DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Sprawca profanacji na Jasnej Górze uznany za niepoczytalnego

Sprawca profanacji na Jasnej Górze uznany za niepoczytalnego
fot. pam

Zespół biegłych psychiatrów i psychologa po miesięcznej obserwacji orzekł, że Jerzy D., który w grudniu ubiegłego roku dokonał profanacji cudownej Ikony Matki Bożej na Jasnej Górze, w chwili popełnienia czynu był niepoczytalny. Uznanie mężczyzny za niepoczytalnego oznacza, że nie podlega on odpowiedzialności karnej. Do sądu trafił wniosek o umorzenie prowadzonej przeciwko niemu sprawy.

 

Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie poinformował dziś, że mężczyzna poddany był obserwacji w Areszcie Śledczym w Krakowie. – Specjaliści uznali, że z uwagi na zaburzenia o charakterze psychotycznym mężczyzna miał zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia zarzucanego mu czynu i pokierowania swoim postępowaniem – powiedział prok. Ozimek.

 

Biegli uznali też, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż Jerzy D. w przyszłości może zachowywać się podobnie. Dlatego we wniosku przesłanym do sądu prokuratura domaga się decyzji o umieszczeniu go w zamkniętym zakładzie leczniczym.

 

Źródło:naszdziennik.pl

pam


DATA: 2013-03-20 20:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do Polaka Niekatolika: domyślam się, że to miał być przytyk do katolików, że czczą obrazy i figury świętych. A czy Ty, patrząc na zdjęcie ukochanej osoby, kochasz tę osobę, czy zdjęcie? myślisz o tej osobie, czy o zdjęciu? Zarówno obraz, jak i figura są jakby przekaźnikiem naszych modlitw. Łatwiej jest modlić się do Świętego, mając przed oczami Jego podobiznę, tak, jak łatwiej jest rozmawiać z kimś z innego miasta przez telefon, czy za pomocą Skype\'a, niż bezpośrednio. Gdybyś miał rację, to jak byś wytłumaczył utworzenie swojej podobizny przez Chrystusa na Chuście z Manopello i Całunie Turyńskim, a także powstanie obrazu Matki Bożej z Guadalupe?
ponad 7 lat temu / Freeman
 
Podając się za mądrych stali się głupimi. I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. (Rz. 1:22-23) Ich bożki to srebro i złoto, robota rąk ludzkich. Mają usta, ale nie mówią; oczy mają, ale nie widzą. Mają uszy, ale nie słyszą; nozdrza mają, ale nie czują zapachu. Mają ręce, lecz nie dotykają; nogi mają, ale nie chodzą; gardłem swoim nie wydają głosu. (Psalm 115:2-7)
ponad 7 lat temu / Polak Niekatolik
 
Mam nadzieję, że wizyta u księdzy egzorcysty też będzie :/
ponad 7 lat temu / some1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.