DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Sri Lanka: potężne eksplozje w trzech kościołach w czasie Mszy Świętych. 290 osób nie żyje

Sri Lanka: potężne eksplozje w trzech kościołach w czasie Mszy Świętych. 290 osób nie żyje
fot. Twitter

„Co najmniej 290 osób zginęło, a prawie 500 zostało rannych w sześciu eksplozjach, do których doszło w niedzielę wielkanocną na Sri Lance”, informuje TVP INFO. Do wybuchów doszło w trzech kościołach i trzech hotelach.

 

Sri Lanka to  obok Bhutanu i Birmy kraj buddyzmu, gdzie prawa mniejszości religijnych, w tym przede wszystkim chrześcijan są bezwzględnie łamane, lekceważone i deptane.

 

Eksplozje miały miejsce m.in. w kościele na północy stołecznego Kolombo i w hotelach w tym mieście oraz w świątyni w Migamuwie - mieście leżącym około 30 km na północ od stolicy w czasie sprawowania Mszy Świętych.

 

Źródła w służbach bezpieczeństwa, na które powołuje się agencja Associated Press, podały, że do wybuchów doszło prawie jednocześnie w sześciu miejscach.

 

Na razie nie podano więcej szczegółów ani możliwych przyczyn tragedii.

 

Źródło: TVP INFO / tvp.info

TK

 

ZOBACZ TAKŻE:

Religia pokoju, ale nie dla każdego


DATA: 2019-04-22 07:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na świecie ludzie oddają życie za wiarę w CHRYSTUSA a w Polsce "katolicy" już od wielu lat nawet nie klękają podczas przyjmowania PRZENAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w Komunii Świętej. Kto za to jest odpowiedzialny ??! Ja odpowiedź znam i mnie to przeraża, że to właśnie Ci, którzy mają stać na straży wiary i oddawania BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU największej czci, chwały i uwielbienia.
ponad 1 rok temu / Daro
 
Pokój duszom zabitych wiernych. Niech Chrystus Pan zmartwychwstały błogosławi w cierpieniu osobom najbliższym zamordowanych wiernych, niech ich obdarza nadzieją, wiarą i utuli miłością w ich bólu. Oby wystarczyło nam wytrwałości aby cierpliwie modlić się za ludzi innych wyznań - ogarniętych nienawiścią - o cud przemiany ich serc.
ponad 1 rok temu / Anna
 
Ja też nie mam spokojnych świąt, choć aż takiej tragedii nie przeżywam. Wierzę, że trafili wszyscy do nieba - śmierć w świątyni w dniu Zmartwychwstania Pańskiego, z perspektywy wiary to chyba jeden z największych zaszczytów.
ponad 1 rok temu / Diagnoza
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.