DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Środowiska narodowe odwołują się od decyzji o zakazie organizacji Marszu Niepodległości

Środowiska narodowe odwołują się od decyzji o zakazie organizacji Marszu Niepodległości
fot. YouTube/ Media Narodowe

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożyło w Sądzie Okręgowym w Warszawie odwołanie od decyzji prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji Marszu Niepodległości. „Jesteśmy pewni, że decyzja będzie pozytywna” - powiedział prezes stowarzyszenia, Robert Bąkiewicz.

 

Bąkiewicz wyraził nadzieję na szybką i pozytywną decyzję. W jego opinii, sąd uchyli zakaz zgromadzenia. „Spotykamy się 11 listopada (…) na Rondzie Dmowskiego” – zaznaczył. W opinii prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, nie ma żadnych podstaw prawnych do tego, żeby organizowany przez jego stowarzyszenie marsz się nie odbył.

 

Robert Bąkiewicz zapewnił, że Marsz Niepodległości 2018 się odbędzie. Dodał, że w ostateczności impreza zostanie zorganizowana na zasadach zgromadzenia spontanicznego. W środę wieczorem Bąkiewicz apelował do prezydenta Andrzeja Dudy, aby wstrzymał się z decyzją o zorganizowaniu alternatywnego marszu do czasu ogłoszenia decyzji sądu.

 

Warszawski Urząd Miasta nie zgodził się na zorganizowanie 11 listopada Marszu Niepodległości. Swoją decyzję Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawiła na środowej konferencji prasowej. Prezydent stolicy powiedziała wprost: „zakazałam Marszu Niepodległości”. Swoją decyzję uzasadniła słowami: „Warszawa wiele wycierpiała przez agresywny nacjonalizm”.

 

Źródło: własne PCh24.pl / gp.pl

PR


DATA: 2018-11-09 09:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Środowiska narodowe podobnie jak obrońcy życia powinni być sojusznikami rządu a są przeciwnikami. Problem jest w prowadzeniu polityki i jest to zła nota dla polityki rządu.
ponad 1 rok temu / Pr
 
Postawa władz natomiast jest dziwna. Przypomina podejście do obrony życia tak jakby nigdy nie szło osiągnąć takich celów. Dlatego ich polityka nieraz będzie mijac się z prawda. Dywersyfikuja źródła energii ale polska nie będzie bezpieczna jeśli PiS będzie napuszczal mocarstwa na siebie.
ponad 1 rok temu / pr
 
Środowiska narodowe co roku jakby stają się bardziej znaczące i to jest powód do traktowania jako znaczącej siły albo znaczącego wsparcia także w polityce.
ponad 1 rok temu / pl
 
Widzę, że nie tylko ja pomyślałam, że ten zakaz marszu był dawno uzgodniony. Tylko mój mąż się jeszcze łudzi, że jest inaczej...
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Jeśli środowiska narodowe nie przekraczają poprzeczek to jest to wina lenistwa, nieuwagi, niechlujstwa i głupoty Polaków. Nawet gospodyni domowa czy kucharka może rozeznać kto jest kim w polityce, pod warunkiem że tego naprawdę chce. Uważam że brak dekomunizacji jest zasługą AWS-PiS po to, aby dziś trudniej było obronić Polskę.
ponad 1 rok temu / kucharka
 
Zakaz Marszu był dawno uzgodniony. Dzięki temu PiS nie postawi zarzutów HGW w aferze reprywatyzacyjnej. Owszem, będzie głośno krzyczał "łapać złodzieja" ale nic poza tym. HGW ma dożywotni immunitet. Okrągłostołowcy trzymają się mocno.
ponad 1 rok temu / Cyprian
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.