DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Spotkanie Waszczykowskiego i Ławrowa? Szef polskiej dyplomacji pozostaje otwarty

Spotkanie Waszczykowskiego i Ławrowa? Szef polskiej dyplomacji pozostaje otwarty
Witold Waszczykowski. Fot: Krystian Maj/FORUM

Za rządów PiS trzykrotnie dochodziło do rozmów wiceministrów spraw zagranicznych Rosji i Polski. Chociaż nigdy nie miały one miejsca w Warszawie, to nadszedł czas na spotkanie szefów resortów dyplomacji – wynika ze słów Witolda Waszczykowskiego. Polityk udzielił wywiadu rosyjskiemu „Kommiersantowi”.

 

Wywiad polskiego ministra został zatytułowany „Wzajemności w gotowości do dialogu nie widzimy”. Witold Waszczykowski mówi w nim o swojej nadziei na spotkanie z Siergiejem Ławrowem podczas wrześniowego Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

 

Dotąd, mimo odbytych trzech spotkań na szczeblu wiceministerialnym, zaproszenie do Polski skierowane do szefa rosyjskiej dyplomacji nie zostało przyjęte. Dlatego też Witold Waszczykowski stwierdził, że nie widzi wzajemności.

 

Nadal jednak spotkanie ze swoim moskiewskim odpowiednikiem ucieszyłoby go, gdyż od tego zależy szansa na wznowienie dialogu politycznego.

 

Witold Waszczykowski tłumaczył też kwestię dekomunizacji przestrzeni publicznej w Polsce, która mocno denerwuje Rosjan. Minister wyjaśniał, że groby czerwonoarmistów pozostają nienaruszone, natomiast likwidujemy nad Wisłą symbole sowieckiej dominacji. Polityk PiS przypomniał ponadto, że jednym z winowajców wybuchu II Wojny Światowej był Związek Sowiecki.

 

Ponadto minister uspokajał Rosjan co do obecności wojsk NATO blisko ich granic. Jak wyjaśnił, nie jest to krok przeciw sąsiadowi, a reakcja na to, co czyni Kreml.

 


Źródło: rp.pl

MWł
 


DATA: 2017-08-07 08:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Szef MSZ Witold Waszczykowski w wywiadzie udzielonym dla "Kommiersanta" stwierdził, że na Ukrainie nie ma wzrostu nastrojów nacjonalistycznych. - Nie mamy informacji o rosnącym nacjonalizmie na Ukrainie. Oczywiście, konflikt podgrzewa antyrosyjskie nastroje, (...) ale wzrostu nacjonalizmu, w tym antypolskiego, nie zauważamy - stwierdził minister spraw zagranicznych." DLACZEGO KŁAMIE????
ponad 2 lata temu / Telewizja Republika nadaje
 
panie Waszczykowski, czy juz pan jest w stronnictwie dudusia???? po co panu lawrow, aby pana znowu wyslizgaly komuchy????
ponad 2 lata temu / no nie
 
Dajcie temu Waszczykowskiemu domek na Madagaskarze z dożywotnią pensją - może być na poziomie tuskowej z UE. I tak nam się to bardziej opłaci. Co do spotkania z Ławrowem - mistrz szachowy kontra niedojda, która ledwo potrafi grać w warcaby. Może ten Waszczykowski to porządny człowiek ale lepiej niech się realizuje na innym polu.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.