DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Stan Nowy Jork zalegalizuje surogację? Gubernator chce „homoseksualnych rodzin”

Stan Nowy Jork zalegalizuje surogację? Gubernator chce „homoseksualnych rodzin”
Andrew Cuomo, fot. REUTERS/Jeenah Moon

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo przyznał, że będzie chciał doprowadzić do legalizacji surogacji, aby umożliwić homoseksualistom „zakładanie rodzin”. Przeciwko propozycji nowego prawa protestuje episkopat USA, który podkreśla, że surogacja to „handel reprodukcyjny” wyzyskujący człowieka.

 

Andrew Cuomo z Partii Demokratycznej wielokrotnie udowadniał, że jest jednym z najbardziej liberalnych pod względem moralnym polityków w USA. Tym razem zapowiedział złożenie projektu ustawy legalizującej surogację w stanie Nowy Jork. Surogacja, czasami określana jako „macierzyństwo zastępcze” przewiduje umieszczenie zarodka powstałego w wyniku zapłodnienia pozaustrojowego (procedura in vitro) w macicy surogatki, czyli innej kobiety, mającej za pewną opłatą donosić ciążę i urodzić dziecko.

 

Podobny projekt ustawy został już przyjęty przez Senat Kongresu Nowego Jorku, ale nigdy nie poddano go pod głosowanie w Izbie Reprezentantów. Nowe prawo, którego wprowadzenie proponuje gubernator Andrew Cuomo, miałoby zezwalać na podpisywanie umów na „usługę” surogacji. Po narodzinach dziecko trafiałoby do osób żyjących w związkach homoseksualnych.

 

Przeciwko rewolucyjnym propozycjom protestuje episkopat Stanów Zjednoczonych. Biskupi określili ten proceder mianem „handlu reprodukcyjnego”, który wyzyskuje człowieka. Dodali, że surogacja „komercjalizuje macierzyństwo i uwłacza godności kobiet, degradując ciążę do poziomu usługi”.

 

Hierarchowie, którzy wydali dokument w sprawie surogacji już w ubiegłym roku zauważyli, że ​​w stanach, gdzie proceder ten jest dozwolony, ​​„usługi zastępcze” są reklamowane, a surogatki rekrutowane najczęściej spośród kobiet mieszkających na kampusach uniwersyteckich, w biednych dzielnicach i bazach wojskowych. Episkopat jednocześnie zauważył, że macierzyństwo zastępcze „nie jest pozbawione poważnych zagrożeń dla zdrowia kobiet”.

 

„Ci, którzy dostarczają komórki jajowe, są zalewani lekami na płodność w celu wywołania superowulacji i ryzykują zespół hiperstymulacji jajników, który może zagrażać życiu. Te kobiety, które są surogatkami, muszą otrzymywać wielokrotne zastrzyki syntetycznych hormonów w celu implantacji zarodka. Niektóre specyfiki nie zostały zatwierdzone do stosowania w zakresie płodności. Jeśli ciąża się powiedzie, surogatka musi przetrwać dziewięć miesięcy wyzwań, w tym wyższe ryzyko ciąży mnogiej, co niesie ze sobą zwiększone ryzyko śmiertelności matek” – wyjaśnia episkopat w specjalnym oświadczeniu.

 

Gubernator stanu Nowy Jork stwierdził, że legalizacja surogacji to jeden z jego priorytetów podczas tegorocznej sesji legislacyjnej. W jego opinii, stanowy zakaz zawierania umów o „macierzyństwo zastępcze” szczególnie uderza w pary homoseksualne, co uznał za „dziwne”, biorąc pod uwagę wcześniejszą legalizację przez władze stanowe pseudo-małżeństw osób tej samej płci.

 

„Nowojorski zakaz macierzyństwa zastępczego opiera się na strachu, a nie miłości i nadszedł czas, aby zaktualizować nasze przestarzałe przepisy, by pomóc parom LGBT i osobom zmagającym się z niepłodnością, korzystać ze zwykłej technologii reprodukcyjnej, aby zakładać rodziny” – przekonywał Andrew Cuomo.

 

Co więcej, gubernator mówił, że przyszły projekt obejmie Kartę Praw Surogatów, która zapewni surogatkom prawo do „przerwania” ciąży, tj. aborcji nienarodzonego dziecka lub też kontynuowania ciąży.

 

Urzędnik dodaje, że ustawa będzie miała również zapewniać „ochronę prawną” dla „rodziców” dzieci poczętych przez dawstwo komórek jajowych lub sztuczne zapłodnienie. Nie wiadomo jednak dokładnie, na czym ta ochrona miałaby polegać. Gubernator zapewnia również, że będzie dążył do ułatwienia i obniżenia kosztów adopcji biologicznego dziecka „partnera”.

 

Warto przypomnieć, że już na początku 2019 roku wierni w Stanach Zjednoczonych domagali się ekskomuniki dla gubernatora stanu Nowy Jork, który zgodził się na legalizację zabijania dzieci nienarodzonych. Andrew Cuomo prywatnie uważa się za katolika, ale jego postawa moralna jest daleka od tej, której naucza Kościół.

 

Kary ekskomuniki dla polityka Partii Demokratycznej domaga się m.in. Shawn Carney, dyrektor generalny organizacji „40 Days for Life”. „Jeśli Cuomo nie zostanie ekskomunikowany, to ja jako katolik przyłączam się do wielu i zastanawiam, co należy zrobić lub co publicznie popierać, aby uzyskać karę ekskomuniki” – powiedział Carney. Działacz pro-life przypomina również, że gubernator stanu Nowy Jork zanim podpisał dokument o legalizacji aborcji do momentu urodzin, wielokrotnie wypowiadał się na ten temat, akceptując zabijanie dzieci nienarodzonych.

 

Shaw Carney dodaje również, że chociaż polityk Partii Demokratycznej mówi o sobie, iż jest katolikiem, to żyje w związku pozamałżeńskim, a także wspiera różne inicjatywy będące sprzeczne z nauką moralną Kościoła. Przykładem ma być poparcie Cuomo dla homoseksualnego stylu życia i postaw LGBT oraz zakaz prowadzenia terapii dla homoseksualistów.

 

 

Źródło: cruxnow.com, LifeSiteNews.com

AS/WMa

 


DATA: 2020-01-05 23:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jezeli ktos mialby watpliwosci ze zdefiniowaniem tego co widzi na zdjeciu to z duza doza prawdopodobnosci tak wyglad podpalka i wysmazanka piekielna do ognia nieugaszonego.
9 miesięcy temu / Nick
 
Miałem wrażenie że w USA wojna secesyjna rozwiązała raz na zawsze problem handlu ludźmi widać się myliłem
9 miesięcy temu / Katolikpolak68
 
Takie są skutki wybierania poddanych szatana. Ludzie myślą, że to jest zabawa?
9 miesięcy temu / panda
 
surogacja jest większym upodleniem niż prostytucja
9 miesięcy temu / ewa
 
Tacy są właśnie główni politycy Partii Demokratycznej w USA! Ale ogłaszają się jako chrześcijanie! NB.Wszelkie podobieństwa i analogie są nieprzypadkowe!
9 miesięcy temu / gość
 
Jak on schowal rogi pod tak krotkimi wlosami?
9 miesięcy temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.