9 listopada 2017

Sprzeciw Nowoczesnej uniemożliwił potępienie skutków zbrodniczej rewolucji bolszewickiej

Posłowie Nowoczesnej odrzucili treść uchwały potępiającej ideologię komunistyczną i skutki zbrodniczej rewolucji bolszewickiej. Aby uchwała została przyjęta, poprzeć musiały ją wszystkie kluby parlamentarne. Wyłamali się z tego tylko przedstawiciele środowiska Ryszarda Petru.

 

W związku z rocznicą wybuchu rewolucji bolszewickiej, posłowie mieli jednogłośnie przyjąć sejmową uchwałę potępiającą ideologię komunistyczną, a także jej skutki. Niestety inicjatywa została odrzucona, ponieważ sprzeciwili się temu posłowie Nowoczesnej. „Miała być uchwała potępiająca ideologię i skutki zbrodniczej rewolucji bolszewickiej, a była jedynie minuta ciszy i modlitwa za ponad 100 mln ofiar komunizmu. Wszystko przez klub Nowoczesna, który jako jedyny zablokował uchwałę” – napisał na Twitterze poseł ruchu Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Z kolei posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gosiewska zastanawiała się czy Nowoczesna sympatyzuje ze zbrodniarzami. „Miała być uchwała sejmowa przyjęta przez aklamację, ale Nowoczesna sprzeciwiła się. Nieznajomość historii czy sympatia dla zbrodniarzy?” – zapytała na Twitterze.

 

Zdaniem przedstawicieli Nowoczesnej, uchwała była niedopracowana, dlatego posłowie tego ugrupowania zdecydowali się odrzucić projekt. „Słaba to uchwała, mówiąca o lewactwie, zakłamujące historię. Ideologia zamiast pamięci historycznej. Bubel” – napisała Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca klubu. „Nie zamierzam wdawać się w pyskówki, uchwała była słaba, źle napisana i wrzucona w ostatniej chwili. Uwłaczała godności ofiar. Nie popieramy bubli” – dodała posłanka Nowoczesnej.

 

Ostatecznie parlamentarzyści uczcili pamięć ofiar komunizmu minutą ciszy.

 

Warto przypomnieć, że posłowie partii Ryszarda Petru chcieli uczcić rocznicę reformacji. Ci sami parlamentarzyści nie tak dawno protestowali przeciw upamiętnieniu przez polski Sejm setnej rocznicy objawień fatimskich. Rzekomo z powodu świeckości państwa. Jednak w przypadku rocznicy reformacji, owa „wartość” nie jest przeszkodą dla deklaracji polityków dotyczącej spraw religii.

 

 

Źródło: Twitter, PCh24.pl

WMa

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 58. Pięć wieków rewolucji

 

Polonia Christiana 58. Pięć wieków rewolucji

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 290 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram