DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Środowiska LGBT doprowadziły do zamknięcia restauracji. Powód? Promocja rodziny i chrześcijaństwa

Środowiska LGBT doprowadziły do zamknięcia restauracji. Powód? Promocja rodziny i chrześcijaństwa
źródło: pixabay.com

Protesty środowiska LGBT doprowadziły do zamknięcia restauracji Chick-fil-A w Wielkiej Brytanii. Tzw. osoby nieheteronormatywne oburzył fakt, że właściciele sieci wspierali finansowo organizacje chrześcijańskie oraz krytykowali legalizację małżeństw homoseksualnych w USA.

 

Chick-fil-A to nazwa amerykańskiej sieci restauracji specjalizujących się przede wszystkim w posiłkach typu fast-food, której właściciele hojnie wspierają organizacje chrześcijańskie i przekazują nierzadko duże sumy na prowadzone przez nie akcje charytatywne. Założyciele Chick-fil-A podkreślają, że kierują się „biblijnymi zasadami”, co widać m.in. w tym, że restauracje sieci są w niedziele zamknięte.

 

Pierwszy lokal Chick-fil-A został otwarty niedawno w brytyjskim centrum handlowym w Reading, co bardzo nie spodobało się tamtejszym środowiskom LGBT, które według portalu Daily Mail zaczęły „oskarżać właścicieli sieci o promowanie średniowiecznego modelu rodziny”. Podniesiono też argument o tym, że szef sieci Dan Cathy jest jawnym przeciwnikiem tzw. homoseksualnych małżeństw.

 

Środowiska LGBT zorganizowały w związku z otwarciem lokalu w Wielkiej Brytanii liczne protesty i manifestacje. W centrum handlowym miały pojawić się napisy: „Powiedz NIE bigoterii i nienawiści na High Street”.

 

Daily Mail donosi, że naciskami i demonstracjami środowiska LGBT doprowadziły do zamknięcia restauracji - centrum handlowe postanowiło bowiem nie przedłużać umowy z siecią Chick-fil-A.

 

Źródło: Daily Mail / nczas.pl

TK


DATA: 2019-11-20 08:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie przedłużyli umowy,bo stało się to po prostu nieopłacalne z ekonomicznego punktu widzenia,tyle.
8 miesięcy temu / ollek
 
Brak przedłużenia umowy wskutek nacisków zboczeńców jest złem. Natomiast rezygnacja z mordowania niewinnych dzieci jest dobrem. Dlatego twoje porównanie do Kalego jest bezmyślne, gdyż w tym porównaniu w obu przypadkach chodzi o zło: kradzież.
8 miesięcy temu / @anna
 
W sumie kto wie czy tu nie chodzi o wyparcie z rynku przedsiebiorstw z obcym kapitalem. Druga sprawa ze mimo wszystko te wymysly lewicy to jest miecz obosieczny..na razie co prawda tylko oni z niego korzystaja ale juz sie zdazaja przypadki ze i prawica zaczyna z tego korzystac z powodzeniem...
8 miesięcy temu / ff33
 
Pod wpływem protestów lokalnej społeczności galeria handlowa nie przedłuża umowy z restauracją, której właściciele krytykują legalne w UK małżeństwa par homoseksualnych - SKANDAL! Pod wpływem protestów działaczy anty-choice prowadzonych pod szpitalami i prywatnymi domami lekarze dla świętego spokoju rezygnują z legalnego w PL przerywania ciąż zasłaniając się klauzurą sumienia - SUKCES! Jak ktoś Kalemu ukraść krowę to grzech, ale jak Kali ukraść to dobrze.
8 miesięcy temu / anna
 
To nie jest średniowieczny model rodziny, lecz naturalny, więc zdrowy. Ale teraz garstka, czy to rzeczywiście wynaturzonych, czy, co bardziej prawdopodobne, udających takowych, rządzi światem. Michu, tylu głupków nie ma, ale są osoby decyzyjne, które walczą z nimi słowami, a wspierają czynem i takie, które wprost za nimi stoją, a nawet gotowe się kłaść, np. pan Gowin.
8 miesięcy temu / L
 
Protestanci też wierzą w Pana Jezusa, a więc są chrześcijanami. Promowali rodzinę, tradycyjne wartości i dlatego cierpią prześladowanie. to w tym momencie najważniejsze. Mirro świetną nazwę wymyślił. I jakże prawdziwą.
8 miesięcy temu / @Kola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.