DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Sprawa Alfiego Evansa: szpital Alder Hey wydał prawie 150 tys. funtów na prawników

Sprawa Alfiego Evansa: szpital Alder Hey wydał prawie 150 tys. funtów na prawników
Fot. Facebook

Ponad 145 tysięcy funtów – taką kwotę wydał szpital Alder Hey na „obsługę prawną” podczas sądowej batalii w sprawie odłączenia od aparatury Alfiego Evansa.

 

Przypomnijmy, że lekarze brytyjskiego szpitala dziecięcego Alder Hey, wbrew woli rodziców Alfiego, odłączyli dziecko od aparatury podtrzymującej życie, uznając, że obrażenia jego mózgu są na tyle głębokie, iż nie ma sensu dłużej trzymać go przy życiu. Dziecko jednak oddychało samodzielnie, co uznano za cud.

 

Na zabicie dziecka wyraził zgodę brytyjski Sąd Najwyższy, mimo protestów rodziców. Rozpoczęła się wojna o życie Alfiego, któremu odmówiono pomocy medycznej. W sprawę włączył się Franciszek. Watykan zgodził się przyjąć dziecko, by podjąć darmową terapię w jednej z najlepszych klinik. Chłopiec otrzymał nawet włoskie obywatelstwo. Niestety, brytyjski sąd nie wyraził zgody na zabranie dziecka ze szpitala.

 

Jak podaje portal rp.pl „do szpitala wpłynęło pismo w sprawie ujawnienia informacji, ile kosztowała obsługa prawna sprawy Alfiego Evansa. W odpowiedzi przekazano, że wydano w tej sprawie 145 354,77 funtów.

 

Zdaniem wielu osób, które walczyły z morderczym systemem cywilizacji śmierci o życie chłopca, kwota ta jest oburzająca. „Ponad 145 tysięcy funtów za zabicie mojego siostrzeńca?” - napisała na Facebooku krewna dziecka.

 

Nie jest to jednak ostateczna kwota. W piśmie ujawniającym wysokość wydatków czytamy, że kwota była naliczana do dnia 23 marca, podczas gdy chłopiec zmarł ponad miesiąc później. Dlatego ostateczny koszt tzw. obsługi prawnej na razie nie jest znany

 

Źródło: rp.pl

TK


DATA: 2018-06-19 12:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przerażajace . Strasznie duże pieniądze . I pytanie . Dlaczego ?
ponad 1 rok temu / Sylwia
 
każdy lekarz który w tym bierze udział nie jest lekarzem no chyba że uznamy Mengele za lekarza. Ci ludzie mieli tylko tytuł doktora ale nie leczyli tylko zabijali. Te pieniążki można było wydać na leczenie a nie na obronę
ponad 1 rok temu / ws
 
Cześć I chwała temu małemu bardzo wielkiemu człowiekowi
ponad 1 rok temu / Kris
 
Św.Tomasz Moore oddał życie w obronie rodziny. Sprzeciwił się samowoli władcy. Ten mały chłopiec stał się ofiarą innego systemu władzy, która nienawidzi rodziny. Jak będzie wyglądał Sąd Boży nad tymi oprawcami jeżeli się nie nawrócą?
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
To dopiero jest logika! Szkoda pieniędzy na leczenie, ale na prawnika - już nie...
ponad 1 rok temu / Reselka
 
cyt"Watykan zgodził się przyjąć dziecko, by podjąć darmową terapię w jednej z najlepszych klinik. Chłopiec otrzymał nawet włoskie obywatelstwo." ,gdyby to się powiodło czy nie nastąpił by zalew wniosków ? na świecie jest mnóstwo tak dramatycznych sytuacji ,zawsze kogoś by pominięto
ponad 1 rok temu / obawa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.