DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Środowiska patriotyczne apelują: zbudujmy pomnik Bitwy Warszawskiej

Środowiska patriotyczne apelują: zbudujmy pomnik Bitwy Warszawskiej

„Zbudujmy pomnik. Łuk Triumfalny u wschodnich wrót Warszawy! Na miarę dawnego zwycięstwa i pokuty za lata hańby i niepamięci” – napisali w specjalnym apelu przedstawiciele Towarzystwa Patriotycznego oraz publicyści i ludzie związani ze światem kultury. Chcą oni, by pomnik powstał w 100. rocznicę wiktorii z 1920 roku.

 

Autorzy listu przypomnieli o znaczeniu zwycięstwo polskiej armii nad bolszewikami. „W sierpniu 1920 r. tu, na polach pod Warszawą, ale również nad Wieprzem i Niemnem, rozbiliśmy bolszewicki marsz na podbój świata. (…) zapobiegliśmy wzięciu Europy z marszu, daliśmy jej 20 lat bezpiecznego istnienia, a sobie samym szanse, po 123 latach rozbiorów, przetrwania jako naród” – czytamy.

 

Autorzy apelują, by w 100. rocznicę bitwy, czyli 2020 roku, powstał pomnik, który przypomni o tamtym wydarzeniu „Polsce i światu”. „Musimy wierzyć, że mimo uprawianej przeciw nam psychologii wstydu i przemysłu pogardy jesteśmy narodem wielkim, ze wspaniałymi perspektywami i gigantycznym, choć ciągle trwonionym kapitałem ludzkim. Polacy jeśli uwierzą, że mogą i potrafią, zbudują nie tylko łuk narodowej chwały, ale również silne państwo, które będzie chronić, promować i przyciągać talenty, a nie skazywać je na emigrację, państwo, gdzie każdy we własnym domu będzie mógł realizować swoje marzenia i budować pomyślną przyszłość” – napisali autorzy.

 

List wystosowało Towarzystwo Patriotyczne a podpisali się pod nim m.in. Przemysław Dakowicz, Leszek Długosz, Wiesław Johann, Waldemar Łysiak, Witold Kieżun, Antoni Krauze, Ewa Stankiewicz, Andrzej Nowak, Jerzy Zelnik czy Rafał Ziemkiewicz.

 

 

Źródło: „Gazeta Polska”

ged


DATA: 2014-08-18 14:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

POPIERAM całym sercem i rozumem!!!!!!!!
ponad 5 lat temu / Trzeźwy
 
Lokalizacja pomnika tak-forma i treść/ a właściwie brak treści/ nie !,łuk niesie indyferentyzm i pustkę duchową w wymiarze przeszłym,terażniejszym i przyszłym. Tak więc nie potrzebujemy kolejnej tęczy.Jedyna forma uczczenia bitwy-to STATUA MATKI BOSKIEJ ZWYCIĘSKIEJ
ponad 5 lat temu / Marek Bożyk
 
Ja mam lepszy pomysł: nie budować łuku triumfalnego, tylko wielki, ogromny cokół, a na nim 30 metrowe postacie: gen.Rozwadowskiego, gen.Hallera, ks. Skorupki, Bolesława Roi, Sikorskiego i innych ważnych postaci, po środku potężny orzeł Biały, ten z godła z początków II RP. Wojskowi mają wyciągnięte szable w kierunku wschodnim lub południowo-wschodnim, a ksiądz z wyciągniętym krzyżem. Marzę o takim pomniku, to by był prawdziwy powód do dumy.
ponad 5 lat temu / doboju
 
Wg. zasady wystraszonych "Lepiej pozno niz wcale" 123 + 6 + 69 = 198 lat indoktrynacji NARODU POLSKIEGO , przez WROGOW .
ponad 5 lat temu / 94 lat minelo , oklamywania Norodu i Spoleczenstwa
 
Brawo!!!! Popieram, a jak trzeba będzie wesprę także finansowo...
ponad 5 lat temu / jorry123
 
@cynik. Co Cię tutaj dziwi? Polską rządzą elity, które świadomie propagują klęski, bo naród który ciągle słyszy o klęskach sam nawyknie do porażek. Polska to Bantustan "Czeciaerpe", którego mieszkańcy czy też rezydenci nie mogą odczuwać dumy.
ponad 5 lat temu / PWL
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.