DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Środa podczas Kongresu Kobiet: przestańcie chodzić do kościoła!

Środa podczas Kongresu Kobiet: przestańcie chodzić do kościoła!
fot. Grazyna Myslinska/FORUM

- Pan Bóg jest wszędzie, w kościele jest PiS – powiedziała Magdalena Środa podczas XI Kongresu Kobiet. Jej przemówienie pełne było nienawiści do Kościoła. 

 

Środa zabrała głos w panelu „Jak bronić demokracji”. Ostro zaatakowała w nim Kościół. Wezwała zebranych na Kongresie, by zdecydowanie odwrócili się Kościoła.

 

- Mam taką radę, z którą nie wszyscy się pewnie zgodzą… Mianowicie, przestańcie chodzić do kościoła – wezwała i otrzymała oklaski.

 

Nie chodzi o sprawy związane z wiarą, powtarzam od miesięcy: Bóg dla wierzących jest wszędzie, a w kościele jest PiS, jest nienawiść – tłumaczyła. – Posyłamy dzieci na religię nie dlatego, że one potrzebują Jezusa, a my jesteśmy głęboko wierzący, tylko dlatego, że one chcą mieć białą sukienkę. Ja też kiedyś potrzebowałam mieć białą sukienkę i mi ją rodzice po prostu kupili na boku. Dzisiaj można to zrobić dużo prościej niż kiedyś – mówiła dalej Środa.

 

Środa zaznaczyła, że Kościół jej zdaniem odgrywa negatywną rolę. Jej przemówienie pełne było ogranych już haseł. Przyznała na przykład, iż wspieranie finansowe Kościoła wiąże się ze wsparcie dla ostrego, radykalnego nacjonalizmu i tendencji antydemokratycznych.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl

ged


DATA: 2019-09-22 08:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ja się zgadzam z tą panią.Popieram jak najbardziej.W ten sposób można uniknąć deprawacji przez nowoteologię i liturgicznej paranoi.
10 miesięcy temu / stefan
 
Kiedyś gdzieś spotkałam się z dobrym określeniem : "Wierzący, a nie praktykujący, jest jak żyjący a nie oddychający". Chodzimy do Kościoła, bo to dom boży, odwiedzamy Boga. Czy jeżeli mamy przyjaciół, rodzinę to wystarczy nam kontakt na odległość, np przez telefon, skype itp? Nie, raczej zawsze dążymy do tego, by od czasu do czasu spotkać się z najbliższymi nam osobami. A im częściej mamy szansę się z nimi spotkać, tym lepiej. To dlaczego mamy Boga odstawiać na dalszy plan?
11 miesięcy temu / ktos
 
a po co się cytuje i komentuje panie typu "między wtorkiem, a czwartkiem"? pani profesor? kpina z uczelni, które wydają takie gagatki jako autorytety...
11 miesięcy temu / pytanie
 
a gdybyście się znaleźli na bezludnej wyspie ,bez kościoła i księży to co? wasza wiara by osłabła? taki jest sens ,nie chodźcie -sprawdźcie i siebie i kościół bez was
11 miesięcy temu / klik
 
Uczepiła się tego Kościoła jakby była zafiksowana. Kto jej zapłacił,żeby tak dbała o prawowierność Kościoła?
11 miesięcy temu / qq
 
Pani Profesor.Nie pomyślała Pani, że do kościoła idziemy wielbić Boga? On czeka na nas w Najświętszym Sakramencie.Na Panią także czeka. Z Panem Bogiem
11 miesięcy temu / Annax
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.