DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Sprawa orderu dla aborcjonistki: Watykan nie zamierza zrewidować systemu przyznawania odznaczeń

Sprawa orderu dla aborcjonistki: Watykan nie zamierza zrewidować systemu przyznawania odznaczeń
Źródło: pixabay.com

Według informacji podanych przez Edwarda Pentina, publicystę portalu National Catholic Register, watykańscy urzędnicy nie poczuwają się do odpowiedzialności za skandal związany z przyznaniem Orderu Świętego Grzegorza byłej holenderskiej minister, promującej na olbrzymią skalę proceder zabijania dzieci nienarodzonych oraz antykoncepcję i postulaty ruchu LGBT.

 

 

„Watykan obecnie nie zamierza zmieniać procedury dotyczącej wymiany honorów podczas oficjalnych wizyt dostojników państwowych i uważa, że ​​odpowiedzialność za jakiekolwiek późniejsze nadużycia wokół przyznanych odznaczeń spoczywa na przybywających delegacjach” – czytamy w poniedziałkowej korespondencji portalu NCR.

 

Informacja ta związana jest z ujawnionym niedawno przypadkiem przyznania najwyższego odznaczenia Stolicy Apostolskiej dla świeckich – Orderu Świętego Grzegorza – byłej holenderskiej minister Lilianne Ploumen. Od dawna propaguje ona na arenie międzynarodowej politykę „kontroli urodzeń” – tzw. aborcję i antykoncepcję. Aktywnie zabiega też na forum ONZ o uznanie roszczeń lobby LGBT.

 

Urzędnicy watykańscy, według informacji Pentina, uważają niedawne lakoniczne oświadczenie rzecznik Stolicy Apostolskiej w tej sprawie za wystarczające. Z kolei fakt, że Order trafił w ręce tak niegodnej osoby, Watykan traktuje jako afront ze strony delegacji holenderskiej. Powinna ona rzekomo wziąć odpowiedzialność za to, w jaki sposób traktowane są godności, których wymiana – jak wyraziła się rzecznik Paloma Garcia-Ovejero – jest „dyplomatyczną praktyką”.

 

 

Źródło: m.NCRegister.com

RoM

 

 

Przeczytaj więcej

 

 


DATA: 2018-01-23 08:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prosze mi wybaczyc,ale Watykan opowiada czyste brednie,odnosnie odznaczenia aborcjonistki najwyzszym orderem dla swieckich,orderem Sw.Grzegorza.Od kiedy to obdarowany odpowiada za to co otrzymuje???
6 miesięcy temu / Krzysztof
 
Stalinowi dadzą, a Skłodowskiej nie. Dzwonili...
6 miesięcy temu / dggggggggghf
 
A świstak siedzi...
6 miesięcy temu / Kazio
 
@Terebesz: "jeżeli faktycznie tak jest to Order ma wartość mniejszą niż kapsel od piwa" - obawiam się że obecnie ten order ma właśnie taką wartość, a wynika to z proporcjonalnego do spadku wartości orderu, spadku wierności urzędu który ten "kapsel" nadaje, wobec Pana Boga. "i w ogóle nie ma z czego robić afery" - niestety, właśnie dlatego że ten dramatyczny spadek wierności jest coraz bardziej widoczny, należy robić wielką aferę. Bo skoro pasterze powołani do nagłaśniania takich afer milcząco je olewają czy nawet popierają, tym większy obowiązek troski o Kościół Chrystusowy przechodzi na "grzbiety owieczek".
6 miesięcy temu / r
 
Na początku pontyfikatu Franciszek zniósł tytuły prałatów, infułatów itp. to niech Watykan zrezygnuje też z odznaczeń i będzie po sprawie. Nie wiem czy są takie konieczne. Tym bardziej, że nikt nie panuje (?) nad tym, kto te ordery dostaje. Jak się nie umiemy tymi zabawkami bawić, to lepiej zostawmy, bo szkód można narobić ;)
6 miesięcy temu / Aha
 
Jest to najwyższe odznaczenie przyznawane osobie świeckiej za szczególne zasługi dla Kościoła Katolickiego. Trudno podejrzewać by poszła masówka w koszu jak na promocjach w hipermarkecie. Na Wikipedii mamy kategorię "Polacy uhonorowani orderem św. Grzegorza", 92 nazwiska. Ciężko mi tu na szybko znaleźć liczbę osób odznaczonych w skali całego świata we wszystkich latach (od 1831 r.), ale dla samej pani Ploumen jest to jedyne tego typu odznaczenie, żadnych innych podobnych "dyplomatycznych gadżetów" nie otrzymała, chociaż co prawda na początku tego roku przyznano jej nagrodę Machiavellego za... kampanię na rzecz aborcji. Prześledziłem też notki (po polsku i angielsku) wszystkich ministrów każdego resortu i każdej kadencji- nie natrafiłem na odznaczenie orderem św. Grzegorza.
6 miesięcy temu / incuss
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.