DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Sprawiedliwości stało się zadość? Sąd w Warszawie skazał prawomocnie dwóch generałów SB

Sprawiedliwości stało się zadość? Sąd w Warszawie skazał prawomocnie dwóch generałów SB
źródło: twitter.com / Marek Anioł

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał na kary po dwa lata więzienia dwóch byłych generałów komunistycznej Służby Bezpieczeństwa Władysława C. i Józefa S. Wyroki są prawomocne.

 

Wtorkowy wyrok wydany został w procesie apelacyjnym. Zarówno 94-letni Władysław C. jak i 86-letni Józef S. nie pojawili się w sądzie na ogłoszeniu orzeczenia. Zdaniem sądu oskarżeni dopuścili się popełnienia zbrodni przeciwko ludzkości będącej zbrodnią komunistyczną.

 

Wyrok w I instancji zapadł przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa 22 lutego 2018 roku. Sąd uznał wówczas m.in., że zamiarem oskarżonych było naruszenie podstawowych praw człowieka. We wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał ten wyrok.

 

Na przełomie 1982-83 za sprawą Władysława C. i Józefa S. opozycjoniści głównie spod znaku „Solidarności” zostali powołani na ćwiczenia wojskowe. W ich ramach spędzili trzy zimowe miesiące na poligonie w Chełmnie. Spali w namiotach; dostali stare buty i mundury; zlecano im też różne - najczęściej nieprzydatne - zadania, jak np. kopanie i zasypywanie rowów.

 

Według IPN, warunki były tam surowsze od tych, w jakich trzymano internowanych. Z ustaleń historyków wynika, że od 5 listopada 1982 r. do 3 lutego 1983 r. na „trzymiesięczne szkolenie wojskowe w ramach służby czynnej” trafiło około 1450 związkowców „Solidarności” i opozycjonistów - w tym 304 do „obozu” w Chełmnie.

 

Źródło: interia.pl

TK


DATA: 2019-11-20 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie do pomyślenia jest co ludziom w głowach się poprzewracało. Stryczek dla zbrodniarza TO JEST kara sprawoedliwa! Tym bardziej w wieku 90 lat!
8 miesięcy temu / Gość
 
Kara śmierci oczywiście nie, ale pomyśl, dlaczego zostali skazani dopiero teraz i to na dwa lata? Nawet nie wiadomo czy te dwa lata odsiedzą. Czekano, aż staną nad grobem. A przez ponad 30 lat zbrodniarze żyli w luksusach z ogromnej emerytury, a z ofiarami nie wiadomo, co się działo. Teraz powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności ci, którzy nie zajęli się nimi wcześniej, a których obowiązkiem to było. I żeby znów nie czekano, aż osiągnął wiek krytyczny.
8 miesięcy temu / @czloax
 
Bzdury Pan opowiadasz o nie postulowaniu kary śmierci przez katolików. Zanim lewacka i libertyńska ideologia zaczadziła umysły wielu postępków, również Pana, Kościół od początków był za sprawiedliwą świecką karą śmierci. Czad lewactwa dziś sięga nawet głowy papieża. Pan też zmieniłby pogląd, gdyby zwyrodnialec zamordował w bestialski sposób np córkę.
8 miesięcy temu / @czloax
 
Panie Gość. Najpierw pomyśl, potem pisz. 2 lata nie jest powodem do śmiechu a w wieku 90 lat tym bardziej. W wieku 90 lat raczej w ogóle nie ma powodów do śmiechu. Nie wiem jakich zbrodni dopuścili się ci ludzie ale kara śmierci nie powinna być postulowana przez katolików, choć czasem można mieć taką pokusę.
8 miesięcy temu / czloax
 
Śmieją się. Bo za zbrodnie przeciwko ludzkości jest stryczek A NIE DWA LATA!!
8 miesięcy temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.