DZIŚ JEST:   18   MARCA   2019 r.

Św. Edwarda, króla
Św. Cyryla Jerozolimskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Stanisław Michalkiewicz: aborcja na żądanie to naturalna konsekwencja rewolucji komunistycznej

Stanisław Michalkiewicz: aborcja na żądanie to naturalna konsekwencja rewolucji komunistycznej
Fot. Adam Chełstowski / FORUM

„Kiedyś pani Barbara Labuda, wzięta na ministra do Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, z sarkazmem powiedziała, że zygota stała się wartością konstytucyjną. Zwróciłem jej uwagę, że nie powinna mówić o zygotach z takim lekceważeniem, bo przecież ona sama też jest zygotą, tyle – że wyrośniętą” – pisze Stanisław Michalkiewicz.

 

Publicysta w tekście zatytułowanym „Czarno widzę”, odnosi się do sporu o aborcję, który za sprawą obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję” spędza sen z powiek partii rządzącej. Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy w przedwyborczych obietnicach zapowiadali bowiem, że zrobią wszystko, aby ochronić życie nienarodzonych jeszcze dzieci, które ze względu na podejrzenie o chorobę codziennie są skazywane na śmierć w męczarniach. Minęła jednak ponad połowa kadencji obecnego Sejmu i żadnych konkretnych działań w tej kwestii nie widać, a politycy PiS zasłaniają się statystykami i sondażami, z których wynika, że Polacy chcą utrzymania krwawego kompromisu aborcyjnego.

 

Stanisław Michalkiewicz przypomina, że określenia takie jak „płód” czy „zlepek komórek” zostały stworzone przez odpowiednio wyselekcjonowanych i zideologizowanych „filozofów” działających „w służbie różnych organizacji przestępczych o charakterze zbrojnym”.

 

„Skoro zatem miłośnicy aborcji nie tylko dopuszczają, ale nawet natarczywie domagają się likwidowania zygot, to może nie powinni zatrzymywać się w pół drogi, tylko śmiało przystąpić do likwidowania zygot wyrośniętych? W czynie społecznym podpowiadam nawet nazwę, sugerującą – podobnie jak płód – etyczną dopuszczalność takich czynności: aborcja opóźniona. Mogłaby ona być stosowana nawet wobec osób starszych, które często stwarzają swojemu otoczeniu więcej problemów, niż może stworzyć dziecko. (…) Jestem pewien, że Nowoczesna, być może wraz z partią Razem i innymi zwolennikami nieubłaganego postępu, rozważy tę możliwość z zainteresowaniem” – ironizuje publicysta.

 

W ocenie Stanisława Michalkiewicza walka o prawa kobiet, m.in. o możliwość zamordowania w majestacie prawa dziecka w łonie matki, to naturalna konsekwencja rewolucji komunistycznej, która jako pierwsza wyciągnęła ten postulat na swe sztandary. „Rewolucjoniści muszą tedy mieć proletariat, ale tu proces dziejowy spłatał im figla. Tradycyjny proletariat, to znaczy – pracownicy najemni – stracili smak do rewolucji komunistycznej” – podkreśla publicysta dodając, że w związku z tym, to „kobiety stają się obecnie narzędziem w rękach komunistów”.

 

Jak pisze felietonista „rewolucjoniści hołdują permisywizmowi, który polega na tym, że wprawdzie wszystko wolno, ale nikt za nic nie odpowiada, toteż nic dziwnego, że na czoło postulatów suflowanych kobietom przez rewolucjonistów jest prawo do aborcji na żądanie. Najwyraźniej muszą oni uważać, że kobiety są głupie”.

 

Michalkiewicz przypomina również, że podczas ciąż „nie mamy do czynienia z żadnym płodem, tylko dzieckiem”, a „przerwanie życia takiego dziecka jest zabójstwem”, w związku z tym  „sprawca takiego czynu” powinien odpowiadać „jak za zabójstwo”.

 

„Nie ma bowiem żadnego powodu, by zabójstwo człowieka bardzo małego prawo traktowało w sposób uprzywilejowany, bo wtedy konsekwentnie musielibyśmy zacząć różnicować kary za zabójstwo w zależności od wzrostu albo wagi ofiary. Zatem sprawca zabójstwa odpowiadałby aż do kary śmierci włącznie” – puentuje Stanisław Michalkiewicz.

 

 

Źródło: michalkiewicz.pl

TK

 

  


DATA: 2018-04-16 16:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ala wilk: od kiedy prawica wychwala chińskich komunistów. Cosik ci się przekręciło w główce.
11 miesięcy temu / Niktos
 
Pan redaktor Michalkiewicz w sposób mądry, inteligentny i prosty wypowiedział się o problemie tzw. aborcji. Warto aby ten styl wypowiedzi był rówmież przez innych stosowany. Np przez zwolenników mordowania dzieci nienarodzonych.
11 miesięcy temu / J.D.
 
Niech ktoś powie Feministce że wyprawę Kolumba zorganizowano w Średniowieczu. I niech zobaczy listę dzieł sztuki średniowiecznej...
11 miesięcy temu / Kazio
 
tak
11 miesięcy temu / do trooper
 
Bardzo trafnie spuentowane. Jak jednak przekonać te zmanipulowane kobiety, które w obawie przed wyśmianiem mniej lub bardziej oficjalnie popierają te czarne marsze ? Odwagi Panie ! Jeśli macie wątpliwości to szukajcie bożego rozeznania, wspierajcie jedna drugą i pokażcie, że macie prawo myśleć, a nie bezmyślnie brnąć w te szambo bezmyślnego trendu. To przebiegłość wyjątkowo szatańska ochroną wolności kobiet nazwać rzeź niewiniątek. Nie ustawa lecz konstytucja wymaga zmian aby nikt już przy takich sprawach niczego nie interpretował i jakąś ustawą zmieniał. Tu nie ma miejsca na interpretację. Od pierwszej chwili poczęte dziecko to odrębny organizm a nie jakiś wrzód, czy krosta, którą można sobie wycisnąć.
11 miesięcy temu / Andrem
 
Przecież w twojej ukochanej UE aborcja dozwolona a w GB nawet po urodzeniu przymusowa (patrz przypadek Elfiego Evansa). I jakoś to nie powstrzymuje ciebie od bycia hipokrytką :)
11 miesięcy temu / do ale kwik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.