DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2018 r.

Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Środa Popielcowa w wiosce olimpijskiej. Polscy sportowcy uczestniczyli we Mszy Świętej

Środa Popielcowa w wiosce olimpijskiej. Polscy sportowcy uczestniczyli we Mszy Świętej
Kamil Stoch. FOT.imago/Eibner Europa/FORUM

Nie jest tajemnicą, że wiele spośród polskich olimpijczyków to osoby głęboko religijne. W Środę Popielcową nasi reprezentanci na igrzyskach w Pjongczangu wzięli udział w Mszy Świętej.

 

O Mszach Świętych odprawionych w miejscowościach Pjongczang i Gangneung poinformował na Facebooku ks. Edward Pleń. Duchowny koncelebrował Msze razem z biskupem Marianem Florczykiem (biskup pomocniczy kielecki).

 

W liturgię, w tym czytanie Pisma Świętego, osobiście zaangażowali się sportowcy: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Sylwia Jaśkowiec oraz minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

 

 

W modlitwie uczestniczyli również polscy skoczkowie narciarscy. Msze Święte 14 lutego, który w Korei zaczął się wcześniej niż nad Wisłą, zostały również odprawione dla polskich kibiców obserwujących sportowe zmagania w Pjongczangu.

 

Skoczek narciarski Kamil Stoch odnosił się do Środy Popielcowej tłumacząc wyobrażenie feniksa na swoim kasku. – Dlaczego feniks, skoro już dawno nie musiałem się odradzać z popiołów? Nie szkodzi, za tydzień Środa Popielcowa. A na czwartek chyba powinienem mieć kask z pączkiem – żartował kilka dni temu sportowiec.

 

 

Źródło: FB / echodnia.eu / sport.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-02-14 15:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mnie nurtuje coś innego. Czym są igrzyska olimpijskie? Ceremonia rozpalania znicza olimpijskiego. Na myśl przychodzą teksty I Księgi Machabejskiej o hellenizacji narodu i odstępstwie od Boga. Odrzucajcie wszystko co ma pozór zła. A konsekwencje? Artykuł na Deonie Walentynki a Popielec. Ekumenizm, zamiast prostego określenia heretycy miano braci odłączonych itp. Nie wszyscy będą zbawieni. Tylko ci , którzy wytrwają do końca.
6 miesięcy temu / PETERKA
 
Liturgia pontyfikalna. Bieda obrusik, służą kobiety, brak ornatów. Mocne... Rozumiem, że na wszystko nie można w kółko narzekać, ale mogło być jedno zdanie, że cieszymy się, że żyją normalnie wiarą, jak przystało na autentycznych katolików, ale ubiór wiernych mógł być poważniejszy, a zachowanie księży jest bardziej zachowaniem kibiców, niż duszpasterzy... no nic.. Redagujcie dalej, bardzo lubię ten serwis, dzięki za Waszą dobrą robotę!
6 miesięcy temu / Ferox
 
i tak trzymac bracia POLACY !!!
6 miesięcy temu / GERWAZY
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.