DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Stan wyjątkowy we Francji. Tamtejsza policja bierze na celownik... katolickiego księdza

Stan wyjątkowy we Francji. Tamtejsza policja bierze na celownik... katolickiego księdza

Francuska policja zabezpieczyła dane z serwera, na którym znajdowała się strona internetowa „Islam & Vérités”, prowadzona przez katolickiego księdza Guy’a Pagèsa – apologetę, badacza i krytyka islamu. Działania oficjalnie uzasadniono „apologią terroryzmu”!

 

Ksiądz Guy Pages (ur. 1958) znany jest we Francji jako badacz i krytyk islamu. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1994, w roku 2003 rozpoczął roczną posługę duszpasterską w Republice Dżibuti (dawnym Somali Francuskim), w ramach misji prowadzonej przez francuski ordynariat polowy. Po powrocie do ojczyzny zajął się popularyzacją wiedzy o doktrynie islamu. Stworzył stronę, na której regularnie publikował materiały krytyczne wobec Koranu, Hadis i szariatu. I to ściągnęło na niego uwagę francuskiej lewicy.

 

Strona duchownego była celem ataków hakerskich, grożono mu także śmiercią. Teraz – w ramach trwającego we Francji stanu wyjątkowego – francuska policja zabezpieczyła... dane z serwera, na którym znajdowała się jego strona. Serwis jest niedostępny. Jako oficjalne uzasadnienie podano „apologię terroryzmu”. Policja wykonała wobec ks. Pagèsa nakaz sądowy. Kroki takie zostały zastosowane wobec duchownego, który... przed terroryzmem ostrzega, wskazując przy tym, że przemoc jest akceptowana przez Koran i islamską tradycję.

 

„Po Minurne i Révolte en Europe przyszła kolej na Guy’a Pagèsa. A później? Le Salon Beige, Riposte laïque, Boulevard Voltaire, TV Libertés, Nouvelles de France, Résistance républicaine?” – komentuje Christine Tasin. Jak zauważa francuska prawica, sytuacja stała się już bardzo poważna.

 

Do policyjnej akcji doszło niedługo po tym, jak ks. Pagès opublikował list otwarty do socjalistycznego premiera Francji Manuela Vallsa. Według tego polityka, Francuzi zobaczą niedługo... rozkwit nowoczesnego, otwartego i tolerancyjnego islamu, zgodnego z republikańskimi zasadami wolności, równości i laicyzmu. Przeczył temu nawet imam Wielkiego Meczetu w Paryżu, taki obraz odrzucał prezydent Bośni i Hercegowiny Alija Izetbegović, też sunnita. Ks. Pagès przypomniał, że założyciel grupy Braci Muzułmanów, Hasan al-Banna, nauczał, że „islam jest dogmatem i jest kultem, jest ojczyzną i narodowością, religią i państwem, duchowością i działalnością”. „Kto mówi prawdę, pan czy Hasan al-Banna?” – czytamy w liście otwartym napisanym przez księdza, a opublikowanym na łamach „Nouvelles de France”.


Francuscy socjaliści odnieśli kolejny sukces. W ramach walki z zagrożeniem terrorystycznym niszczą media, które informują o tym zagrożeniu i jego faktycznych związkach z islamem. Tym faktycznie istniejącym, nie wyśnionym przez lewicowych polityków


Przeczytaj także: Islamizacja - kara za apostazję. Rozmowa z ks. Guyem Pagesem, "Polonia Christiana" nr 48.

 

 

Źródło: resistancerepublicaine.eu, ripostelaique.com, Nouvelles de France

mat

 DATA: 2016-02-26 12:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tomasz, zgadza się że jestem uparty w walce z zaślepionymi heretykami. Na dodatek takimi którzy jawnie kłamią. Napisałeś w ostatnim poście KŁAMSTWO: "Hertycy to ochrzrczeni z sekt protestanckich", a nie napisałeś prawidłowo: "wśród heretyków są ochrzczeni z sekt protestanckich". Przez to kłamliwie insynuujesz że TYLKO sekty protestanckie są heretyckie. Tymczasem w katolickiej definicji herezji (KPK751) nie ma nawet słowa "protestancki". Nie poddaję w wątpliwość definicji herezji podanej przez Papieża św. Piusa X, przecież z mojego ostatniego posta jasno wynika że zgadzam się z nią. I w tej cytowanej przez ciebie definicji też nie ma zdania "Hertycy to ochrzrczeni z sekt protestanckich", więc przekręcasz Tradycyjną Naukę Kościoła. Udowodniłem konkretnie wiele razy powtarzając (w tym w obecnym wątku) którą prawdę wiary uporczywie odrzucasz, więc po co rżniesz głupa? Mam napisać jeszcze raz, skoro nawet nie potrafisz przeczytać stronę niżej?
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
Rozczarowany jesteś uparty w sowim zaślepieniu .Hertycy to ochrzrczeni z sekt protestanckich nie należący do prawdziwego Kościoła Chrystusowego.Kościół Chrystusowy jest prawdziwym Kościołem Katolickim poza którym nie ma zbawienia np Kongregacja Nauki Wiary Deklaracja Domine Jezus i inne Dokumenty Urzędu Nauczycielskiego Kościoła.To ty nie wies to jest herezja podajesz w wątpliwość definicje herezji podaną m in przez Papieżą Św Piusa X.Mylisz pojęcia.Żadną z prawd wiary czyli Depozyt Wiary inaczej Dogmat nie odrzucam.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Tomasz, ja CYTUJĘ katolicką definicję herezji z KPK 751, więc kompromitujesz się twierdząc że cytat o herezji nie jest na temat herezji. Zresztą, sam piszesz: "Heretycy to są ochrzczeni,którzy uporczywie odmawiają przyjęcia nie kytórych prawd oobjawionych przez Boga i nauczanych przez Kościół katolicki jako prawdy wiary". Udowodniłem konkretnie wiele razy powtarzając (w tym w obecnym wątku) którą prawdę wiary objawioną przez Boga uporczywie odrzucasz, więc nie wiem po co rżniesz głupa. Przeczytaj sobie. Potrafisz czytać? I dalej nie odróżniasz przykładów herezji (arianie, nestorianie, sekty protestanckie) od definicji herezji.
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
Rozczarowny cd ,to znaczy osoby znajdujące się po za prawdziwym Kościołem [...]14 Heretycy to są ochrzczeni,którzy uporczywie odmawiają przyjęcia nie kytórych prawd oobjawionych przez Boga i nauczanych przez Kościół katolicki jako prawdy wiary, na przykład arianie nestorianie oraz różne sekty protestanckie.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Rozczarowny to ty się kompromitujesz nie widzą na temat Herezji.Którą prawdę wiary albo Depozyt Wiary inaczej Doktrynę odrzucam udowodnij konkretnie,Katechizm Św Piusa X O Tych Którzy są poza wspólntą świętych 10.Kto nie należy do wspólnoty świętych?Potępieni nie należą po śmierci do wspólnoty świętych,a w życiu doczesnym nie należą do niej ci którzy nie należą do ani do duszy ani do ciała Kościoła,to znaczy osoby znajdujące się w stanie grzechu śmiertelnego,a także ci którzy są po za
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Tomasz, podstawą do nazwania cię heretykiem jest katolicka definicja herezji zawarta w KPK751. Ja powołuję się na tę definicję, więc kompromitujesz się twierdząc pośrednio że Kościół nie wie co to jest herezja. Już odpowiedziałem którą prawdę wiary odrzucasz. A to już twój problem że nie widzisz na forum wrogów PiS których tu nie brak :)
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.