DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Sprzeciw Nowoczesnej uniemożliwił potępienie skutków zbrodniczej rewolucji bolszewickiej

Sprzeciw Nowoczesnej uniemożliwił potępienie skutków zbrodniczej rewolucji bolszewickiej
FOT.Credit Image: © Artur Widak/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

Posłowie Nowoczesnej odrzucili treść uchwały potępiającej ideologię komunistyczną i skutki zbrodniczej rewolucji bolszewickiej. Aby uchwała została przyjęta, poprzeć musiały ją wszystkie kluby parlamentarne. Wyłamali się z tego tylko przedstawiciele środowiska Ryszarda Petru.

 

W związku z rocznicą wybuchu rewolucji bolszewickiej, posłowie mieli jednogłośnie przyjąć sejmową uchwałę potępiającą ideologię komunistyczną, a także jej skutki. Niestety inicjatywa została odrzucona, ponieważ sprzeciwili się temu posłowie Nowoczesnej. „Miała być uchwała potępiająca ideologię i skutki zbrodniczej rewolucji bolszewickiej, a była jedynie minuta ciszy i modlitwa za ponad 100 mln ofiar komunizmu. Wszystko przez klub Nowoczesna, który jako jedyny zablokował uchwałę” – napisał na Twitterze poseł ruchu Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.

 

Z kolei posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gosiewska zastanawiała się czy Nowoczesna sympatyzuje ze zbrodniarzami. „Miała być uchwała sejmowa przyjęta przez aklamację, ale Nowoczesna sprzeciwiła się. Nieznajomość historii czy sympatia dla zbrodniarzy?” – zapytała na Twitterze.

 

Zdaniem przedstawicieli Nowoczesnej, uchwała była niedopracowana, dlatego posłowie tego ugrupowania zdecydowali się odrzucić projekt. „Słaba to uchwała, mówiąca o lewactwie, zakłamujące historię. Ideologia zamiast pamięci historycznej. Bubel” – napisała Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca klubu. „Nie zamierzam wdawać się w pyskówki, uchwała była słaba, źle napisana i wrzucona w ostatniej chwili. Uwłaczała godności ofiar. Nie popieramy bubli” – dodała posłanka Nowoczesnej.

 

Ostatecznie parlamentarzyści uczcili pamięć ofiar komunizmu minutą ciszy.

 

Warto przypomnieć, że posłowie partii Ryszarda Petru chcieli uczcić rocznicę reformacji. Ci sami parlamentarzyści nie tak dawno protestowali przeciw upamiętnieniu przez polski Sejm setnej rocznicy objawień fatimskich. Rzekomo z powodu świeckości państwa. Jednak w przypadku rocznicy reformacji, owa „wartość” nie jest przeszkodą dla deklaracji polityków dotyczącej spraw religii.

 

 

Źródło: Twitter, PCh24.pl

WMa

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 58. Pięć wieków rewolucji

 

Polonia Christiana 58. Pięć wieków rewolucji

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje

 


DATA: 2018-07-17 18:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szusty król zablokował potępienie zbrodniarzy komunistycznych hańba dla niego zablokować mu wjazd na Maderę.
ponad 2 lata temu / Polak.
 
Co za brak wiedzy Rewolucja Bolszewicka wybuchła w Rosji Carskiej za pieniądze zachodnich banków na czele Rewolucji stanęli Żydzi W.Lenin L.Trocki Kohon itd .Właśnie Rewolucja Bolszewicka miała zrealizowana w całej Europie po trupie Polski która w 1920 zatrzymała nawałę Bolszewików.Komuniści nie zrezygnowali z utworzenia Państwa Komunistycznego chcą utworzyć na gruzach UE Europejski Związek Socjalistycznych Republik ale neo-marksiści nie mogą tego uczynić bez wciągnięcia Polski Węgier ,Czech,Słowacji,Rumunii ,Serbii ,Bułgarii dlatego próbują zniszczyć te Państwa .PO Nowoczesna Razem Zieloni to Neo-Marksiści w Polsce to czerwona zaraza .
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Hahaha no większej parodii to nie widzialam
ponad 2 lata temu / Weronika
 
Czy bolszewicy potępią bolszewików?
ponad 2 lata temu / Reselka
 
W sumie to mają racje- rewolucja była w Rosji a nie w Polsce. - za to teraz przybysze z Ukrainy nas zalewają
ponad 2 lata temu / Hanys
 
PO OWOCACH ICH POZNACIE ! Ta partia Nowoczesna z agenturalną obsadą targowiczan i zdrajców Polski , opłacanych z z zagranicy ma za zadanie burzyć Polskę od środka. I to właśnie widać jak na dłoni. Na wybory....Polacy....na wybory, w tym nasza siła !
ponad 2 lata temu / Predator
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.