DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Spotkanie Trump-Duda w Nowym Jorku: politycy podpiszą deklarację w sprawie wojsk USA w Polsce

Spotkanie Trump-Duda w Nowym Jorku: politycy podpiszą deklarację w sprawie wojsk USA w Polsce
Credit Image: © Ron Sachs/CNP via ZUMA Wire/FORUM

W poniedziałek w Nowym Jorku odbędzie się spotkanie prezydenta Polski Andrzeja Dudy oraz prezydenta USA Donalda Trumpa. Potrwa ono maksymalnie 35 minut, ale – jak poinformował Krzysztof Szczerski, szef gabinetu Prezydenta RP – głowy państw podpiszą wspólną deklarację dotyczącą obecności amerykańskich wojsk w naszym kraju.

 

23 września prezydent USA spotka się w hotelu InterContinental New York Barclay z 6 przywódcami państwa. Oprócz Andrzeja Dudy na liście zagranicznych liderów, którzy porozmawiają z Donaldem Trumpem, jest prezydent Pakistanu, premier Nowej Zelandii, prezydent Singapuru, prezydent Egiptu oraz prezydent Korei Południowej.

 

Spotkanie Duda-Trump odbędzie się o 20.25 czasu polskiego. Serwis rp.pl podkreśla, że dojdzie do niego 3 tygodnie po tym, jak w ostatniej chwili prezydent USA odwołał swój udział na warszawskich obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 

W trakcie spotkania prezydentów USA i Polski politycy mają podpisać deklarację mówiącą o konkretnych miejscach stacjonowania amerykańskich wojsk w naszym kraju oraz potwierdzającą, że w Polsce znajdzie się amerykańskie dowództwo dywizyjne. Deklaracja zawierająca szczegóły miała zostać podpisana podczas wizyty Trumpa w Polsce, zaś deklarację ogólną podpisano w czerwcu w Waszyngtonie.

 

Krzysztof Szczerski podkreślił także, że poniedziałkowe spotkanie Duda-Trump będzie dziewiątym spotkaniem prezydentów Polski i USA w trakcie kadencji obu panów. Prezydencki minister dodał, że tak intensywnych spotkań liderów Rzeczypospolitej i Stanów Zjednoczonych do tej pory nie było.

 

Podczas spotkania politycy mają poruszyć także tematy ekonomiczne (partnerstwo energetyczne) oraz kwestię zniesienia wiz dla Polaków udających się do USA. Zdaniem Szczerskiego w tej ostatniej kwestii Polska jest na jak najlepszej drodze.

 

 

Źródło: polskieradio24.pl / rmf24.pl / rp.pl

MWł


DATA: 2019-09-23 16:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli PiS sam poprosił o 447, to oczywiscie nie może przeciw niej występować. I za polskie pieniądze musi prosić o ochronę.
8 miesięcy temu / hipoteza
 
Do poniżej: a my niby jesteśmy gospodarczo i politycznie niezależni od Usraela i tzw Zachodu.
8 miesięcy temu / ena
 
Czym tu się entuzjazmować, jeśli od pewnego czasu wszystko wiadome ? Czy kilka tysięcy żołnierzy amerykańskich, stanowi gwarancję nienaruszalności naszych granic ? Uważam, że dla Polski o wiele większe znaczenie geopolityczne miałaby próba "wyrwania" Białorusi ze szponów Putina, przez Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Gdyby Rosja miałaby granicę z Polską na Bugu, to jest już wielkie zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski. USA tutaj powinna przeciwdziałać natychmiast nie dopuszczając do wchłonięcia Białorusi przez Rosję. Przecież ZRiB powstał w styczniu 2000 roku, Białoruś była cały czas coraz bardziej uzależniania - politycznie i gospodarczo - przez Rosję, a Zachód udawał, że nic się nie dzieje i zrywał współpracę z "reżimem" Łukaszenki. Nie dziwię się Unii Europejskiej, ona chce resetu z Rosją ale Stany Zjednoczone ? Putin się nie kryje, że do końca swej kadencji prezydenta, oczekuje na połączenie Rosji z Białorusią w jedno państwo. Łukaszenko jest "pod ścianą".
8 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
35 minut to nawet krzeslo nie bedzie potrzebne przy podpisywaniu ,zalatwi sie w locie przechodzac obok deklaracji musnieciem dlugopisa.Po powrocie bedzie czas na lekture.
8 miesięcy temu / Nick
 
Tak wyglada Polska na dyplomatycznych kolanach. To zasluga czaputowiczow ale i kancelarii prezydenta. Cala nasza polityka zagr opiera sie na rzekomym sojuszu z USA. Tylko ze USA nie traktuje nas jak sojusznikow ale bardziej jak lennikow.
8 miesięcy temu / qba
 
W sprawie wiz Polska na jak najlepszej drodze. Nie wiadomo tylko, na jak dalekiej. No, tak to już jest między partnerami, ze jeden gra, a drugi tańczy. Czy mi się zdawało, czy to miał Trump przylecieć do Polski? Chyba mi się zdawało. Za to dowództwo dywizyjne będziemy mieć już na stałe. Ale jakież piękne zdjęcie. Warte więcej, niż tysiąc słów.
8 miesięcy temu / Antymodernista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.