i milczał na temat wszystkich kombinacji, jakie podejmuje ze środowiskami żydowskimi. Teraz już nie można tego utrzymać w tajemnicy, ponieważ władza nie jest w stanie zaprzeczyć prawdziwości ujawnionej przeze mnie notatki MSZ. Co ciekawe – początkowo rząd nie za bardzo wiedział jak się ma zachować i co zrobić. Tematu nie dało się jednak przemilczeć, więc zdecydowano się postawić na rozwiązanie polegające na wmawianiu opinii publicznej, że „nie oddamy ani guzika”mówi w rozmowie z PCh24.pl Stanisław Michalkiewicz.

 

W najbliższą sobotę ulicami Warszawy przejdzie marsz przeciwko ustawie 447. Czy biorąc pod uwagę ostatnie, buńczuczne zapowiedzi ministra Brudzińskiego, premiera Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego, że Polska nie odda ani złotówki na wypłatę "odszkodowań wojennych", taka inicjatywa jest jeszcze potrzebna?

Jak partia mówi, że nie da ani złotówki, to mówi. Pan prezes Kaczyński, pan premier Morawiecki i pan minister Brudziński są wysokimi przedstawicielami rządu i dysponują większością parlamentarną, więc nic nie zaszkodziłoby, gdyby ten swój słowny sprzeciw sformułowali w postaci ustawy.

 

Powód jest prosty - mielibyśmy do czynienia z inną sytuacją prawną. Gdy bowiem ktoś coś deklamuje na wiecach, to nikogo do niczego nie zobowiązuje, zwłaszcza że polscy politycy mają manierę natychmiastowego zapominania tego, co kilka chwil wcześniej mówili i czego bronili. Natomiast ustawa przewidująca sankcje karne stwarza zupełnie inną sytuację.

 

Tak jak w pokerze trzeba powiedzieć SPRAWDZAM! Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość nie poprze ustawy, niekoniecznie mojego autorstwa, tylko chociażby tej, którą niedawno zaprezentował przed Białym Domem pan poseł Rzymkowski, to będziemy mieli ostateczny dowód na to, że polskie władze albo nie są w stanie, albo po prostu nie chcą bronić interesów Rzeczypospolitej Polskiej!

 

Wystarczy 15 posłów do wprowadzenia projektu ustawy do laski marszałkowskiej. Jeżeli to się nie stanie to wszystkie te buńczuczne deklaracje będą po prostu niewiarygodne choćby nie wiem, ilu polityków powtarzało za ministrem Jakim „po moim trupie”.

 

Ale przecież politycy partii rządzącej cały czas podkreślają, że ustawa 447 nic tak naprawdę nie znaczy, a Amerykanie nie mogą do niczego Polski zmusić...

Proszę Pana, do czego Pan chce mnie przekonać?!

 

Do niczego, Panie redaktorze. Ja tylko przytaczam stanowisko rządzących w tej sprawie...

Niech się Pan zastanowi – a jakie niby mają mieć stanowisko i co mają mówić?! Jeżeli władze zostały przyłapane na gorącym uczynku, że prowadzą od co najmniej roku tajne rokowania z Żydami na temat sposobu zrealizowania ich roszczeń, to co niby mają mówić?! Teraz tłumaczą, że wszystko jest w porządku, a nie jest i coraz więcej Polaków zdaje sobie z tego sprawę!

 

Polskie władze boją się reakcji opinii publicznej i obywateli Rzeczypospolitej. Prawo i Sprawiedliwość nie chce być zdmuchnięte przed wyborami z polskiej sceny politycznej mimo że już dawno, za coś takiego, tak właśnie powinno się stać...

 

Doskonale to rozumiem, Panie redaktorze. Pamiętam, co powiedział Pan w naszej rozmowie w ubiegłym roku po tym jak Donald Trump podpisał się pod ustawą 447. Stwierdził Pan, że „9 maja 2018 roku Polska ostatecznie przegrała II Wojnę Światową”. Przez 12 miesięcy nikt z rządzących nie zabierał głosu w tej sprawie. Boję się, że obecna ofensywa przyniesie więcej szkód niż zysków...

Dopóki można było utrzymywać w tajemnicy całą sprawę, to wszystko było dla rządzących w porządku. Przypomnę, że pierwsze spotkanie pana Thomasa Yazdgerdi’ego (specjalnego posłannika Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu – red.) z panem Jackiem Chodorowiczem (pełnomocnikiem ministra spraw zagranicznych do kontaktu z diasporą żydowską, były ambasador RP w Izraelu – red.) miało miejsce w stycznie 2018, kiedy ustawa 447 nie była jeszcze uchwalona, o czym wspomina ujawniona przeze mnie notatka MSZ!

 

Rząd „dobrej zmiany” utrzymywał opinię publiczną w nieświadomości tego co się dzieje i milczał na temat wszystkich kombinacji, jakie podejmuje ze środowiskami żydowskimi. Teraz już nie można tego utrzymać w tajemnicy, ponieważ władza nie jest w stanie zaprzeczyć prawdziwości ujawnionej przeze mnie notatki MSZ. Co ciekawe – początkowo rząd nie za bardzo wiedział, jak się ma zachować i co zrobić. Tematu nie dało się jednak przemilczeć, więc zdecydowano się postawić na rozwiązanie polegające na wmawianiu opinii publicznej, że „nie oddamy ani guzika”.

 

Dopóki nie zostanie uchwalona stosowna ustawa nie mamy jakichkolwiek podstaw do dawania wiary takim deklamacjom.

 

Ale czy tego typu ustawa coś da? Pamiętamy przecież jak rząd Zjednoczonej Prawicy zachował się w związku z nowelizacją ustawy o IPN. Tam również były deklaracje, że „ani kroku wstecz” i co? Wystarczyło kilka godzin, aby odwrócić kota ogonem i całkowicie skompromitować się...

Tamta sytuacja jest najlepszą ilustracją tego, na jakiej płaszczyźnie rząd „dobrej zmiany” ustala stosunki ze Stanami Zjednoczonymi. Moim zdaniem tego typu podejście jest co najmniej błędne, bo wystarczy, że na nasz rząd ktoś tupnie, a jego przedstawiciele od razu popuszczają w kalesony.

 

Takie rzeczy, które wyprawiają z nami Amerykanie można robić państwu wrogiemu, a nie sojusznikowi, który udostępnia Stanom Zjednoczonym swoje terytorium dla potrzeb rozgrywki z Moskalami.

 

Kto ma jednak powiedzieć w końcu dość i zatrzymać ten obłęd? Kto z przedstawicieli „dobrej zmiany” będzie w stanie bronić w końcu polskiej racji stanu? Pani Beata Szydło, która została szefem polskiego rządu dlatego, że jest absolwentką szkoły liderów przy departamencie stanu?

 

Jak w związku z tym powinniśmy patrzeć na słowa dr Ewy Kurek, która poinformowała, że rozmawiała z ministrem Glińskim na temat Jedwabnego. Polityk miał w pewnym momencie powiedzieć, że ekshumacji w Jedwabnem nie będzie, bo w takiej sytuacji Amerykanie wyprowadziliby swoje wojska z Polski. Oczywiście minister Gliński zdementował tę informację, a minister Błaszczak codziennie obiecuje, że wszystko jest na jak najlepszej drodze i już niedługo, już dosłownie za moment w Polsce powstanie Fort Trump.

Fort Trump nigdy w Polsce nie powstanie! To jedynie amerykańska marchewka, to takie „maki gigi”, które się wylęgło w głowie pana ministra Błaszczaka.

 

Przecież żadna wypowiedź ze strony amerykańskiej nie potwierdza, że w Polsce powstanie Fort Trump!

 

Gdybym był złośliwym to powiedziałbym, że pan minister Błaszczak ma urojenia, a nie ma nic gorszego niż wariat z teką ministra. Mam jednak nadzieję, że jest to tylko taka głupia taktyka, że czego on nam nie załatwi, a jak przyjdzie co do czego, to powie „chciałem dobrze, ale nie wyszło”.


Przypomnę, że przed przyjęciem Polski do NATO, które nastąpiło w 1999 roku Stany Zjednoczone i Rosja na dwa lata przed tym wydarzeniem zawarły w Paryżu porozumienie obejmujące tzw. środki budowy zaufania. W ramach tego porozumienia Amerykanie zobowiązali się, że na terytorium nowoprzyjętych członków NATO nie będą zakładane stałe bazy NATO, więc albo pan minister Błaszczak o tym nie wie, w co nie wierzę, albo wie i po prostu perfidnie okłamuje opinię publiczną.

 

Ale przecież temat baz NATO w Polsce jest wałkowany od kilkunastu lat. Już w czasach rządów koalicji SLD-PSL była mowa o tym, że Amerykanie przeniosą na terytorium naszej ojczyzny swoje bazy zlokalizowane na terytorium Niemiec.

Jak chcą, to niech przenoszą. Jest tylko jedno ALE: niech nie zmuszają nas do zapłacenia za ten gest łapówki Żydom, bo już raz nas zmusiły.

 

Co ma Pan na myśli?

W 1997 roku Polska została zmuszona do zapłacenia Żydom łapówki za przyjęcie naszego kraju do NATO. Mam tu na myśli ustawę o stosunku państwa do żydowskich gmin wyznaniowych. No to, ile razy mamy płacić łapówkę za to samo?!

 

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie...

Nie musi Pan. To było pytanie retoryczne i chyba nikt nie wie, ile jeszcze razy zostaniemy zmuszeni do płacenia Żydom łapówek. Boję się jednak, że wiele, biorąc pod uwagę uległość polskich władz na tego typu szantaże.

 

Dziękuję za rozmowę.

Tomasz D. Kolanek


DATA: 2019-05-06 14:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
43
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niebiańska Jerozolima na Ukrainie - Gazeta Warszawska z IX. 2018r. do 2022r. ma przyjechac 18 mln zydów.
ponad 1 rok temu / Sokól
 
Trudno zrozumieć jakie są plany i oczekiwania Michalkiewicza. Czyżby on grał na klęskę PiS i zastąpienie go przez totalną opozycję? Bo na to właśnie wychodzi. Ale wtedy koniec z istnieniem polskiego państwa.
ponad 1 rok temu / emil
 
Złotówki nie, ale o euro czy dolarach nikt nie wspomniał.
ponad 1 rok temu / Trąbolot
 
Jestem za niepodległością dlatego deklaruję glosowanie na Konfederację. PiS i PO pełnią swoją rolę.
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
Skąd ta niesamowita uległość kolejnych rządów RP wobec żądań żydowskich? Czy to nie jest pewien rodzaj lojalności spowodowanej żydowskim pochodzeniem wielu polskich polityków? Czytałem kiedyś o wypowiedzi kongresmena amerykańskiego, żydowskiego pochodzenia, który bez żenady oświadczył, że na pierwszym miejscu swojej politycznej działalności stawia dobro narodu izraelskiego!, nie USA, którego jest kongresmenem a izraelskiego.
ponad 1 rok temu / rewers
 
Tu chodzi o przejęcie przez Izrael terytoriom Polski z wodą , lasami, nieruchomościami i bogactwami naturalnymi. Później Izrael przeniesiony do Polski podzieli się Polską z Rosją, oczywiście za przyzwoleniem USA. USA w wojnie z Chinami potrzebuje pomocy Rosji, zupełnie tak samo tak jak Hitler potrzebował pomocy Stalina w 1939 w zniszczeniu Polski. Propagandziści PiS-u niech zamkną jadaczki, oni wszyscy są żydowskimi i ruskimi agentami, albo głupcami, albo zdrajcami.
ponad 1 rok temu / ten
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.