DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Środowiska LGBT+ lamentują: Terytorialsi stanęli na drodze Marszu Równości w Lublinie

Środowiska LGBT+ lamentują: Terytorialsi stanęli na drodze Marszu Równości w Lublinie
źródło: Twitter / Lublinianie

28 września przez Lublin ma przejść drugi w historii miasta Marsz Równości. Istnieje jednak ogromne prawdopodobieństwo, że wydarzenie nie dojdzie do skutku. Wszystko przez zaplanowaną na ten dzień organizację przysięgi Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która ma odbyć się na Placu Zamkowym. „Terytorialsi stanęli na drodze Marszu Równości w Lublinie”, lamentują aktywiści LGBT.

 

Oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Damian Stanula poinformował, że 20 sierpnia dowódca Brygady wystąpił do Urzędu Miasta Lublin z wnioskiem o „wyrażenie zgody na wykorzystanie przestrzeni publicznej Placu Zamkowego oraz Błoni przy Zamku w dniu 28 września 2019 roku”. – Oczekujemy na odpowiedź w tej sprawie. Nadmieniam, że przysięgi żołnierskie w miastach są tradycją WOT, wydarzenia te są bardzo dobrze odbierane przez społeczności i żołnierzy – poinformował Stanula.

 

Z kolei 29 sierpnia o zorganizowaniu w Lublinie Marszu Równości w dniu 28 września poinformował Bartosz Staszewski z zarządu stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie. Zaznaczył, że pochód LGBT ma wyruszyć z… placu Zamkowego, a następnie przejść ulicami: Walecznych, Unicką, Jaczewskiego, Prusa, 3 Maja, Krakowskim Przedmieściem, a zakończyć się na placu Teatralnym. Według organizatora ma w nim wziąć udział od 2 do 3 tys. osób. Trasa ma być dłuższa niż w ubiegłym roku.

 

Staszewski napisał w niedzielę na Twitterze, że „Terytorialsi stanęli na drodze” Marszu Równości w Lublinie. „Zarejestrowane oficjalnie dzień po ogłoszeniu przez nas daty marszu wydarzenie terytorialsów stało się przeszkodą, która uniemożliwia przeprowadzenie Marszu Równości w Lublinie w obecnym kształcie” – dodał.

 

Nie wiadomo jeszcze, czy i jakie ewentualne zmiany nastąpią. Decyzję w sprawie obu wydarzeń podejmie wkrótce prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

 

Źródło: niezalezna.pl

TK


DATA: 2019-09-02 08:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ci terytorialsi, kiedyś będą Was ratować, jak już się nie przydacie masonom do dechrystianizacji.
5 miesięcy temu / Kowalski
 
@Gosc: A gdzie przeprosiny? Należy czytać komentarze do końca. Sam jesteś pan skandal.
5 miesięcy temu / kid
 
Sierżant - przecież to chyba oczywiste ze terytorialsi są na 1/10 etatu co ty. To moze sie tak nie nadymaj - wziąlęś do niewoli okręt podwodny czy co że taki spuszony jesteś?
5 miesięcy temu / Jot
 
ojojo, biedni homoseksualni, stanęli im na drodze.
5 miesięcy temu / syk
 
Najprostsze rozwiązanie, żeby demokratycznie skasować pomysł takich marszów które maja ze 200 aktywistów ? Zacisnąć zęby, przygotować ogromne transparenty -?Wiwat Rodzina?, ?Trwajmy jak nasza TV?, ?Niech żyje układ hetero?, ?Motor zawsze z Lublinem?, ?Legia i Jaga dzisiaj razem?? itp.. i w kilka-kilkanaście tysięcy osób dołączyć do marszu. Przecież może iść każdy. A tym natłokiem transparentów haseł itd.. zasłonić grupki tęczowych. TVP może to nawet bez obróbki uczciwie relacjonować. Po marszu podziękować im za zorganizowanie narodowo-chrześcijańskiej manifestacji? i poprosić o jeszcze. To byłby ostatni ich marsz.
5 miesięcy temu / jamcito
 
@sierzant,, towarzyszu sierżancie, spocznijcie i dejcie se pokoj
5 miesięcy temu / Arusia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.