DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Środowiska LGBT prowokują i ubierają się w szaty ofiar. Poseł Rzymkowski o marszu w Białymstoku

Środowiska LGBT prowokują i ubierają się w szaty ofiar. Poseł Rzymkowski o marszu w Białymstoku

- Tym środowiskom zależało na konfrontacji i na tym, aby ubrać się w szaty ofiary. Ta narracja polega głównie na tym, aby pokazać, że się jest prześladowanym, ale sami prowokują, przekraczając kolejne granice – ocenił postawę środowisk LGBT+ poseł Tomasz Rzymkowski, który w poranku „Siódma 9” komentował sobotnie wydarzenia w Białymstoku, związane z tzw. marszem równości.

 

W ocenie posła Kukiz’15 marginalne środowiska zachowują się agresywnie i prowokacyjnie. Nie reprezentują oni dużej części społeczeństwa, a na marszach w kolejnych miastach widać te same twarze. - Najlepszym potwierdzeniem jest to, że nie są w stanie zorganizować parady jednocześnie w 2-3 miastach, bo zabrakłoby uczestników. Stąd taka trupa cyrkowa, która jeździ od miasta do miasta i paraduje – powiedział Rzymkowski.

 

Zauważył również, że to po stronie katolickiej widać mobilizację. Przykładem są Marsze dla Życia i Rodziny gromadzące w jednym czasie tysiące osób w różnych miastach. Takich zdolności organizacyjnych nie ma środowisko LGBT+. – Jeżdżą zwykle te same osoby. To grupa około 600-800 osób, która jeździ po dużych miastach i próbuje przekraczać kolejne granice – mówił.

 

Poseł negatywnie ocenił postawę prezydenta Białegostoku, który nie zablokował marszu LGBT+. Stało się tak mimo licznych apeli. W efekcie doszło do incydentów. - To zresztą głównie przyświecało tym osobom, które mówiły, aby nie wydawać zgody na tego typu marsz. Białystok i Polska wschodnia to ośrodki bardzo konserwatywne. W ubiegłym roku do podobnych scen doszło w Lublinie – dodał.

 

Rzymkowski ocenił, że środowisku LGBT zależy na konfrontacji. Wykorzystują bowiem takie sytuacje, by postawić się w roli ofiary. - Ta narracja polega głównie na tym, aby pokazać, że się jest prześladowanym, ale sami prowokują, przekraczając kolejne granice. To bardzo agresywne, prowokujące gesty ze strony tych środowisk, które są bardzo marginalne – zaznaczył. Zdaniem posła w całej sprawie powinniśmy „zachować spokój i ukazywać, czym jest ta Parada Równości, czym jest nasycona, czyli nienawiścią i pogardą do inaczej myślących”.

 

Źródło: siodma9.pl

MA


DATA: 2019-07-23 09:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Górnik,a co ma perwersyjne obnoszenie się że swoją seksualnoscią z publicznym wyznaniem swojej wiary/ przekonań.Pornografia i publiczne zgorszenie jest penalizowana zgodnie z Konstytucją ,waszą święta księgą przecież
11 miesięcy temu / Lit
 
@Górnik Nie! Katolik w procesji Bożego Ciała nie idzie dla widowni tak jak ma to miejsce u lgbtusów.
11 miesięcy temu / Okos
 
Jaki "marsz równości"? Bój o przywileje. Bój o przywileje dla osób żyjących po sodomicku! Tak to przegrywamy na polu języka, pojęć, kultury.
11 miesięcy temu / Deokrata
 
Idąc tym tokiem myślenia: w Niemczech katolicy na obchodzie Bożego Ciała prowokowali miejscową ludność, która nie zgadzała się z nauczaniem Kościoła.
11 miesięcy temu / Górnik
 
Lecz niektórzy faryzeusze spośród tłumu rzekli do Niego: ?Nauczycielu, zabroń tego swoim uczniom!? Odrzekł: ?Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą?.Cytat idealnie pasujący do Białegostoku. Kamienie przemówiły bo hierarchia katolicka posłuchała faryzeuszy.
11 miesięcy temu / Wieś
 
Ale jednak skoro jest wolność zrzeszania się i manifestowania światopoglądu, który przy tym nikogo nie krzywdzi, należy to uszanować. Tomasz z Akwinu mówił wyraźnie, by porządku państwowego nie gwałcic. Nie on jeden. Mechanizm w Polsce wschodniej zawiódł ataki na LGBT.
11 miesięcy temu / Karot
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.