DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Stalin jeszcze większym bohaterem. Dla wielu uczniów to nie oprawca, a niedościgniony wzór!

Stalin jeszcze większym bohaterem. Dla wielu uczniów to nie oprawca, a niedościgniony wzór!
fot. Piotr Malecki / FORUM

Według sondażu przeprowadzonego przez Centrum Lewada z marca br. aż 40 procent respondentów uważa, że epoka stalinizmu przyniosła Rosji więcej pożytku i dobra niż zła. W marcu 2012 roku w ten sposób odpowiedziało tylko 27 proc.  respondentów.

 

Dziennikarka „NYT” odwiedziła szkołę średnią w półmilionowym mieście szkolnictwa i nauki Penza  (miasto szczyci się aż 6 uniwersytetami i 13 szkołami wyższymi). Jeden z 11-klasistów powiedział m.in., że skoro Stalin rozstrzeliwał i wysyłał do gułagów  to widocznie ludzie radzieccy sobie na to zasłużyli! –Nic nie działo się bez powodu – z przekonaniem oświadczył uczeń liceum.

 

W Penza, mieście oświaty i kultury, w grudniu ubiegłego roku Komunistyczna Partia Rosji oddała do użytku Centrum Stalina. Sporych rozmiarów centrum najczęściej odwiedzane jest przez młode pokolenie.

 

- Gloryfikując czasy Stalina, dziś Putin stara się realizować hasło, że interes ogółu jest bezsprzecznie ważniejszy od interesu jednostek. A to oznacza, że reżim w mniejszym stopniu ponosi odpowiedzialność przed społeczeństwem - tłumaczy obecny stan społeczeństwa rosyjskiego Lew Gudkow z Centrum Lewada.

 

Pozycja Stalina jest niezmiennie gloryfikowana dzięki zręcznej grze Kremla. Moskwa doskonale gra nostalgią swoich rodaków. Kiedy Rosja jest „oblężona” i zewsząd otaczają ja wrogowie, media atakują np. władze w Kijowie nazywając je „faszystowska juntą”. „I tym sposobem obraz Stalina, broniącego Rosjan przed nazistami, znów triumfuje” – czytamy w nowojorskim dzienniku.

 

 

 

Źrodło: „New York Times”

ChS

 


DATA: 2016-03-18 10:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Orędzia Adama Człowieka mają: "NIHIL OBSTAT Zatwierdzam do studiowania i medytacji prywatnej ks. Abp Andrzej Dzięga Dnia 5 maja 2015 r. (NR O1d-1/2013; NR O1d-2/2015)"
ponad 3 lata temu / koniecznie czytajmy
 
Nie spoglądajcie ani na Wschód ani na Zachód.Ameryka chce sprzedać was i oddać pod wpływ Rosji,która dąży do militarnej ekspansji.By wprowadzić jeden światowy rząd słudzy bestii opracowali plan,który został już ściśle dopracowany by doprowadzić do podziału na dwie strony konfliktu.Zadaniem Ameryki jest doprowadzić do kryzysu światowego,by osłabić ekonomicznie państwa Europy,by w ten sposób Rosja mogła dyktować warunki w sprzedaży surowców naturalnych.To wszystko zostało zaplanowane,by powstały tylko dwa obozy wpływów na całym świecie,ponieważ w ten sposób można łatwiej doprowadzić do jednego światowego rządu i wprowadzić kontrolę nad światem.Ten plan realizuje się właśnie teraz.Jedynym krajem,który stoi jeszcze na przeszkodzie tego zaplanowanego podziału,jest wasz kraj.Pomimo tego,że wasi rządzący okazali się zdrajcami ojczyzny i wkrótce sami uznają się oszukanymi,to to potężną bronią,tym,co powstrzymuje jeszcze globalne działanie bestii jest wasza wiara.
ponad 3 lata temu / za Adam-Człowiek Anioł Ave 12X2009
 
@ma: zgadzam się, i więcej dodam, że nie należy lekceważyć faktu znajomości Putina z Kissingerem. Istnieje opinia, też wśród Rosjan, że gdyby Ameryka chciała rozwalić Rosję, to lepszego rozwiązania niż Putin na jej czele nie da się wymyśleć. Tak też się dzieje. I nie trzeba być zbyt łatwowiernym przyjmując za czystą monetę putinowskie i cyrylowskie przykrywki w postaci "obrony chrześcijaństwa" czy "walki z aborcją i przeciw zboczeniom seksualnym". Te postawy w ich wydaniu są tylko i wyłącznie kompromitacją służącą ku temu, by zachodni człowiek nawet to, co w gruncie rzeczy ma być dobrem kojarzył z jego rosyjskim odpowiednikiem i a priori odrzucał. To są tzw. \'błędy Rosji\' czerpiące z dorobku propagandy komunistycznej.
ponad 3 lata temu / voxclamantis
 
Demon historii ujawnił się w postaci komunizmu i jego sług w XX wieku i rośnie w siłę.
ponad 3 lata temu / Leo
 
A podobno Putin jest wybawieniem od NWO. Tak przynajmniej czytam tu i ówdzie, że ponieważ UE i USA "be" to Putin będzie naszą świetlaną przyszłością. A wychodzi na to, że ani tu ani tu.
ponad 3 lata temu / ma
 
Fałszywi prorocy-ilu ich było ? Nihil novi sub sole. O czym tu mówic- skoro najbliższa rodzina uciekała z kraju- piekła ,które ten człowiek zbudował.
ponad 3 lata temu / Marcus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "41998"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.