DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 

Stan Mississippi wprowadził antyaborcyjne prawo. Sąd momentalnie je zablokował

Stan Mississippi wprowadził antyaborcyjne prawo. Sąd momentalnie je zablokował
Carlot Reeves fot. news.virginia.edu

Ustawa nr 1510 zakazująca przeprowadzania aborcji po 15 tygodniu ciąży została storpedowana przez sąd stanu Mississippi. Sędzia Carlton Reeves tymczasowo zablokował nowe prawo.

 

W poniedziałek gubernator stanu Mississippi, republikanin Phil Bryant wprowadził nowe prawo antyaborcyjne. Całkowity zakaz aborcji (z wyjątkiem sytuacji zagrożenia życia matki czy deformacji płodu) miał obowiązywać od 15 tygodnia ciąży. Miało być to najlepiej chroniące życie nienarodzone prawo w USA, jednak sąd zablokował decyzję gubernatora.   

 

Sędzia Carlton Reeves wprowadził tymczasowy nakaz sądowy uchylenia nowego prawa, zostawił jednak możliwość utrzymania decyzji na stałe. Wszystko wskazuje, że tak się stanie.

 

- Ustawa 1510 znacznie wychodzi poza zakres tego, co Sąd Najwyższy może dopuścić. Kobiety mają prawo do dokonania aborcji i decyzja władz nie może ich tego pozbawić – uzasadniał swoje stanowisko sędzia Reeves. - Czy jakakolwiek władza stanowa ma prawo pogwałcić możliwość kobiety do decydowania o własnym ciele? – dodał.   

 

Jeszcze w poniedziałek gubernator Bryant chwalił się dumnie nowym prawem: „Obecnie ratujemy najwięcej nienarodzonych dzieci w całych Stanach, co możemy jeszcze więcej zrobić?”. Decyzja gubernatora o podpisaniu ustawy momentalnie została zaskarżona przez propaborcjonistów wspieranych przez WHO (Organizajcę ds. Zdrowia Kobiet). 

 

 

Źródło: lifesitenews.com

PR


DATA: 2018-03-22 12:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Foczy sędzia tylko wygląda przymilnie. Z jaką łatwością ci "kulturalni" ludzie dokonują mordów. Czy coś się zmieniło na lepsze od czasów nazistowskich ? Nawet nie wie biedaczyna, jaki wyrok wieczny wydał na siebie tą decyzją.
11 miesięcy temu / Trojnowski
 
re: ucho...no jestem ciekaw dalszej obrony tego masona...śmiało :))z oświeceniowych fantazji Monteskiusza współczesna demokracja wykoncypowała sobie tzw trójpodział władzy... że niby władza sądownicza ma byc niezależna od dwóch pozostałych... szczyt naiwności; a niby kto gmera we wszelkich kodeksach jak nie posłowie? a niby kim sa ministrowie, jeśli nie posłami wybranymi w wyborach powszechnych?? przynajmniej w naszej jakże młodej (tfu!) demokracji...ale jak widać Jankesi mają ten sam pasztet....
11 miesięcy temu / delgado
 
re: delgado Nie, nie zawiódł. Monteskiusz pisał o władzy sądzenia (sic) Władza sądownicza, to" twórczy wynalazek" jego następców.
11 miesięcy temu / ucho hamana
 
Sąd Najwyższy stoi na straży nie Konstytucji ale bezprawia. Podstawowe prawo to takie, że każdy ma prawo do życia.
11 miesięcy temu / DNA
 
Ciekaw jestem, czy sędzia Reeves zastanowił się, że (jeśli wierzyć statystykom) proporcjonalnie najwięcej aborcji dokonuje się na czarnych obywatelach?
11 miesięcy temu / stasiu
 
skądinąd znajome problemy z władzą sądowniczą.... baron de Montesquieu zawiódł... :)))
11 miesięcy temu / delgado
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.