DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2020 r.

Św. Tomasza z Akwinu, Doktora Kościoła Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Spotkanie odwołane na skutek działań homoaktywistów. „To cenzura i neobolszewia”

Spotkanie odwołane na skutek działań homoaktywistów. „To cenzura i neobolszewia”
fot. pixabay.com/Creative Commons CC0/SatyaPrem

We środę w Rybniku, pod naciskiem protestów homoaktywistów oraz polityków Koalicji Obywatelskiej, odwołano spotkanie z red. Łukaszem Karpielem z PCh24.pl. Wykład został ostatecznie przeniesiony do innej sali. Organizator wydarzenia Roman Fritz podkreśla, że takie postępowanie to „cenzura prewencyjna oraz neobolszewia”.

 

Na 27 listopada br. w Rybniku zaplanowano spotkanie pt. „Tęczowa zaraza, czyli antychrześcijańska rewolucja w Polsce”. Prelegentem miał być Łukasz Karpiel, zastępca redaktora naczelnego portalu PCh24.pl. Na skutek fali protestów aktywistów LGBT, a także polityków i samorządowców związanych z Koalicją Obywatelską, Hotel przy Młynie odmówił udostępnienia sali na to wydarzenie. W briefingu prasowym poświęconym tej sprawie, organizator spotkania Roman Fritz stwierdził, że taka postawa to hucpa. Dodał, że ograniczanie wolności dyskusji to „neobolszewia”.

 

– Doszło do hucpy z udziałem środowisk skrajnie lewicowych z całego kraju, które w sposób niewybredny dokonały hejtu internetowego oraz telefonicznego na gospodarzu imprezy, czyli na Hotelu przy Młynie w Rybniku – powiedział Roman Fritz, organizator spotkania odbywającego się w ramach Klubu Polonia Christiana. Podczas konferencji prasowej tłumaczył, że spotkanie musiało odbyć się w innej sali ze względu na naciski „kilkudziesięciu osób, które postanowiły do spotkania nie dopuścić”. – Groźbą i szantażem zastraszyły właścicieli hotelu – powiedział. – Czynniki polityczne oraz urzędnicy zakłócają biznesowy porządek lokalnych firm. To cenzura prewencyjna i neobolszewia – dodał.

 

Organizator spotkania poinformował, że szczególny wkład w odwołanie spotkania z red. Łukaszem Karpielem mieli m.in. poseł Maciej Kopiec oraz przewodniczący rady miasta Wojciech Kiljańczyk. Swoich wpływów miał również użyć europoseł Robert Biedroń. Pomimo wielu przeciwności, które napotkały organizatorów spotkania, Roman Fritz zapewnia, że kolejne spotkanie w ramach Rybnickiej Akademii Tradycji oraz Klubu Polonia Christiana, także się odbędzie. – Poproszę pana Kiljańczyka o zakres tematyczny jaki możemy poruszać na naszych spotkaniach – ironizuje Fritz.

 

W briefiengu prasowym wziął również udział Mateusz Toman, działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Publicznie zaprezentował „Złoty cenzor bolszewizmu”, będący prześmiewczą nagrodą, przygotowaną dla posła Macieja Kopca oraz przewodniczącego rady miasta Wojciecha Kiljańczyka.

 

W związku z cenzurą nałożoną na spotkanie poświęcone ideologii LGBT, Młodzież Wszechpolska zapowiedziała organizację pikiety pod Urzędem Miasta w Rybniku. Zaplanowano ją na 30 listopada na godz. 15.

 

 

Źródło: rybnik.com.pl, Katowice.gosc.pl

poz

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Homoaktywiści zastraszyli gospodarza konferencji o LGBT

 

Kilkadziesiąt telefonów, e-maile, pogróżki, groźby rozbicia spotkania oraz naciski polityków. Efekt? Na około pół godziny przed planowanym rozpoczęciem, gospodarz miejsca, w którym miała odbyć się prelekcja Klubu Polonia Christiana poinformował organizatorów, że do wydarzenia nie dojdzie. Wykład redaktora Łukasza Karpiela odbył się w innym lokalu. 


DATA: 2019-12-13 16:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Problem główny leży w tym iż u znacznej części społeczeństwa mamy do czynienia - jak mawiał poeta - z "duchem zatrutym" i to jest prawdziwy ból, co m.in widac po każdorazowych wyborach do władz przedstawicielskich.
1 miesiąc temu / t
 
Z ust polityków PIS słyszy się "będziemy bronić rodziny naszych dzieci nie wpuścimy LGBT" Na tym się kończy ta obrona, za to zaciekle broni się i wprowadza się do naszej Polski wszystko co jest szkodliwe i krzywdzące na czele z obłędem ekologicznym. Widać jak media publiczne też blokują głosy sprzeciwiających się niszczeniu naszej ojczyzny. Skoro Gowin uważa się za Rejtana to śmiało można uznać Jaruzelskiego również za Rejtana bo podobno obronił Polskę przed wkroczeniem wojsk ZSRR czyli też bronił wolności.
1 miesiąc temu / Ewelina
 
Google; Enigma Rostowskiego 2.0, czyli min. finansów T.Kościński i research internautów
1 miesiąc temu / polecam
 
premier Gowin będzie bronił ICH praw do upadłego...
1 miesiąc temu / Wojtek
 
To jest skandal. Lewactwo zaczyna powoli nami dyrygować jak chce. Jak im odpowiemy?
1 miesiąc temu / alo
 
Czy na wykładzie był poruszany wątek "zasług" homoseksualistów z SA dowodzonych przez Ernsta Röhma w tworzeniu III Rzeszy? Jeżeli nie, powinien bo historia lubi się powtarzać. Wykorzystani do tworzenia totalitaryzmu zostali później jego ofiarami.
1 miesiąc temu / Tytus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.