DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2018 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Stanisław Michalkiewicz: dymisja szefa MON oznacza, że Kaczyński się cofa

Stanisław Michalkiewicz: dymisja szefa MON oznacza, że Kaczyński się cofa
Fot. Adam Chełstowski / FORUM

„Przed rekonstrukcją rządu mówiłem, że będzie to test przy użyciu Antoniego Macierewicza. Jeśli zostałby on odwołany, to oznaczałoby to, że prezes Kaczyński cofa się na całej linii”, mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl Stanisław Michalkiewicz.

 

W ocenie publicysty odwołany dziś z funkcji szefa resortu obrony Antoni Macierewicz był „najbardziej znienawidzonym ministrem tego rządu”. – Swoją niechęć do jego osoby codziennie prezentowały bardzo wpływowe środowiska: „salon”, czyli autorytety moralne III RP oraz „stare kiejkuty”, czyli tajne służby wojskowe, które od lat 80. kręcą naszym państwem jak chcą – podkreśla.

 

Zdaniem Michalkiewicza pogarda, jakiej ze strony tych środowisk doświadcza Antoni Macierewicz to efekt podejmowanych przez niego działań na przestrzeni ostatnich 25 lat. - Po pierwsze: odpowiada ona za lustrację w 1992 roku, kiedy to pościągał kalesony rozmaitym autorytetom moralnym. Po drugie: rozwiązał Wojskowe Służby Informacyjne, które dokonały swoistej okupacji Polski. Po trzecie unieważnił kontrakt na śmigłowce Caracal, przy którym jak podejrzewam zostały wzięte ogromne łapówki, co stworzyło szalenie kłopotliwą sytuację dla rozmaitych dygnitarzy. Po czwarte: przeprowadził kurację oczyszczającą w naszej niezwyciężonej armii. Po piąte: poinformował o tak zwanym „Złotym Funduszu”, czyli swego rodzaju post-komunistycznej konspiracji w wojsku - wskazuje.

 

W ocenie Michalkiewicza odwołanie ministra Macierewicza oznacza, że prezes Kaczyński cofa się na całej linii. Michalkiewicz zapytany: „co to oznacza?”, odpowiada, że jego zdaniem lider PiS „cofa się pod parasol ochronny, który prawdopodobnie obiecał rozpiąć nad nim nasz nowy przyjaciel - pan Jonny Daniels”.

 

Publicysta skomentował również odwołanie Witolda Waszczykowskiego z funkcji szefa MSZ. - Z jednej strony jest to dobry ruch, ze względu na wiele zaniechań i zaniedbań, za które on odpowiada. Zastąpi go jednak pan Jacek Czaputowicz, co jest, mówiąc najdelikatniej, decyzją kontrowersyjną. Przypominam, że ten pan należał do ruchu „Wolność i Pokój”. Podejrzewam, że nadal może on mieć jakieś kontakty, podobnie jak minister Bartłomiej Sienkiewicz, ze starymi kiejkutami. Obsadzenie w taki sposób MSZ pokazuje, że pan prezydent musi płacić haracz starym kiejkutom, które zaoferowały mu swoją przyjaźń i teraz chcą czegoś w zamian – zauważa.

 

 

 

Tomasz D. Kolanek

 

 


DATA: 2018-01-10 07:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niektórym forumowiczom obsesja uniemożliwia jakąkolwiek rozumną dyskusję. Są wśród Polaków ludzie ci widzący wszędzie żydów, tak jak wśród żydów nie brakuje takich którzy opętani są fobiami antypolskimi. Myślenie , że wszyscy żydzi myślą jednakowo jest głupotą . Nie ma takiego narodu na świecie, w którym wszyscy myślą jednakowo. To może wprowadzić badania DNA stwierdzające kto jest prawdziwym Polakiem? i wydawać certyfikaty. Polityka to nie jest gra zero jedynkowa. Świat jest bardziej skomplikowany niż w swoich felietonach tłumaczy to pan Michalkiewicz.
6 miesięcy temu / baks
 
@derwisz to ze zapalane sa swiece nie swiadczy o niczym,wielu ludzi robi rozne rzeczy na pokaz bo to sie im akurat teraz oplaca oraz oplaca na przyszlosc albo musza to robic aby namawiac w ten sposob innych,pan Michalkiewicz nie wykazuje zadnych fobii zydowskich opisuje rzeczywistosc wedlug swojego widzenia swiata,czyzby to bylo niedozwolone?????
6 miesięcy temu / emerytka
 
Skoro według niektórych,Pan Michalkiewicz ma ,,żydowskie fobie" to ja sie pytam,jakim cudem za każdym razem w palacu prezydenckim zapalane są świece hanukowe to raz,i dwa czy to przypadek że komorowska ma pochodzenie żydowskie ,tak jak i Agata Kornachauser-Duda???
6 miesięcy temu / Derwisz
 
Do baksa: Nie obrażaj redaktora Michalkiewicza, który nie jest politykiem. Musiałby być zakłamany, żeby nim zostać, a tak się składa, że mówi prawdę. Ci, którzy chcą wydrenować Polskę z resztek pieniędzy, nie są Żydami (Judejczykami, czyli semitami), tylko Chazarami. Słowo "Żyd" zostało zawłaszczone, wszak diabeł jest ojcem kłamstwa i wszystko przeinacza. Proponuję czytelnikom zastanowić się, dlaczego np. konto kanału eMisja.tv zostało usunięte z YouTube. Z powodu naruszenia wytycznych dla społeczności YouTube czy dlatego, że mówi prawdę o zapędach tzw. Żydów? Widać wytyczne są takie, żeby nie pisać i nie mówić prawdy. Poczytajcie o ustawie 447, jaką przyjął senat USA. PS. Mam nadzieje, że portal PCh24 też będzie pisał prawdę, zawsze.
6 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Pan Michalkiewicz pisze dobrze, aż wreszcie dochodzi do tematu p. Macierewicza i zaczynają się jakieś dziwolągi. Pan Macierewicz nie przeprowadził żadnej lustracji w 1992 roku. Rząd Olszewskiego upadł bo nie uchwalono budżetu, zanim pojawił się temat lustracji. Od prawie 30 lat p. Macierewicz chodzi w glorii "wielkiego lustratora" ale nic takiego nie miało miejsca. Tak samo "komisja smoleńska" i kilka innych rzeczy też. Może p. Michalkiewicz napisze, jak p. Macierewicz zaskarżył Traktat Lizboński do Trybunału Konstytucyjnego i jak się tam zachował ?
6 miesięcy temu / Pejot
 
W 100% się zgadzam z panem Michalkiewiczem, gdyby tak nie było jak pisze on w w/w tekście to pan prezydent dawno opublikował by ten słynny aneks do raportu o likwidacji WSI. To też pokazuje jaka ulotna a raczej mocno ograniczona jest nasza suwerenność i niepodległość naszego państwa.
6 miesięcy temu / bedeg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.