DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2018 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Spotkanie z holenderską obrończynią życia na SGH odwołane! Będzie protest!

Spotkanie z holenderską obrończynią życia na SGH odwołane! Będzie protest!
fot. Irene van der Wende. Fot. Fundacja Pro - Prawo do Życia

Na 16. października o 20:00 w Szkole Głównej Handlowej planowane było spotkanie z Irene van der Wende, holenderską działaczką pro-life, która w młodości została brutalnie zgwałcona i dokonała aborcji. Władze SGH w ostatniej chwili zakazały spotkania twierdząc, że mówienie o osobistej traumie związanej z aborcją jest ideologizacją – informuje Fundacja Pro Prawo do Życia.

 

Irene van der Wende, która po kilku latach zrozumiała, jak wielką zbrodnią było zamordowanie własnego dziecka, jeździ teraz po świecie i opowiadając swoją traumatyczną historię, stara się uchronić inne kobiety przed podobnym koszmarem.

 

Jak informuje Fundacja Pro Prawo do Życia, władze SGH w ostatniej chwili zakazały spotkania twierdząc, że mówienie o osobistej traumie związanej z aborcją jest ideologizacją.

 

To nie pierwszy przypadek, kiedy polska uczelnia ogranicza wolność słowa w swoich murach. Podobna sytuacja miała miejsce rok wcześniej, kiedy m. in. Uniwersytet Warszawski w ostatniej chwili odwołał spotkanie z Rebeccą Kiessling pt. „O prawie do urodzenia się - perspektywa amerykańskiej kobiety”.

 

W związku z odwołaniem spotkania na SGH, Fundacja Pro - Prawo do życia, na której zaproszenie Irene van der Wende przyjeżdża do Polski, organizuje w poniedziałek 16.10 o 20:00 przy wejściu do budynku głównego SGH protest. Irene van der Wende będzie obecna.

 

 

luk

 

 

 

 

 


DATA: 2017-10-13 11:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@IMB: Cóż, "gospodarka, pieniądze, biznes" są akurat dość ściśle powiązane z aborcją.
9 miesięcy temu / Reselka
 
@Reselka: No ale SGH to specjalistyczna uczelnia o wąskim profilu: gospodarka, pieniądze, biznes. Dlaczego tam niby szukać prawdy nt. aborcji. Już bardziej odpowiedni byłby WUM czy Wydział Psychologii UW.
9 miesięcy temu / IMB
 
@lmb: Tylko, że drukarz odmówił z góry, a uczelnia najpierw zgodziła się na zorganizowanie spotkania, a potem się wycofała. Ponadto uniwersytet/uczelnia wyższa to instytucja z powołana do poszukiwania prawdy, a jakie może być poszukiwanie prawdy, jeśli części osób, tych, których temat dotyka najbardziej (dzieci urodzone w trakcie aborcji-Gianna Jessen, osoby ocalone od aborcji-Rebecca Kiessling, kobiety cierpiące z powodu syndromu postaborcyjnego-Irene van der Wende) w ogóle nie są dopuszczane do głosu? Istotny jest też fakt, że drukarnia jest prywatna-drukarz odmawia na własne ryzyko, a uczelni państwowa-utrzymywana z pieniędzy wszystkich podatników i jako taka ma obowiązek przedstawiać cały przekrój poglądów, a nie tylko tych, która są w danym momencie modne czy politycznie poprawne. Odwołanie spotkań z panią Rebekką Kiessling czy z panią Irene van der Wende to poważne nadużycia, za które władze uczelni powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności.
9 miesięcy temu / Reselka
 
a gdzie feministki, które bronią praw kobiet, czy kobieta musi dla szczęścia zabić własne dziecko? Kościół też, moim zdaniem milczy, ten duszpasterski, parafialny, - szkoda wielka. dziękuję portalowi, że o tym pisze. pozdrawiam
9 miesięcy temu / stan
 
Ale przecież nikt jej ust nie zamyka, wolności słowa nie ogranicza. Właściciel sali wykładowej mówi: u mnie sobie nie życzę, spróbujcie gdzieś indziej. I to jest wolność właśnie. Analogicznie o taką właśnie wolność walczycie dla drukarza który odmówił druku rzeczy które mu nie odpowiadały. Trzeba więc być konsekwentny, inaczej czuć fałszem.
9 miesięcy temu / Imb
 
"Mówienie o osobistej traumie związanej z aborcją jest ideologizacją" - bardzo mi się podoba ten argument. Każdego można nim zakneblować. Żydów, opowiadających o powstaniu w getcie, Warszawiaków opowiadających o rzezi Woli, kresowian opowiadających o ludobójstwie na Wołyniu. Jak się trochę nagimnastykować, można nawet zamknąć usta dowolnemu świadkowi w sądzie. Co nam tu będzie o swojej traumie ideologizować... W ogóle, wolność słowa to jakiś relikt i czas go zlikwidować. Nie może być tak, aby każdy mógł mówić, co myśli. Warto zresztą zająć się i tym, aby zastąpić myślenie suflowaniem jedynych słusznych poglądów. Wtedy to będzie raj na ziemi. OK, sarkazm na bok. Moim zdaniem, trzeba się zastanowić, czy państwowe szkolnictwo nie powinno skończyć tak samo, jak centralnie sterowana, państwowa gospodarka.
9 miesięcy temu / Dante
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.