DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Środowiska LGBT+ znów obrażały Maryję. W tym czasie na Jasnej Górze trwała pielgrzymka dzieci

Środowiska LGBT+ znów obrażały Maryję. W tym czasie na Jasnej Górze trwała pielgrzymka dzieci
Aw58 [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

Dzięki zaangażowaniu wiernych oraz służb porządkowych XX Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę przebiegła bez zakłóceń. Początkowo obawiano się, że zorganizowana w tym samym czasie homoparada wtargnie na teren sanktuarium. Tak się ostatecznie nie stało. Niestety, po stronie LGBT+, nie obyło się bez bluźnierstw.

 

W czasie, gdy na Jasnej Górze trwała XX Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci przez Częstochowę paradowały środowiska LGBT+. Dzięki zapobiegliwości wiernych oraz służb udało się odsunąć „tęczowy marsz” od sanktuarium. Istniały bowiem uzasadnione obawy, że „tolerancyjni” zwolennicy w ramach walki z „mową nienawiści” zakłócą modlitewne spotkanie. Szczególnie, że trasa ich marszu miała przebiegać tuż obok miejsca spotkania dzieci. 

 

Tak się ostatecznie nie stało. Policja doprowadziła do tego, że demonstracja przeszła dalej od Jasnej Góry. By obronić sanktuarium wierni zmobilizowali się w ramach akcji Męska obrona Jasnej Góry przeciw paradzie LGBT.  Abp Wacław Depo ocenił, że II Marsz Równości jest celową prowokacją wymierzoną w dzieci, w całą katolicką Polskę.

 

 

 

 

 

Niestety, środowiska LGBT+ postanowiły po raz kolejny obrazić katolików i niosły ze sobą m.in. sprofanowany wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Mieli też flagi Polski z orłem na tęczowym tle. Skandowali: „Polska tęczowa nie narodowa”, „sport, zdrowie, homoseksualizm”, „Częstochowa kolorowa”.

 

Znamienne jest, że w mediach przedstawiciele „tęczowych” środowisk utyskiwali na działania policji, zarzucając jej brak egzekucji przestrzegania prawa.

 

Częstochowski marsz równości nie po raz pierwszy został zorganizowany w dniu pielgrzymki środowisk związanych z Radiem Maryja. W lipcu ub. roku, parada miała miejsce w dniu dorocznej Pielgrzymki Rodziny toruńskiej rozgłośni.

 

 

Źródło: gość.pl, Twitter

MA


DATA: 2019-06-16 18:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uważam że przyszedł czas aby bronić nasze korzenie ,mieszkam daleko od Jasnej Góry ale mimo to mam zamiar stanąć w obronie świętej Matki Bożej to my młodzikreujemy przyszłą Unię Europejską i powinniśmy ją utożsamiać z silną Europą nie zislamizoana i bez kręgosłupa. już teraz moi znajomi organizują się w Niemczech w obronie swoich dzieci wychodzących ze szkół bojąc się tzw uchodźców cześć Niemców wyjeżdża w rejony mniej zagrożone napadami przemocą i gwałtem z obawy o swoich bliskich
ponad 1 rok temu / Mariusz
 
@Edu nazizm i faszyzme likwidowany z urzędu? To dlaczego wpuszczacie ONR do kościoła i organizujecie im Msze specjalnie dla nich?!
ponad 1 rok temu / endryju
 
Pozdrawiam i dziękuję obrońcom Jasnej Góry za przeciwdziałanie demoralizacji i profanacji wizerunku Matki Najświętszej.
ponad 1 rok temu / kazimierz
 
Chorzy z nienawiści do do wiary tylko pytam jak ktoś z bliskich umrze dlaczego proszą księdza z skąd tyle jadu zapewne co drugi uczestnik tego spedu kolorowych był u 1 komuni a dzisiaj wyzeka się wiary smutne to i szkoda rodziców że nie wiedzą w co i gdzie brną ich dzieci opamietajcie sie
ponad 1 rok temu / Dik
 
Sądy i rząd wykonują nadrzędne nad polskim prawo unijne. Ale polaczki chcą być w Unii. Powodzenia.
ponad 1 rok temu / adieu
 
Antymodernista... zadziwiająca jest twoja wiara w moc przepisów.. .chyba że na myśli masz zamordyzm ustawowy. Manifestacja to powinna być po sądami aby stosowały prawo o obrażaniu uczuć religijnych tak jak ochoczo bronią dewiantow. To sądokracja interpretacją prawa dokonuje rewolucji moralnej....reszta to już efekt
ponad 1 rok temu / Życzliwy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.