DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Stabilne małżeństwa najlepsze dla dzieci

Stabilne małżeństwa najlepsze dla dzieci

Brytyjski minister pracy i spraw społecznych, Iain Duncan Smith wezwał do wspierania małżeństw. Tylko w nich - zdaniem ministra - "dzieci mogą się prawidłowo rozwijać" .Minister ubolewał nad tym, że rozbite, dysfunkcyjne rodziny zbyt dużo kosztują brytyjskich podatników. Zaznaczył, że "nie chce robić wykładów rodzicom na temat tego, jak żyć, ale fakty wyraźnie przemawiają na korzyść stabilnych małżeństw, w których dzieci mają zapewnione najlepsze warunki do rozwoju".

Minister pracy przedstawił strategię uporania się z problemem biedy. Zwrócił uwagę, że władza musi skoncentrować się na wspieraniu rodzin, zwłaszcza ich stabilności. Tylko w takim środowisku dzieci mają największą szansę na uzyskanie dobrego wykształcenia, a w dalszej kolejności znalezienie satysfakcjonującej pracy.

W swoim przemówieniu, wygłoszonym w siedzibie fundacji pomagającej dysfunkcyjnym rodzinom, minister stwierdził, że "małżeństwo jest szczególnie dobre dla dzieci" i rząd jest "zaniepokojony" utrzymującym się od dłuższego czasu trendem rozpadu małżeństw.

Zdaniem Duncana Smitha, kolejne rządy zrobiły za mało, aby promować stabilne rodziny. Minister mówił, że istnieją wyraźne dowody na to, iż "dzieci ze stabilnych domów mają większe szanse na osiągnięcie sukcesu życiowego, gdy oboje rodziców je wspiera i zapewnia im ochronę".

Dzieci, które doświadczyły rozpadu związku rodziców, są bardziej narażone od dzieci, które mieszkają z obojgiem rodziców od urodzenia, na doświadczenie biedy. Gorzej się także rozwijają emocjonalnie i intelektualnie, a w przyszłości mogą mieć poważne problemy ze znalezieniem pracy.

Minister powołał się na statystyki. Mówił, że około jedna trzecia związków partnerskich w Wielkiej Brytanii rozpada się przed piątymi urodzinami dziecka. Dla porównania, w tym samym czasie rozpada się jedno małżeństwo na dziesięć.

- Rząd uważa - mówił minister - że małżeństwo stanowi doskonałe środowisko do wychowania dzieci. Dla rządu jest jasne, że małżeństwo powinno być wspierane - dodał.

 


Źródło: The Daily Telegraph, AS.


DATA: 2012-03-16 17:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.