DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2018 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Stanisław Michalkiewicz: Andrzej Duda, reforma sądownictwa i tajemniczy telefon Angeli Merkel

Stanisław Michalkiewicz: Andrzej Duda, reforma sądownictwa i tajemniczy telefon Angeli Merkel
PChTV

„Przedstawienie przez pana prezydenta Dudę projektów ustaw sądowych utwierdza mnie w przekonaniu, że nie chodzi mu wcale o żadną reformę, tylko o odwleczenie jej w czasie tak, by wszystko zostało po staremu”, pisze na łamach tygodnika „Najwyższy Czas” Stanisław Michalkiewicz. Publicysta komentuje propozycje złożone przez prezydenta RP w sprawie reformy systemu sądownictwa.

 

„Jestem przekonany, że tak właśnie przedstawił sprawę pani Małgorzacie Gersdorf, która po rozmowie z panem prezydentem wybiegła z Belwederu cała w skowronkach, a niezawisły Sąd Najwyższy, w ramach umowy róbmy sobie na rękę, nie tylko 1 sierpnia zawiesił postępowanie w sprawie przedterminowego ułaskawienia pana Mariusza Kamińskiego, ale nie potrafił też udzielić odpowiedzi na proste pytanie, czy pani Julia Przyłębska jest czy nie jest prezesem Trybunału Konstytucyjnego”, podkreśla Michalkiewicz i przedstawia szereg zastrzeżeń do prezydenckich propozycji.

 

Pierwsza uwaga dotyczy „obarczenia niezawisłego Sądu Najwyższego zadaniem rozpatrywania kasacji od kasacji”. Zdaniem Stanisława Michalkiewicza jest to ukłon Andrzeja Dudy w stronę… Lecha Wałęsy, który „identyczną strategię obrał na okoliczność badania autentyczności dokumentów z tzw. szafy Kiszczaka; jak jedna ekipa grafologów uzna je za autentyczne, to Kukuniek powołuje następną – i tak dalej”.

 

To jednak nie wszystko, bowiem, jak zauważa publicysta, „niektóre propozycje pana prezydenta wymagałyby zmiany konstytucji” i na chwilę obecną nie wiadomo, czy znalazłaby się większość w parlamencie, która mogłaby tego dokonać, a jeśli już udałoby się ją zebrać, to kto i za co zagłosowałby za zmianami.

 

„Po trzecie – z chwilą skierowania projektów do Sejmu pan prezydent traci nad nimi kontrolę, bo Sejm, który przecież zechce nad nimi pracować, może dopisać tam co tylko posłom przyjdzie do głowy, a jeśli produkt końcowy panu prezydentowi się nie spodoba, to będzie mógł go znowu zawetować – i tak aż do końca kadencji, więc chyba o to właśnie naprawdę chodzi”, podkreśla Michalkiewicz.

 

Zdaniem byłego sędziego Trybunału Stanu niewykluczone, że wpływ na postępowanie Andrzeja Dudy mogła wywrzeć… „Nasza Złota Pani (kanclerz Angela Merkel – red.), która przed ogłoszeniem przez pana prezydenta zamiaru zawetowania wspomnianych ustaw, rozmawiała z nim telefonicznie przez 45 minut”.

 

Michalkiewicz zwraca uwagę, że działania kanclerz Merkel są niezwykle zbieżne z polityką, jaką prowadziła w XVIII wieku caryca Katarzyna II, a jej głównym celem jest „doprowadzenie w Polsce do stanu całkowitej anarchii” dzięki czemu nasza ojczyzna stanie się łatwym celem dla „postępowego świata”, który z pewnością nie zawaha się przywrócić w nim „rządy prawa i demokrację”.

 

 

Źródło: michalkiewicz.pl

TK

 

 

 


DATA: 2017-10-13 10:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Stanisławie czy aby Pan troszeczkę nie przesadzał?
9 miesięcy temu / kotaGość
 
Duda chodzi na pasku WSI, nie ma co do tego wątpliwości. Wystawienie Dudy do wyborów prezydenckich nie było pomyłką Kaczyńskiego jak chcieliby niektórzy, było planem loży okrągły stół, który to plan z pewnymi modyfikacjami ma się w najlepsze i dziś. Wszystko ma się tak zmieniać, żeby nic się nie zmieniło.
9 miesięcy temu / Pdb
 
Rzeczywiście przewidywania P. Red. S. Michalkiewicza się NIE ZISZCZĄ bo JUŻ SIĘ ZISZCZYŁY ...
9 miesięcy temu / mizar
 
Niektórzy nie mogą przeboleć wzrostu świadomości społecznej dotyczącej polityki prowadzonej przez rządzących. Stąd powtarzające się ataki na prawidłowe diagnozy p.Michalkiewicza. To co się nie spełniło, zostało perfekcyjnie obnażone i dzięki temu zahamowane, dlatego lewactwo wrzeszczy.
9 miesięcy temu / do nn
 
To niby które wróżby nn się spełniły? Ileż to było pewnych domniemywań tego nn, które się nie spełniły. A mimo to okłamuje samego siebie udając mędrca. Wnioski nn już można między bajki włożyć. Zostaną zapomniane jak inne jego irracjonalne oceny.
9 miesięcy temu / do nn
 
I wróżby czasem się spełniają.Ileż to było pewnych domniemywań tego pana,które się nie spełniły.Dziś są modne dziennikarskie domniemywania.Jeśli trafi do udaje mędrca.Te wnioski Pana Michalkiewicza za jakiś czas można będzie między bajki włożyć.Zostaną zapomniany jak wiele jego ocen.
9 miesięcy temu / nn
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.