DZIŚ JEST:   26   SIERPNIA   2019 r.

MB Częstochowskiej
Św. Joanny Bichier de Ages
Św. Teresy od Jezusa Jornet e Ibars
 
 
 
 

Spotkanie Szydło i Orbana: „pani premier i cały naród polski mogą liczyć na wsparcie Węgier”

Spotkanie Szydło i Orbana: „pani premier i cały naród polski mogą liczyć na wsparcie Węgier”
fot.REUTERS/Laszlo Balogh/FORUM

Podczas wizyty premier RP Beaty Szydło w Budapeszcie, szefowa polskiego rządu spotkała się ze swoim węgierskim odpowiednikiem, Viktorem Orbanem. Atmosfera na konferencji prasowej obu polityków była doskonała, co dowodzi dobrych relacji na linii Warszawa-Budapeszt. Premierzy wyrazili przekonanie o konieczności współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej wobec kryzysu migracyjnego oraz brexitu.

 

- W przyszłym tygodniu mamy szczyt unijny, gdzie w ważnych stanowiskach będziemy się starać prezentować wspólne stanowiska jako Grupa Wyszehradzka – stwierdził premier Węgier, Viktor Orban. Polityk docenił fakt, że mimo trwania wielu zmian politycznych w Polsce, premier Szydło znalazła czas by odwiedzić Budapeszt.

 

- Europa od strony południowej jest bezbronna. My, Węgrzy nadal proponujemy, byśmy stworzyli nową linię obrony na linii bułgarsko-tureckiej i na tej linii zapewnić bezpieczeństwo naszego kontynentu – dodał Orban. Ponadto, w jego opinii, kwestia relacji brytyjsko-unijnych wymaga dalszych konsultacji i zaangażowania państw Europy Środkowej. Zgodziła się z nim premier Beata Szydło.

 

- Jest nasza wola, by Grupa Wyszehradzka miała jedno stanowisko w sprawie Brexitu. Wierzę, że to jednolite stanowisko będziemy mogli prezentować i teraz, i w przyszłości – stwierdziła szefowa polskiego rządu.

 

- Polska zawsze będzie wspierała Węgry w trudnych i ważnych sprawach, dziękuję za deklarację wsparcia dla Polski – dodała polityk PiS.


- Życzę dużo sukcesów polskiemu rządowi i nie chcę być tutaj prorokiem, ale chcę powiedzieć, że niezależnie z której strony byłaby wymierzona niegodziwość w stronę Polski, to pani premier i cały naród polski mogą liczyć na wsparcie Węgier - stwierdził premier Orban. 


 

Źródło: wpolityce.pl

MWł 


DATA: 2016-02-09 08:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@lopez: dobry plan jeśli chodzi o politykę. A co do kleru, to dobrze by było jakby po prostu uczciwie wzięli się do roboty i głoszenia Słowa Bożego. Polecam wykłady księdza Piotra Glasa, od którego inni kapłani powinni brać przykład, na czym polega ich powołanie...
ponad 3 lata temu / teodor
 
Nareszcie współpraca w ramach naszego regionu - po ośmiu latach peowsko-pruskiej rozwałki. Tylko szkoda, że nie wszyscy chcą grać w jednej drużynie, taki np. pan Kowal coś zaczyna ostatnio głupio gadać w wywiadach. Nie wiem na ile ma on wpływ na kształt polskiej polityki, ale powinien być od niej trzymany jak najdalej.
ponad 3 lata temu / abc
 
PIS,please wziasc sie do pracy!!Albo kapitalizm albo globalizm.UE nie placi za prace tylko dzieli pieniedzmi.Budowac system monetarny,skonczyc z banderowcami,bazami Nato w PL,dosc bycia parobkiem dla US i UE.Niewiele czasu zostalo na odbudowe zdziesiatkowanej polskiej populacji, a kler w Pl moze pomysli o wyjsciu ze struktur watykanskich z heretykiem franciszkiem na czele ....
ponad 3 lata temu / lopez
 
JARO, PiS nie miał w programie wyborczym wyjścia z ujni, wręcz przeciwnie. Dzięki temu uzyskał tak duże poparcie, bo (niestety) większość elektoratu PiS jest zaczadzona ujnią. Dlatego nie sądzę by za rządów PiS powstała taka inicjatywa. Za dużo dobrego by było...
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Niech Żyje Bratni Naród Węgier !!!
ponad 3 lata temu / Stanislavus
 
W końcu jakaś dobra wiadomość. Proponuję z V4 zrobić V5 i przyjąć jeszcze Rumunie:)
ponad 3 lata temu / AnnaN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.