DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Sprawa rozwodników to wierzchołek góry lodowej. Progresiści chcą o wiele więcej

Sprawa rozwodników to wierzchołek góry lodowej. Progresiści chcą o wiele więcej
Mathias von Gersdorff

Postulat dopuszczenia rozwodników w nowych związkach do Komunii świętej jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Prawdziwym celem progresistów jest otwarcie Kościoła katolickiego na rewolucję seksualną – ocenia niemiecki publicysta i działacz katolicki, Mathias von Gersdorff.


„W ostatnich latach kwestia dopuszczenia rozwodników w nowych związkach do Komunii stała w centrum wewnątrzkościelnej dyskusji. W istocie jednak problem ten jest tylko jednym punktem długiego programu. Celem progresizmu jest wprowadzenie roku do Kościoła katolickiego praktycznie całej pseudo-ideologii rewolucji seksualnej, zgodnej z hasłami ruchu 1968” – ocenia Mathias von Gersdorff.

 

„By to osiągnąć konieczne jest nie tylko dopuszczenie do Komunii rozwodników w nowych związkach. Dąży się do [wypracowania] pozytywnej oceny i całkiem nowego spojrzenia Kościoła na związki pozamałżeńskie. Niektórzy idą tak daleko, że to nowe spojrzenie powinno obowiązywać także homoseksualistów i inne nieheteroseksualne związki” – dodaje autor.

 

Gersdorff zwraca następnie uwagę na wydaną niedawno w Niemczech książkę prof. Stephana Kampowskiego: „Dyskutowane modele rodziny: niedoskonałe wyrazy tego samego ideału?”. Kampowski – profesor rzymskiego Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów na Małżeństwem i Rodziną – wskazuje, w jak wielkiej sprzeczności znajduje się program progresistów wobec katolickiego nauczania. Według uczonego, te nowe teorie teologiczne są w istocie próbą dopasowania katolickiego nauczania do współczesnego świata.

 

„Autor wyjaśnia szczególnie gruntownie, że w niektórych konkubinatach, związkach jednopłciowych czy u rozwodników w nowych związkach cywilnych nie ma bynajmniej żadnych ziaren Słowa” – pisze Gersdorff. „Niektórzy teologowie są tymczasem zdania, że trzeba pielęgnować w tych związkach podobieństwa (rzekomo konstruktywne elementy małżeństwa, jak na przykład głębokie oddanie czy świadomość odpowiedzialności) do sakramentalnego (a zatem właściwego) małżeństwa, a nie [podkreślać] różnice” – dodaje.

 

Gersdorff wskazuje, że jednym z najbardziej znanych zwolenników takiego podejścia jest wiedeński kardynał Christoph von Schönborn, który miał w grupie niemieckojęzycznej na Synodzie odgrywać kluczową rolę – pośrednicząc sprawie rozwodników między kardynałem Walterem Kasperem a kardynałem Gerhardem Müllerem. W ocenie Gersdorffa poglądy Schönborna są „ostatnim krzykiem” teologii progresywnej.

 

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de

pach

 DATA: 2015-11-09 09:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wajdelota To są heretycy tak samo jak ty wypowiadają się nie zgodnie z Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego.Po VATICANUM SECUNDUM Pan Bóg nie zmienił poglądów.PROTESTANTYZM,MODERNIZM,SOCJALIZM,KOMUNIZM,LIBERALIZM,Zostały potępione przez Papieży.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
wajdelota, nikt tutaj nie dostrzega potrzeby rewizjonizmu urojonych przez ciebie błędów Magisterium Kościoła, bo te urojenia są tylko twoim indywidualnym problemem, z którym, mimo prób pomocy, ciągle nie możesz sobie poradzić.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Komu ,,oni,, służą?
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Wiele wskazuje, że \'mafia z St Gallen\', jak ją określił jeden z jej członków stoi po prostu homolobby. Ci ludzie chcą tak zmienić Magisterium Kk, żeby ich sposób życia nie był określany jako grzeszny i żeby mogli sobie np jawnie żyć z kochankami. Pisze o tym Lifesite News w art. pt "Is the gay mafia behind the synod on the family?" - bardzo polecam przeczytanie. Czyli ci ludzie prawdopodobnie działają we własnym "interesie" i nie kieruje nimi żadne motywacje wyższe, czy inne rozumienie teologii.
ponad 4 lata temu / ter
 
A nowy abp Brukseli mówi - miłosierdzie ma dla mnie zły wydźwięk - powinno się mówić szacunek, zrozumienie, miłosierdzie zawsze stawia jednego ponad drugim - jeśli mamy takich "pasterzy" to jak mamy myśleć o przyszłości Kościoła?
ponad 4 lata temu / wigo
 
wajdelota. Ty jesteś jakiś znerwicowany. Cos takiego,żeby jakiś cywil miał decydować i mówić,co Kosciol ma zrobić. Idź sie ogarnij,zacznij sie ksztalcic i nie wypisuj głupot. Jestem pewien,ze nasz zerowa wiedze nt. Kościoła i jego nauki,nie mówiąc juz o znajomości Biblii. Chyba,ze jej to znajomość wybiórcza,po to,aby uzasadnić swoje chore tezy. Baw się dobrze.
ponad 4 lata temu / hgw
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.