DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Kiedyś gdzieś spotkałam się z dobrym określeniem : "Wierzący, a nie praktykujący, jest jak żyjący a nie oddychający". Chodzimy do Kościoła, bo to dom boży, odwiedzamy Boga. Czy jeżeli mamy przyjaciół, rodzinę to wystarczy nam kontakt na odległość, np przez telefon, skype itp? Nie, raczej zawsze dążymy do tego, by od czasu do czasu spotkać się z najbliższymi nam osobami. A im częściej mamy szansę się z nimi spotkać, tym lepiej. To dlaczego mamy Boga odstawiać na dalszy plan?
7 dni temu / ktos
 
a po co się cytuje i komentuje panie typu "między wtorkiem, a czwartkiem"? pani profesor? kpina z uczelni, które wydają takie gagatki jako autorytety...
22 dni temu / pytanie
 
a gdybyście się znaleźli na bezludnej wyspie ,bez kościoła i księży to co? wasza wiara by osłabła? taki jest sens ,nie chodźcie -sprawdźcie i siebie i kościół bez was
22 dni temu / klik
 
Uczepiła się tego Kościoła jakby była zafiksowana. Kto jej zapłacił,żeby tak dbała o prawowierność Kościoła?
22 dni temu / qq
 
Pani Profesor.Nie pomyślała Pani, że do kościoła idziemy wielbić Boga? On czeka na nas w Najświętszym Sakramencie.Na Panią także czeka. Z Panem Bogiem
22 dni temu / Annax
 
@mario: nie trzeba rozumieć, ale trzeba szanować i oddać cześć. Kiedyś wszystko było po łacinie, ksiądz był odwrócony: prosty człowiek czuł, że ma do czynienia z Tajemnicą. Dziś wszystko jest odarte z misterium, nawet nowoczesna architektura nie zbliża do sacrum. Nic dziwnego, że wielu przychodzi i wzrusza ramionami: i co? Tylko tyle? Brakuje edukacji.
23 dni temu / kid
 
Po co my chodzimy do kościoła? Czy wszyscy wiedzą co się DZIEJE podczas Mszy? Pani Środa nie wie i to rozumiem, stąd profanacyjne przemówienie. Myślę , że 80 % katolików nie wie ,czym tak naprawdę jest EUCHARYSTIA, co się dzieje na ołtarzu ofiarnym.Myślę , że większość katolików , przystępujących do komunii świętej , przystępuje w sposób świadomy , wiedząc o substancyjonalnej obecności Boga. Pozostaje jednak wyżej podniesione ALE.Nasz Kościół Hierarchiczny nie wyjaśnia ludziom tematu ważności Mszy Świętej, odpowiednich gestów podczas mszy- niepotrzebne żegnanie się , nieodpowiednie trzymanie pateny itp. Dlaczego pozwoliłem sobie na taki wpis? Od 9 lat interesuję się biblistyką , teologią , zdrową medytacją biblijną - ćwiczenia duchowe i pewnego dnia zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę nie rozumiem Mszy Świętej. Przerażające tyle lat nie rozumiałem co się działo. Myślę , że łaski na nas spływają niezależnie od naszej świadomości eucharystycznej ale jest mi wstyd
23 dni temu / mario
 
Pani Środa już tyle mówi o Bogu, że niedługo sama się nie zorientuje, jak stanie się gorliwą katoliczką!
23 dni temu / sp
 
Znalazła się ałtorytetka, za której wezwaniem pójdą miliardy ludzi... Uff!
24 dni temu / Joanna d'Arc
 
W ten sposób tylko zwiększa notowania PiS-u. A PiS powinien coś robić, żeby można było go nazwać opcją konserwatywną zgodnie z prawdą a nie tylko zgodnie z anegdotą.
24 dni temu / BP
 
Dobrze ze nie namawiała do uczestnictwa sabacie czarownic do którego kiedys pani Sroda sie przyznała na antenie TVN.Otoczmy panią Srodę modlitwą by dobry Jezus otworzył jej oczy i serce zaślepione przez zło
24 dni temu / ewa
 
Pani Środa,proszę zacząć chodzić do kościoła. Może jeszcze nie jest za późno!
24 dni temu / Sławomir
 
Módlmy się w intencji Środy i ,,Europejczyka" - Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.
24 dni temu / Tomasz
 
Tylko człowiek, który w swoim życiu popełnił coś potwornego, tak bardzo boi się Boga, że go zwalcza. Środa: ,,Pan Bóg jest wszędzie". Mylisz się kobieto. Boga nie ma w grzechu!!! Nie było Go również w twoim... ,,Mam taką radę" - nawróć się póki jesteś w Drodze.
24 dni temu / Maria
 
Obraz nedzy i rozpaczy w sercu tej pani Srody.
24 dni temu / ona nj
 
Przykro sie to czyta. Zagubiona owieczka. Oby sie nawróciła oczasie.
24 dni temu / Rocky
 
no i w czym rzecz,przecież w Polsce już ponad 60% ludzi nie chodzi do kościoła,,,,nie potrzeba nawoływań środy!!!!!
24 dni temu / terenia
 
To može do meczetu pani powedruje?
24 dni temu / Dekt
 
Tej kobiecie potrzebna jest modlitwa uzdrowienia -egzorcyzm.
24 dni temu / siostra vel Sio
 
Ta pani obraża nasze dzieci Nic dziwnego jak się dostało białą sukienkę kupioną na boku ..
24 dni temu / Małgorzata Ann
 
biedne stworzenie....
24 dni temu / robert
 
Ludzie nie czytajcie tego co pisze @europejczyk i nie komentujcie bo dajecie mu tylko satysfakcje.Szkoda czasu i prądu.
24 dni temu / Wojtek76
 
Przestań słuchać Środy, a zacznij chodzić do Kościoła to wróci Ci zdrowy rozum i pokora, bo Bóg jest przede wszystkim w swoim Świętym Kościele Katolickim oraz jego kapłanach posługujących sakramentami bez których nie ma zbawienia!!!
24 dni temu / Król Artur
 
Czy Środa po wygłoszeniu swoich złotych mysli nie powinna zostać umieszczona w odosobnieniu?
24 dni temu / pal
 
Europejczyk - ataki na lewice i lgbtq ze strony koscioła są bezskuteczne niestety. Lgbtq na przykład za deprawowanie dzieci powinno być likwidowane fizycznie topione - "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. A nie jest i zapłacimy za to straszną cenę. Wykoleją następne pokolenia. Ci degeneraci nie wiedzą co to sfera intymna.
24 dni temu / Jot
 
Jak prezencja taki poziom..
24 dni temu / Jjk
 
No cóż, ongiś Pan Jezus zostal sprzedany za 30 srebrników, a dziś jakaś tam kobieta chcąc zabłysnąć w mediach sprzedaje Boga za białą sukienkę. Przykro słuchać aż serce płacze.
24 dni temu / Obserwator
 
Czyli środowa mowa nienawisci. Dziękujęmy za kolejną hipokryzje i kompromitacje.
24 dni temu / Mataleo
 
A to uczestniczki tego Kongresu i zwolennicy tej pani chodzą do kościoła? Do kogo ona mówi?
24 dni temu / Mirrro
 
Czy to przypadkiem nie jest obra żanie uczuć religijnych?
24 dni temu / Izydor Oracz
 
Nie slyszalem jeszcze o rycie pisowskim to bardzo ciekawe co ta Pani mowi,bedzie chyba potrzebny jakis synod zeby przedyskutowal to zagadnienie teologiczne.Calkiem mozliwe ze w niemczech zechcieli by to progesywnie jak najszybciej wprowadzic.
24 dni temu / Nick
 
@jewropejczyk: skąd ty wiesz, że "z ambon codziennie"... przecież przyznajesz się do ateizmu i nie bywasz na Mszach sw. Czy wg ciebie wolność jest wtedy, gdy ideologia komunizmu ateistycznego zakazuje wolności religijnej? Przeczysz sam sobie.
24 dni temu / gość
 
Do Europejczyka: nie wiem w jakie ambony się wsłuchujesz ale wiem że pomyliłeś portale. Ten jest za mało europejski dla Ciebie :
24 dni temu / Klasyk
 
Europejczyk-w imię czegóż to rzucasz nam tutaj w twarz swoje nakazy i zakazy?! Każdy Katolik ma pełne prawo organizować swoje życie wg. Etyki Katolickiej, a nie bredni europejskich, których ty jesteś ofiarą. Każde działanie to POLITYKA, w mniejszym czy większym stopniu, bo polityka to rozumne organizowanie życia społecznego. Gdzie 2 ludzi, już muszą sobie ustalić zasady - to jest polityka. Wolność dotyczy tylko i wyłącznie Twego sumienia a nie publicznych zgorszeń - na to nie ma i nie może być PRZYZWOLENIA!!!To że ktoś chodzi po domu nagi, nie wolno mu przenosić tej swojej "wolności" na ulicę czy klatkę schodową. Tak jak twoja kieszeń nie służy po to by ktoś sobie do niej sięgał. Oto chore umysły uwolnione od myślenia, czyli WOLNOMYŚLICIELE!
25 dni temu / AndrzejBR
 
Sluchajcie Środy, Do mózgów wam naleje wody.
25 dni temu / x
 
Przestańcie słuchać Środy, bo te brednie są szkodliwe i pełne nienawiści do ludzi i Boga.
25 dni temu / DNA
 
Demon wie, że Kościół Jezusa Chrystusa kapłan i wierni zwróceni do Chrystusa twarzązwycięży. Diabeł próbuje walczyć, ale przegra.
25 dni temu / BHO
 
Nie rozumiem profesórki Środy. Mówi: "Nie chodźcie do kościoła" ludziom, którzy którzy i tak do kościoła nigdy nie przychodzą. No może grzecznościowo na ślub lub na pogrzeb.
25 dni temu / Chris
 
no i dowiedziałem się od pani profesor że liturgia mszy św. jest pisowska!!!!
25 dni temu / jans
 
Popieram. Nie trzeba chodzić do kościoła, żeby wierzyć w Boga.
25 dni temu / swdfcsfds
 
Szczerze Jej wspólczuję. Jak każdej chorej osobie. Biedna, nieszczęśliwa kobieta,
25 dni temu / PM
 
Z kościelnych ambon codziennie słychać ataki na lewicę, liberałów, innowierców,LGBT, imigrantów. Druga strona ma wręcz moralny obowiązek odpowiedzieć na te hasła. Dopóki kościół ingeruje w wolność obywateli chcąc im ją odebrać i ograniczyć, dopóki jest nietolerancyjny,to ideologia katolicka powinien być "wrogiem" każdego kochającego wolność człowieka. Nie ma wolności gdy w imię religii stawia się zakazy.
25 dni temu / Eurpejczyk
 
Środa to diabeł nie człowiek! Wstyd i hańba ńba dla ludzi, że takie coś chodzi po ziemi.
25 dni temu / John
 
Bóg jest wszechobecny ale w wielu miejscach ludzie których Bóg obdarza wolną wolą Go odrzucają i nie chcą poznać. Bóg na pewno obecny jest w kościele w sakramentach niezbędnych dla naszego życia i zbawienia. Katolik nie może funkcjonować poza kościołem. Módlmy się o nawrócenie pani Magdaleny
25 dni temu / Klasyk
 
cóż zastanówcie się dlaczego tak mówi ,uderzcie w piersi ,kościół w Polsce jest rozpolitykowany niestety
25 dni temu / klik
 
Co otworzy gębę czuć smród szatana.
25 dni temu / wow
 
Kobieto niech Pan Bóg ma Ciebie w opiece.
25 dni temu / Roland
 
Pani profesor myli mlamlasty Kościół soborowy z Kościołem katolickim.
25 dni temu / Sal
 
Jestem za, niech nie "chodzą" póki się nie nawrócą.
25 dni temu / Wojtek
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.