DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


A jesli ktos kupuje tabletki by poprawic stan cery?
6 miesięcy temu / esopada
 
Doskonale. A czy lekarz, będący świadkiem Jehowy, może odmówić dokonania transfuzji krwi? Wolność to miecz obosieczny. A farmaceuta kwestionujący decyzję lekarza to już w ogóle interesujący przypadek. Było sobie raz jajko mądrzejsze od kury...
ponad 8 lat temu / Sumienna
 
To oczywiste, że klauzula sumienia powinna obejmowac także farmaceutów. Co więcej, uważam iz obwarowanie klauzuli sumienia zobowiązaniem do poinformowania pacjenta gdzie i u kogo może skorzystać ze "świadczeń zdrowotnych" np. legalnej aborcji, czyli zabicia dziecka poczętego, jest niemoralne. Będąc w takiej sytuacji na pewno bym nie udzieliła takiej informacji, bo samo wskazanie drogi, w jaki sposób ktoś może dokonać czynu moralnie niedopuszczalnego, jest już cięzkim grzechem i obciąża sumienie współodpowiedzialnością za jego dokonanie.
ponad 8 lat temu / jannama
 
NIE MOŻNA NIE POPIERAĆ tej Sz. Pani farmaceutki!!! Do głoszenia i szerzenia DOBRA powinien poczuwać się i ma obowiązek każdy NORMALNY CZŁOWIEK. MYŚLĘ, ŻE TO JEST JASNE!!! SERDECZNIE POZDRAWIAM. JÓZEF KAFEL
ponad 8 lat temu / Euro-Apteka
 
A ja jednak nie pojmuję postępowania farmaceutki. Jeśli klientka chciała kupić środki antykoncepcyjne i miała na nie receptę-jej prawo,nie decydujmy za innych! Każdy niech się we własnym sumieniu rozlicza,a pani z apteki wystarczyłoby gdyby wyraziła opinie i wskazała na skutki uboczne. Tak jak ktoś pisał-srodki antykoncepcyjne często przepisywane sa na różne problemy hormonalne
ponad 8 lat temu / hmm
 
@Agaba. Nie tylko dlaczego chciała kupic takie leki. Bo rzeczywiście mogą one być przepisywane w celach leczniczych. Ale kim była klientka, że zrobiła od razu taką aferę. Dała cynk radiu TOKfm. Normalna osoba może by sie wkurzyła, ale afery by nie robiła. Proponuję wysyłać maile do tej sieci aptek. Ja juz wysłałem i zapowiedziałem, że nie będę u nich kupował. Tzn. nie będę kupował, jeżeli ukarzą aptekarkę. A mam stałe choroby: nadciśnienie, cholesterol i ckurzycę. Kupuję więc leki regularnie i sporo na nie wydaję.
ponad 8 lat temu / Skanderbeg
 
Jeśli chodzi o sprzedaż tabletek hormonalnych to nie sprzedaje się ich tylko w celu zapobiegania ciąży ale też w celach leczniczych. Tabletki wspomagają leczenie choroby nowotworowej oraz w zaburzeniach hormonalnych. Moja mama musi brać by jej rak znikał. I znika. Znam też siostrę zakonną, która bierze tabletki hormonalne bo mdleje podczas okresu a inaczej nie da się tego zmienić. Jestem za klauzulą sumienia ale też trzeba patrzeć na powód kupna hormonów. Rozumiem, że tzw tabletki po należy nie sprzedawać ale co do innych tabletek hormonalnych to zależy od przyczyny. Dlatego ta sprawa nie jest prosta. Pytanie dlaczego klijentka chciała kupić tabletki. Wtedy dopiero należy decydować czy sprzedać tabletki.
ponad 8 lat temu / Agaba
 
biedna kobieta, jak ją zwolnią, to co powie rodzinie, wyborcza larum podnosi, znać coś ważnego jest w tym!!
ponad 8 lat temu / adam miśnik
 
Zacznie się zaraz, jaka to "klauzula sumienia" to wymysł, zaścianek i Kościół się miesza do polityki czy tam leków...
ponad 8 lat temu / Przedsiębiorca
 
tylko bojkot takich placówek i nacisk na polityków, by uregulowali tą sprawę może coś zmienić
ponad 8 lat temu / kojotstepowy
 
To bardzo odzważnie ze strony tej pani. Popieram się i solidaryzuje ale obawiam się, że jest na straconych pozycjach. Po pierwszze, wobec pracodawcy, po drugie, wobec prawa które sumienia farmaceutów nie chroni.
ponad 8 lat temu / Student medycyny
 
apteka, to nie jest zwykły biznes, żal mi farmaceutów, którzy po latach ciężkich studiów, są traktowani jak sprzedawcy marchewki, przy całym szacunku do osób handlujących warzywami
ponad 8 lat temu / lemoniadowyjoe
 
Business is business. Rozumek, nie emocje czy tam jakieś moralności
ponad 8 lat temu / Bogaty
 
Apteki które chcą prowadzić interes w zgodzie z sumieniem pracowników nie powinny zamawiać takich leków i wprowadzać ich do sprzedaży.
ponad 8 lat temu / mat452
 
Euro Apteka to chyba nie jedyna sieć, w której panują takie zasady. Nie wiem na ile to możliwe, ale gdyby tak utworzyć listę aptek, które nie sprzedają antykoncepcji. Przy licznej rodzinie dość dużo pieniędzy zostawiam rocznie w aptekach, chętnie zostawiłbym je w dobrej aptece.
ponad 8 lat temu / chłopzewsi
 
Brawo dla odważnej farmaceutki!
ponad 8 lat temu / Paweł
 
Nie dadzą żyć tej farmaceutce. I tak media kończą ludzi...
ponad 8 lat temu / Krytyk
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.