DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2019 r.

Boże Ciało
Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Sposób pisania na klawiaturze pozwala na identyfikowanie użytkowników Internetu

Sposób pisania na klawiaturze pozwala na identyfikowanie użytkowników Internetu
Fot. sureash kumar / freeimages.com

Szybkość pisania na klawiaturze, przerwy czynione między uderzeniami w klawisze oraz długość naciśnięć są stałe i niepowtarzalne. Każdy człowiek ma własny i unikatowy styl, który umożliwia szybkie rozpoznanie autora danego tekstu. Niesie to ze sobą ryzyko identyfikacji.

 

Każdy z nas posiada indywidualny i niepowtarzalny zespół cech fizycznych. Wyjątkowe są także nasze zachowania, takie chociażby jak sposób mówienia czy poruszania się. Nie inaczej jest w przypadku zachowań w przestrzeni cyfrowej.

 

Do zidentyfikowania osoby po stylu pisania wystarczy śledzenie aktywności autora przez zaledwie 10 minut. Co więcej, jest to wykonalne także w przypadku stosowania różnych przeglądarek czy zmiennego IP. Osoby chcące zachować w sieci anonimowość mogą być i tak bez trudu identyfikowane. Nie tylko styl pisma umożliwia ustalanie tożsamości autora. Zagrożeniem dla prywatności w sieci jest nawet sposób... używania myszki.

 

Można mieć obawy czy wkrótce nie powstaną bazy danych gromadzące takie właśnie informacje. Niewykluczone, że z takiej techniki korzystają już niektóre banki.

 

Portal niebezpiecznik.pl sugeruje, że jedną z metod zabezpieczenia się przed tego typu inwigilacją może być tworzenie treści w programach do edycji tekstu zainstalowanych na dysku, a następnie wklejanie ich do przeglądarek. Serwis donosi także o istnieniu oprogramowania zabezpieczającego przed szpiegostwem tego typu.

 

Źródło: niebezpiecznik.pl / newsweek.pl

MWł

 


DATA: 2015-07-30 16:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polonia Christiana cytuje Nie-wsweeka? Koniec świata, pani Popiołkowa! Napisałbym jakieś przeciw-lisowe przekleństwo, ale w towarzystwie nie wypada. (Nie-wsweeka -- samo mi wyszło, dopiero moment później zobaczyłem i dodałem myślnik :-).
ponad 3 lata temu / Grześ
 
Applet, który by zbierał tego rodzaju informacje może być łatwo widoczny dla użytkowanika i łatwo by się zdradził. Poza tym jaki to ma sens gdy taki applet wystarczy, że odbierze inne parametry komputera na którym jest wykonywany np adres MAC, imię zalogowania etc i dane te są znacznie bardziej "dokładne". Pisanie na klawiaturze może zawsze ulec zawahaniu zupełnie rozjeżdżając namiar.
ponad 3 lata temu / Niktoś
 
Szanowni Państwo, przewidziałem tą możliwość jakieś trzy-cztery lata temu kiedy zauważyłem że okienko w którym wpisuję wiadomość jest appletem Javowym który dziwnie zachowuje się po każdym naciśnięciu klawisza jakby to co piszę było analizowane.
ponad 3 lata temu / Wojtek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "37264"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.