DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Stało się! W TK przepadł wniosek 107 posłów w sprawie aborcji eugenicznej

Stało się! W TK przepadł wniosek 107 posłów w sprawie aborcji eugenicznej

12 listopada 2019 o godzinie 12.00 wraz z rozpoczęciem pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji w Trybunale Konstytucyjnym przepadł wniosek złożony w poprzedniej kadencji przez 107 posłów w sprawie zbadania zgodności z Konstytucją RP tzw. aborcji eugenicznej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jest to „zasługa” prezes TK Julii Przyłębskiej, która od wielu miesięcy miała blokować rozpatrzenie tej sprawy.

 

Od dwóch lat przedstawiciele TK zapewniali opinię społeczną oraz wszystkich zatroskanych o los dzieci poczętych, że „pracują nad sprawą”. Nigdy jednak nie dowiedzieliśmy się, jak owe prace wyglądały i na jakim etapie zostały zakończone, ponieważ wraz z rozpoczęciem pracy przez Sejm IX kadencji wszystko przepadło, a wniosek został zgodnie z prawem umorzony.

 

Nie wiadomo jak w tej sytuacji traktować zapowiedzi posłów na Sejm IX kadencji, którzy zadeklarowali, że złożą do TK nowy wniosek w tej sprawie. Czy sędziowie zachowają się honorowo i wraz z wpłynięciem do Trybunału nowego wniosku rozpoczną pracę od etapu, na którym zostały właśnie zakończone, czy też po raz kolejny udowodnią, że nie interesuje ich los nienarodzonych podejrzanych o chorobę i ponownie będą go rozpatrywać w nieskończoność?

 

Kadencja PiS w latach 2015-2019 była rekordowa pod względem liczby aborcji. Markowanie działań w tej sprawie przez TK powoduje, że co roku w majestacie prawa zabijanych jest ponad 1000 dzieci. Tymczasem od niemal dwóch lat w Sejmie leży projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”, który wykreśla z polskiego prawa tzw. przesłankę eugeniczną. Pod projektem podpisało się 830 tys. Polaków.

 

Źródło: Pch24.pl

TK


DATA: 2019-11-12 14:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Romek, dokładnie tak sobie pomyślałam, czytając kiedyś ten wywiad. Nic nie kosztuje powiedzieć, skoro i tak nic z tego.
8 miesięcy temu / Frania
 
To dlatego pan Prezydent Andrzej Duda tak pewnie mówił w jednym z wywiadów, że na pewno podpisze nowelizację ustawy antyaborcyjnej ... jak tylko do niego wpłynie !, bo był i jest pewny, że nigdy ona do niego nie dotrze i chyba ma rację, ot taka sobie przedwyborcza gadka żeby podlizać się wyborcom za życiem ... i dalej robić swoje jak... PiS
8 miesięcy temu / Romek
 
@ Weronika G. Braun chciał nawet oddać Kai Godek swoje miejsce na liście. Byłaby dziś posłanką.
8 miesięcy temu / Leaf427
 
Jeden z biskupów powiedział, że PiS zostanie ukarany, jeżeli nie zabroni całkowicie aborcji w polskich szpitalach. Wszyscy posłowie z PiSu powtarzali wczoraj ,,tak mi do pomóż Bóg,, ale w praktyce tej Bożej pomocy nie chcieli i głosowali w poprzedniej kadencji za dalszym mordowaniem nienarodzonych w szpitalach, także pupilek RM pan Macierewicz oraz pani Beata Szydło. Aż mnie mdliło od obłudy, gdy przemawiano na rozpoczęcie kolejnej kadencji. Konfederacja popełniła błąd nie zabezpieczając Kai Godek możliwości wejścia do Sejmu. Jeżeli ich stać na uczciwą refleksję, to powinni tego żałować. Może przesadzam, ale wydaje mi się, że PiS może flirtować z lewicą, a głównie z panem Czarzastym, jakoś wydawało mi się, że był wczoraj wyeksponowany przez panią marszałek, natomiast podejrzewam, że groźne pomruki i srogie ukośne spojrzenia niewątpliwie będą obwicie serwowane Konfederacji.
8 miesięcy temu / Weronika
 
A,jakie jest stanowisko prezesa Kaczyńskiego? "Nie ruszać tej ustawy!"
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
No to kandydat PiS-u na 100% nie otrzyma mego głosu w 2-giej turze wyborów prezydenckich. Już nie będę głosował na mniejsze zło.
8 miesięcy temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.