DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Środa chce dorównać Pieczyńskiemu. Prymitywny atak „profesorki-etyczki” na Kościół i wiernych

Środa chce dorównać Pieczyńskiemu. Prymitywny atak „profesorki-etyczki” na Kościół i wiernych
Grazyna Myslinska/FORUM

Prof. Magdalena Środa na łamach wtorkowej Gazety Wyborczej w prymitywny sposób zaatakowała Kościół Katolicki, duchownych i wiernych wyzywając ich od „ignorantów” i „hipokrytów”, którzy są w dodatku „spaczeni żądzami”.

 

„Zasada miłości bliźniego wydaje się radykalnie obca wyznaniu, którego są przedstawicielami. A jednak wierni, jak stado owiec chodzą do swoich pasterzy i są posłuszni, podporządkowani, bezkrytyczni wobec coraz bardziej jawnych nadużyć seksualnych, finansowych, moralnych kleru. Mimo zła, które Kościół rozpowszechnia, głosząc swoją krucjatę przeciwko Innym (dziś chodzi o LGBT, przedtem o gender – wszystko jedno kto, byle był wróg), wierni swoim posłuszeństwem, bezmyślnością (?) wspierają tę coraz bardziej wątpliwą moralnie instytucję”, napisała na wstępie Środa.

 

Środa zastanawiała się „dlaczego to akurat słudzy Kościoła mają być depozytariuszami jego dobroci i miłości, kiedy nie są ani dobrzy, ani nie wiedzą, co znaczy miłość?”, jakby ludzie dzielili się na tych skażonych grzechem pierworodnym (katolików) i nieskażonych (osoby pokroju Środy i jej idolki - Róży Luksemburg).

 

„W dzisiejszym Kościele jest zresztą jakieś szczególne nagromadzenie nienawistników, ignorantów, hipokrytów, którzy dzielą społeczeństwo i czynią pośmiewisko z Jezusowej zasady miłości bliźniego”, dodała, oświadczając, iż „Bóg jest wszędzie, ale w Kościele jest go coraz mniej”.

 

Skąd kobieta pisząca peany na cześć Róży Luksemburg i niejednokrotnie deklarująca się, jako „osoba świecka” może mieć pojęcie, gdzie jest Pan Bóg, a gdzie Go nie ma? Tego nie wiadomo. Pewnym jest natomiast, że Kościół Katolicki jest największym wrogiem dla wszelkiej maści rewolucjonistów i zrobią oni wszystko, aby go oczernić i zniszczyć.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

TK


DATA: 2019-08-20 21:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tylko że poważni hierarchowie odpowiadają na poważną, czyli konstruktywną krytykę. Zaprezentowana przez Środę taką nie jest, a w konsekwencji wcale nie zmusza katolików do poważnej odpowiedzi, lecz co najwyżej do refleksji dlaczego jest niekonstruktywna. Prywatnie obstawiam upośledzenie procesu rozumowania spowodowane zawoalowanym satanizmem.
10 miesięcy temu / @klik
 
wydaje mi się że odpowiedź jest w poście @polka i do polka-choć oczywiście mogą być i inne przyczyny ,to że kryzys jest i ze jest krytyka to fakt i to krytykowany musi sobie odpowiedzieć "dlaczego" ,i poważni hierarchowie to robią i Benedykt XVI i kardynał Sarah
10 miesięcy temu / do @klik
 
Jeśli krytyka katolików przesączona jest głupotą i kłamstwami, można jedynie zastanawiać się nad przyczynami tych ataków na katolików. Przecież wiadomo że zadeklarowanym wrogom Kościoła Chrystusowego nie chodzi o dobro Kościoła, lecz o to by było w nim jak najgorzej. W takiej sytuacji jest to tzw. krytyka niekonstruktywna, a pozytywne refleksje można wyciągać tylko z krytyki konstruktywnej, czyli opartej na argumentach logicznych i bazującej na faktach a nie mitach.
10 miesięcy temu / @klik
 
@@Syk - a co, jesteś z twarzy podobny do niej ?
10 miesięcy temu / Jan
 
@do Polka, to nie reguły tylko fakty. I skąd wiesz do czego ja się stosuję, a do czego nie? A z grzesznością walczymy, tylko niestety walki wewnętrznej nie widać, a na jej owoce czasem trzeba czekać nawet kilka lat, co nie znaczy ze jej nie ma. Faktem niestety jest też to, ze wielu ochrzczonych już nie żyje zgodnie z wiarą w której przyjęli chrzest. Są zagubieni, dlatego potrzeba im modlitwy, nawet jak oficjalnie z Kościoła nie odeszli niewiele mają już z nim wspólnego, ale ci, którzy utożsamiają się z Kościołem uwierz mi że nieustannie nad sobą pracują
10 miesięcy temu / Polka
 
ocenianie po wyglądzie jest słabe i małostkowe
10 miesięcy temu / @ Syk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.