DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Spuścizna Fidela Castro: odsetek aborcji na Kubie jednym z najwyższych na świecie

Spuścizna Fidela Castro: odsetek aborcji na Kubie jednym z najwyższych na świecie
Vandrad at the German language Wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

Spuścizną po blisko 50 latach rządów kubańskiego dyktatora Fidela Castro, który zmarł 25 listopada w wieku 90 lat, jest jeden z najwyższych na świecie wskaźnik aborcji.

 

Castro, który doprowadził do obalenia prezydenta Fulgencio Batisty w 1959 roku i wprowadził krwawą dyktaturę w kraju, ma na swoim sumieniu liczne zbrodnie. Nie tylko skazywał na rozstrzelanie przez pluton egzekucyjny tysiące więźniów politycznych, ale także wprowadził aborcję na życzenie. W tej chwili Kuba – według danych Johnston Archive – wiedzie prym pośród państw o najwyższym odsetku aborcji. Co roku dokonuje się tutaj rekordowej liczby zabiegów uśmiercających dzieci poczęte.

 

Aborcji poddaje się prawie 29 na 1000 kobiet w wieku 15-44 lat. Nawet Chiny, ze swoją niesławną „polityką jednego dziecka,” miały w 2015 roku wskaźnik niższy wynoszący 19,2 aborcji na 1000 kobiet w wieku rozrodczym. Równie wysoki odsetek co Chiny posiadają Stany Zjednoczone (19,6 aborcji na 1000 kobiet).

 

Trzy czwarte mieszkańców Kuby używa antykoncepcji – i jak podaje ONZ – są to prawie wszystko „nowoczesne” środki. Wskaźnik umieralności kubańskich matek jest również wysoki. Na 100 tys. porodów przypadają 73 zgony kobiet. Współczynnik dzietności Kuby wynosi 1,5 dziecka na kobietę i jest najniższy na obszarze Karaibów, gdzie średnio współczynnik ten wynosi 2,2.

 

- Głównym powodem wysokiego poziomu aborcji na Kubie są despotyczne rządy komunistyczne. Komuniści nie dbają o niewinne życie ludzkie, lecz jedynie o ich mordowanie – podkreśla Adolfo Cañasteda, dyrektor Vida Humana Internacional związanej z Hispanic Division of Human Life International. - Przypomnijmy, że marksizm nie dostrzega indywidualnej osoby jako ludzkiej istoty obdarzonej wewnętrzną godnością, lecz widzi ją jako zwykły trybik w wielkiej machinerii sterowanej przez państwo – tłumaczy Cañasteda.

 

Aborcja jest dostępna na Kubie na żądanie. Dziewczęta poniżej 16 roku życia muszą mieć zgodę rodziców lub opiekunów na uśmiercenie swojego dziecka.

 

InterPressNews podał, że w 2013 roku trzy razy więcej nastoletnich dziewcząt kubańskich dokonało aborcji w porównaniu z tymi, które donosiły ciąże i urodziły dzieci. Wiele ciężarnych 15- latek i 19-latek miało za sobą chociaż jedną, a często więcej aborcji.

 

Cañasteda wyjaśnił, że „aborcja jest stosowana jako jedna z form antykoncepcji”. W kraju powszechnie dostępne są: spirale i pigułki antykoncepcyjne. Aborcji rutynowo poddawane są dzieci, u których podejrzewa się wady wrodzone. „Business Insider” zauważa, że z powodu niskiej dzietności Kubie grozi poważny kryzys demograficzny.


Źródło: lifesitenews.com

AS


DATA: 2016-11-29 15:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Typowe dla krajów, w których nie ma dostępu do taniej antykoncepcji. W demoludach zawsze tak było.
ponad 3 lata temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.