DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Popieram. Przecież nikt nie każe organizować hucznego ślubu i wesela. Wystarczy sama przysięga przed Bogiem w obecności świadków i najbliższej rodziny (akurat obecność rodziny nie jest wymagana, ale będzie piękniej)
ponad 3 lata temu / Aniaa
 
Ja też popieram akcję. Pierwsi powinni dać przykład księża żyjący w konkubinacie. :)
ponad 4 lata temu / BÓG
 
Popieram akcję. Gdzie można wpłacać pieniądze na kolejne plakaty. Jestem za propagowaniem całego dekalogu w taki sposób.
ponad 4 lata temu / gp:)
 
Mam nadzieję, że spełniam wymogi Regulaminu pkt.1 jeśli stwierdzę, że interesującą byłaby sytuacja gdyby: wyznawcy Mahometa oplakatowali miasta obrazami szynki na talerzu z komentarzem: jedzenie wieprzowiny to grzech, a nasi starsi bracia w wierze Żydzi dołączyli ze swoimi, na których informowali, że: nie czczenie sabatu to grzech i w końcu bracia protestanci z uwagami na bilbordach, że cześć oddawana Marii to grzech. Wyobraźmy sobie to przerzucanie się grzechami, a szybko doświadczymy jak cienka granica dzieli nas od prawdy o nas samych.
ponad 4 lata temu / Nie Rozsądny?
 
Z zamieszczonego tekstu i wypowiedzi pod tekstem wynika, że nikt już nie wie co to jest cudzołóstwo, a więc i małżeństwo, nie wspominając o skutkach cudzołóstwa. Szóste Przykazanie Boże jest już dla katolików pustym sloganem. Za nic chyba katolicy mają obietnicę Chrystusa:"Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą". Grzech cudzołóstwa leży u podstaw wszelkiego zła na świecie, ponieważ Szóste Przykazanie Boże stoi na straży poczynania ludzi w miłości i wszelkiej miłości międzyludzkiej. To dlatego, że ludzie odrzucili to Przykazanie, na świecie ludzie się zabijają, okradają, są egoistami, giną z głodu i wiele innych złych rzeczy się dzieje. Czy ci co tak popierają cudzołóstwo i wszelką rozwiązłość zdają sobie z tego sprawę? Czy duchowni, którzy zobowiązali się dobrowolnie prowadzić ludzi do Boga zdają sobie sprawę z tego, do czego przykładają rękę, przez robienie z tego Przykazania tematu tabu?
ponad 4 lata temu / zgred
 
Popieram akcję
ponad 4 lata temu / Antyadolf
 
świetna inicjatywa. Oby takich więcej
ponad 4 lata temu / sfgx
 
"Jeśli ktoś jest niewierzący lub wierzy inaczej niech nie bierze hasła z plakatu do siebie (...) ? podkreśla ks. Podstawka" Czyli niewierzący czy wierzący inaczej nie ma grzechu, skoro \'problem z plakatu\' go nie dotyczy. Świetnie, świetnie. Po tegorocznym synodzie do tego grona dołączą katolicy i wtedy twórcy akcji staną przed sądem. Mowa nienawiści jak nic ;)
ponad 4 lata temu / 123
 
W uzupełnieniu wcześniejszego wpisu. Hasło na plakacie powinno raczej brzmieć: ?Cudzołóstwo to GRZECH. Nie żyj w konkubinacie? (czy coś w tym guście). Nie chcę roztrząsać tutaj innych aspektów grzeszności życia w konkubinacie, które z pewnością istnieją (zgorszenie otoczenia, oddalenie sakramentalnej żony ? jeśli była itd.), bo to jest inny temat. Tutaj podkreślono grzech cudzołóstwa, dlatego kolejność haseł powinna być odwrotna. Z panem Bogiem
ponad 4 lata temu / Stefan
 
Plakat fajny, ale chyba wprowadza w błąd. Chyba że konkubinat automatycznie oznacza cudzołożenie, w co śmiem wątpić (że jest to "automat"). A a co jak ludzie żyją ze sobą w czystości? Dlatego mocno nadinterpretuje dekalog ks. dr hab. (???) Wojciechowski, mówiąc:" Osoby, które zamieszkały razem bez ślubu zaciągają na siebie grzech ciężki. Konkubinat jest grzechem ciężkim". Czy każde zamieszkiwanie razem jest konkubinatem? Samo zamieszkiwanie razem osób bez ślubu może być jedynie grzechem zgorszenia, jeśli natomiast osoby te nie współżyją seksualnie, trudno mówić o grzechu cudzołóstwa, który zapewne ksiądz miał na myśli. Jestem "starej daty" i uważam wspólne zamieszkiwanie "par" bez ślubu, a także rozwody(!) za nieobyczajne i gorszące, ale bronić Dekalogu i wyrażać prostesty też trzeba z sensem i JASNO, a nie byle jak. Z Panem Bogiem.
ponad 4 lata temu / Stefan
 
Bardzo dobra inicjatywa, może wreszcie katolicy powstaną w kolan i przestaną padać na twarz przed marksizmem kulturowym, pustymi hasłami, które wywołują konsternację tj. dialog, tolerancja (często źle pojmowana - zazwyczaj my możemy, wy siedźcie cicho) i równość. Tylko, że jak to się kończy to już kilka razy wiemy, od rewolucji Francuskiej począwszy. Też była równość i braterstwo, tylko w hasłach bo skończyło się na mordowaniu Katolików...
ponad 4 lata temu / Michał
 
Bardzo dobra kampania nazywajaca rzecz po imieniu
ponad 4 lata temu / Ela
 
bardzo dobra akcja, ale z tymi konsekwencjami to Ojciec zciemnia jednak: a wieczne potępienie, to co? to jest podstawowa konsekwencja, która czeka każdego, kto w takim stanie umrze.
ponad 4 lata temu / edek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.