DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Stanisław Michalkiewicz: koniec umizgów, nadchodzi pruski rygor

Stanisław Michalkiewicz: koniec umizgów, nadchodzi pruski rygor
Fot. Adam Chelstowski/FORUM
#MICHALKIEWICZ    #IRLANDIA    #WALIA    #SZKOCJA    #UNIE EUROPEJSKA    #BREXIT    #WIELKA BRYTANIA    #ANGLIA    #UE    #REFERENDUM    #STEINMEIER    #UNIA

Nadchodzi czas przywracania pruskiej dyscypliny w Europie – tak Stanisław Michalkiewicz podsumował gwałtowną reakcję Niemiec na Brexit.

 

Publicysta na antenie Poranka Radia Wnet komentował spotkanie szefów dyplomacji państw-założycieli Unii pod dyktando Waltera Steinmeiera. Szczyt odbył się pod hasłem: „Nie oddamy Europy”. – Widać, że Niemcy uważają się – nie bez powodu, oczywiście – za właściciela Europy i trudno, żeby oddały ją komukolwiek. Najwyraźniej pozostali uczestnicy tego spotkania mitygowali wściekłość pana Steinmeiera dlatego, że tam znalazło się takie wyrozumiałe sformułowanie o zwiększeniu elastyczności wobec krajów, które jeszcze nie dojrzały do ściślejszej integracji. Ale ten kierunek ściślejszej integracji został wyraźnie nakreślony – mówił Stanisław Michalkiewicz. – Wyciągam z tego wniosek, iż Niemcy będą przywracały pruską dyscyplinę w Unii Europejskiej. Na to wskazuje jeszcze jedna rzecz, mianowicie fakt, iż na spotkanie zwołane do Pragi na wniosek ministra Waszczykowskiego wprosił się pan minister Steimeier, myślę, że w celu zdominowania pozostałych uczestników.


Publicysta ocenia, iż w polityce europejskiej skończył się czas umizgów, a główny rozgrywający w ramach Unii Europejskiej przystąpił do nowego etapu swej własnej polityki. – Jeżeli Niemcy przez całe dziesięciolecia żyłowały swoich podatników to nie po to, żeby dogodzić Polakom, Słowakom, Słoweńcom, Grekom, Hiszpanom, tylko to była inwestycja. Ta inwestycja pewnego dnia musi zacząć się zwracać. Ten dzień dawno już nastąpił. Skończyły się żarty, zaczęły się schody – mówił.


Niemcy – jak zwrócił uwagę prawnik i publicysta – są jedynym krajem Unii Europejskiej, który zachował suwerenność w ramach Wspólnoty. Dokonało się to poprzez orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w Karsluhe. Ten uzależnił zgodę na ratyfikację Traktatu Lizbońskiego przez prezydenta od uchwalenia ustawy, według której na terenie Republiki Federalnej Niemiec nie może wejść w życie żadne prawo bez uprzedniego zatwierdzenia go przez obydwie izby parlamentu – Bundestag i Bundesrat. – Konsekwencje tego zastrzeżenia są takie, że Niemcy mogą forsować na terenie Unii Europejskiej jakieś rozwiązanie prawne, które następnie będzie musiało wejść w życie we wszystkich krajach, natomiast w Niemczech nie wejdzie – powiedział redaktor Michalkiewicz.

 

RoM

radiownet.pl 


DATA: 2016-06-27 18:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Też uważam, że będzie wojna i to już za krok.
ponad 4 lata temu / Radosław
 
Adolf Hitler- decydujące starcie. Hej chlopcy, bagnet na broń!
ponad 4 lata temu / polska siła
 
oj będzie.... za długo już trwa ta orgia ludzkiej pychy....
ponad 4 lata temu / delgado
 
EIN REICH, EIN VOLK, EIN FUECHRER !!! SZALEŃSTWO TRWA. PEŁNA SOWIETYZACJA UNII. POWRÓT DO IDEI POLSKI - JAKO GENERALNEGO GUBERNATORSTWA. Stosownie do postulatów Manifestu Komunistycznego z Ventoteme, kraje członkowskie miałyby zrezygnować z utrzymywania własnej armii, służb specjalnych, odrębnego kodeksu karnego i systemu podatkowego. Oprócz wymienionych, zmiany dotyczyłyby również kwestii politycznych. Kraje członkowskie straciłyby możliwość decydowania o niewpuszczaniu do siebie uchodźców oraz prawo do relokacji przybyszów. Zmiany dotknęłyby również polityki zagranicznej, która od momentu powstania superpaństwa prowadzona będzie w imieniu jednego podmiotu. Berlin bryluje, Berlin świętuje, szaleństwem zionie. Orkiestra gra. zabawa trwa, Titanic tonie... Nie trzebaż było oszczędzić nam cierpień hitleryzmu, a od razu zafundować Merkel ???
ponad 4 lata temu / Waldemar Bartosik
 
Będzie Wojna!
ponad 4 lata temu / Krzysiek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.