DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Sprawa Alfiego obnażyła słabość społeczeństwa. Brytyjczycy za bardzo zaufali państwu

Sprawa Alfiego obnażyła słabość społeczeństwa. Brytyjczycy za bardzo zaufali państwu
fot. You Tube / LifeSiteNews

Zdaniem Matthew McCuskera, wicedyrektora brytyjskiego Stowarzyszenia Obrony Dzieci Nienarodzonych, sprawa Alfiego Evansa pokazuje, że Brytyjczycy za bardzo zaufali państwu. Poprzez system rozdawnictwa publicznego zdołano uśpić krytyczną niegdyś postawę społeczeństwa wobec władzy.

 

- W ciągu ostatnich 50 lat ludzie zrzekli się na rzecz państwa wielu swoich praw, a rząd uzyskał nowe kompetencje i uprawnienia. Myślę, że stało się to tak łatwo, ponieważ my, Anglicy, w przeciwieństwie do wielu innych narodów, nie doświadczyliśmy, by siła władzy wkraczała bezpośrednio w nasze życie, i to na naszą szkodę – powiedział „Naszemu Dziennikowi” działacz pro life.

 

- Sprawa Alfiego może zatem być tu przełomem. Ludzi zaniepokoiła kwestia tego, kto ma prawo podjąć ostateczną decyzję dotyczącą opieki nad dzieckiem. (…) Reakcja opinii publicznej była mocna i zdecydowanie po stronie rodziców – dodał.

 

McCusker wskazał, jak wielkie żniwo w ostatnim półwieczu zebrała w brytyjskim społeczeństwie rewolucja seksualna. Podkreślił, że marksizm kulturowy stał się państwową ideologią, która – zwłaszcza w instytucjach publicznych – wdrażana jest w systemie edukacji, mediach, partiach politycznych itd. Ludzie starają się żyć normalnie, pracować, robić kariery ale nie zauważają że państwo ma wobec nich jakiś plan. Skutkiem działania takiej agendy jest rozbicie więzi rodzinnych, alienacja, czy zwrot w kierunku materializmu. Brytyjczycy są coraz bardziej samotni, czego dowodzi powstanie „ministerstwa ds. samotności”.

 

- Ludzie są przywiązani do wygody materialnej, która pochodzi z osobistej zamożności i ogólnego bogactwa. Ale też jest zabezpieczana przez system państwa opiekuńczego, który zdejmuje odpowiedzialność z rodzin, z rodziców i z dzieci. Oddziela jednych od drugich – podkreślił McCusker.

 

Paradoksalnie, taka sytuacja może być korzystana dla brytyjskich ruchów pro life. Ludzie powoli zaczynają dostrzegać zagrożenia płynące dla ich rodzin, które pragną ochronić. W inicjatywy związane z promocją i ochroną życia angażuje się coraz więcej osób.

 

 

Źródło: naszdziennik.pl

PR


DATA: 2018-06-07 08:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Stanisław Krajski - Zabicie dziecka to czyn satanistyczny" ten film na YT wiele mówi o całej sprawie.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Dokładnie tak samo jak u nas.Dzieci okaleczaja szczepionkami,nawet takim ktore zostały wycofane z innych krajow.A system pszeszczepow zostal zliberalizowany do granic mozliwosci(jeszcze za Radziwiłła)
ponad 1 rok temu / ku przestrodze!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.