DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Sprawa domniemanego terrorysty z Łodzi prowadzi do Krakowa: pojawił się trop ŚDM

Sprawa domniemanego terrorysty z Łodzi prowadzi do Krakowa: pojawił się trop ŚDM
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Krzysztof Zatycki / FORUM

Zatrzymany w Łodzi 48-letni Irakijczyk miał w swoim pokoju hotelowym ładunki wybuchowe. Funkcjonariusze trafili na trop niedoszłego zamachowca w Krakowie, gdy badali pod kątem pirotechnicznym trasy, którymi podczas pielgrzymki do Polski poruszać będzie się papież Franciszek. Działania operacyjne zaprowadziły ich do Łodzi.

 

Irakijczyka namierzono na łódzkich Bałutach. Pracownicy hostelu potwierdzili, że poszukiwany mężczyzna przebywał w obiekcie. W wynajmowanym przez niego pokoju znaleziono materiały wybuchowe oraz notatki świadczące o planowanym zamachu.

 

Mężczyznę zatrzymano w jednym z dwóch mieszkań, jakie wynajmował w stolicy województwa łódzkiego. Irakijczyk do Polski przyjechał kilka dni temu. Wcześniej mieszkał w Szwajcarii i Szwecji, skąd został wydalony. Polsat News podaje nieoficjalnie, że zna on język polski.

 

ABW bada obecnie niezwykle prawdopodobny scenariusz aktywności Irakijczyka w ramach większej grupy, która miała przygotowywać zamach na łódzką Manufakturę oraz francuskie sklepy. Służby poszukują również kolejnych ładunków, mogących znajdować się w rękach siatki – nieoficjalne doniesienia sugerują, że te znalezione w pokoju Irakijczyka były jedynie częścią większej całości.

 

Służby analizują pobyt Irakijczyka w Polsce, w tym miejsca w jakich bywał i osoby z jakimi się spotykał.

 

W związku z brakiem jego stałego zamieszkania oraz możliwą wysoką karą, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Za posiadanie materiałów wybuchowych grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

 


Źródło: polsatnews.pl

MWłCzytaj także: Łódź: zatrzymano Irakijczyka. Planował zamach w Polsce? Wskazują na to znalezione przy nim zapiski


DATA: 2016-07-25 12:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

20 lipca byłem na lotnisku w Krakowie i co widzę. Dwie grupki po trzech w każdej (mirantów) chodzili po lotnisku i zaglądali we wszystkie możliwe miejsca nie niepokojeni przez liczną uzbrojoną ochronę. Trzech w kolejce do odprawy bagażu ( nie mieli takowego) odlatywało do Berlina. Trzech pozostałych chodziło jako ubezpieczenie tamtych. Nikt poza pasażerami nimi się nie interesował.
ponad 4 lata temu / mapa
 
Powinni go szybko i dyskretnie "poprosić "tak aby wyśpiewał nawet to czego nie wie.To nie żarty tylko walka na śmierć i życie.Kto ma skrupuły to niech sobie wyobrazi rozerwane ciała wielu dzieciaków, które tu przybyły wiedzione wiarą i nadzieją na lepsze jutro.Czy wahaliby się choć przez chwilę obedrzeć ze skóry smoka, który chce pozabijać i pożreć ich dzieci ?!.
ponad 4 lata temu / yeti
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.