DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Stanisław Michalkiewicz: Czy Niemcy zdołają udaremnić projekt Trójmorza?

Stanisław Michalkiewicz: Czy Niemcy zdołają udaremnić projekt Trójmorza?
Screen: Telewizja Republika

Publicysta Stanisław Michalkiewicz uznał za jedno z najważniejszych politycznych wydarzeń mijającego roku wyrażone przez prezydenta Donalda Trumpa poparcie dla projektu Trójmorza.

 

Popularny komentator i felietonista wraz z Witoldem Gadowskim wziął w środę udział w wieczornej audycji Telewizji Republika „Wolne Głosy”. Powiedział, że warszawska deklaracja prezydenta Stanów Zjednoczonych mogła wpłynąć na kolejne dwa wydarzenia. Jednym z nich było przyspieszenie w Niemczech.

 

Widocznie w Berlinie uznali, że w tej sytuacji nie można już dłużej czekać. Trzeba zrobić porządek z Polską żeby zablokować realizację projektu Trójmorza. Najlepszym na to sposobem, najprostszym, jest doprowadzenie do przesilenia politycznego w Polsce oraz do zmiany rządu na taki, który Polskę z tego projektu wycofa. A bez Polski ten projekt nie ma żadnego sensu – mówił Stanisław Michalkiewicz.

 

Gość wieczornej audycji zauważył, że duże znaczenie dla przyszłości projektu będzie miała postawa państw Europy Środkowej wobec sankcji, którymi Unia Europejska chce objąć nasz kraj. – Jeśli Węgrzy nie spełnią swoich obietnic, że nie poprą żadnego wrogiego kroku przeciwko Polsce na terenie UE, to bardzo źle wróżyłoby projektowi Trójmorza. Wtedy Niemcy odniosłyby wielki sukces, przynajmniej na miarę dziesięciolecia. Kto wie, czy nawet nie na większą, dlatego, że ewentualna realizacja projektu Trójmorza zagrażałaby przynajmniej dwu ważnym interesom niemieckim. Po pierwsze, podważałaby niemiecką hegemonię w Europie (przywództwo niemieckie trochę się zachwiało przy okazji kryzysu migracyjnego) w sposób chyba trwały. Zablokowałaby budowę Czwartej Rzeszy, w którą Niemcy już bardzo dużo zainwestowały. Pozwoliłaby też na strząśnięcie z siebie gorsetu niemieckiego projektu Mitteleuropa z 1915 roku – ocenił Michalkiewicz.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

RoM

 

 

 

 


DATA: 2017-12-27 21:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdyby Polska była Królestwem lub chociaż Rzeczpospolitą i miała rozgarniętego Króla to zważywszy na obecną polityczno społeczną sytuację Zachodu, rozkład moralny niemieckiego społeczeństwa, burdel w niemieckiej armii, żałosny stan sprzętu wojennego i morale ichniego Wehrmachtu złożonego prawie w połowie z leniwych niedawnych hodowców wielbłądów to już dawno zbrojnie zmiotła by to barbarzyńskie państewko ustanawiając polsko francuską granicę na Renie z pożytkiem dla nas i samych spasłych resztek niedobitych Szkopów pod pretekstem obrony prawdziwych wartości chrześcijańskiej Europy. Niestety nie ma Królestwa ani Rzeczpospolitej, nie ma nawet Polski. Jest za to Ubekistan pełen Parobków srających pod siebie ze strachu przed kiwającą w ich kierunku palcem w bucie lichwiarską Żydokomuną.
ponad 2 lata temu / agricola
 
W przepowiedni jest źe niemcy napadną Polskę jeszcze raz ale polska obrona odeprze atak.
ponad 2 lata temu / Polak.
 
problem w tym, że nie ma żadnego projektu Trójmorza. Są za to przymusowe szczepienia, banksterski plan gospodarczy i Bóg raczy wiedzieć jakie zobowiązania wobec Izraela. Ten rząd/Pis nigdy nie nawiązał żadnej współpracy, z żadną partią narodową jak Europa długa i szeroka.
ponad 2 lata temu / Pejot
 
Nie zdołają, jeśli sami tego nie spieprzymy.
ponad 2 lata temu / Janusz
 
To jasne, że Niemcy są w tej chwili największym zagrożeniem dla Polski. Przykre, że nie mówi się o tym publicznie, a jako głównego wroga wciąż traktuje się Rosję. Tej też projekt Trojmorza bardzo się nie podoba, ale jest za słaba, żeby podjąć przeciw niemu walkę. Najbardziej prawdopodobny wariant: sojusz Niemiec i Rosji przeciw Polsce. Historia lubi się powtarzać. I dlatego: uwaga na Niemcy!!!
ponad 2 lata temu / TŻ.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.