19 lipca 2012

Uchwalenie polskiej ustawy hazardowej łamało unijne standardy

Polska ustawa o grach hazardowych wymagała notyfikacji Komisji Europejskiej, która oceniłaby ją pod kątem zgodności z unijnym prawem – orzekł Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu.


Trybunał zajął się sprawą, bo zwrócił się do niego o opinię Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku. Rozpatrywał on skargę trzech firm: Fortuna, Forta, Grand, które narzekały na utrudnienia w prowadzeniu działalności. Polski rząd argumentował, że nie było wymogu notyfikacji KE.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Orzeczenie Trybunału oznacza jednak, że Polska naruszyła unijne zasady. A to może otwierać drogę do roszczeń wobec skarbu państwa przez poszkodowane firmy.

 

Ustawa przewiduje  między innymi likwidację hazardu o automatach o niskich wygranych poza kasynami i zakaz urządzania wideo-loterii. Przeciwko ustawie protestowało lobby hazardowe, które wskazywało na zapisy preferujące polskie firmy, utrudniające tym samym działalność hazardową w naszym kraju zagranicznym firmom. Trybunał Sprawiedliwości nie oceniał jednak dzisiaj, czy ustawa o grach hazardowych jest zgodna z unijnym prawem.

 

 

Źródło: TVP INFO
kra

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 95 063 zł cel: 300 000 zł
32%
wybierz kwotę:
Wspieram