DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Sposób pisania na klawiaturze pozwala na identyfikowanie użytkowników Internetu

Sposób pisania na klawiaturze pozwala na identyfikowanie użytkowników Internetu
Fot. sureash kumar / freeimages.com

Szybkość pisania na klawiaturze, przerwy czynione między uderzeniami w klawisze oraz długość naciśnięć są stałe i niepowtarzalne. Każdy człowiek ma własny i unikatowy styl, który umożliwia szybkie rozpoznanie autora danego tekstu. Niesie to ze sobą ryzyko identyfikacji.

 

Każdy z nas posiada indywidualny i niepowtarzalny zespół cech fizycznych. Wyjątkowe są także nasze zachowania, takie chociażby jak sposób mówienia czy poruszania się. Nie inaczej jest w przypadku zachowań w przestrzeni cyfrowej.

 

Do zidentyfikowania osoby po stylu pisania wystarczy śledzenie aktywności autora przez zaledwie 10 minut. Co więcej, jest to wykonalne także w przypadku stosowania różnych przeglądarek czy zmiennego IP. Osoby chcące zachować w sieci anonimowość mogą być i tak bez trudu identyfikowane. Nie tylko styl pisma umożliwia ustalanie tożsamości autora. Zagrożeniem dla prywatności w sieci jest nawet sposób... używania myszki.

 

Można mieć obawy czy wkrótce nie powstaną bazy danych gromadzące takie właśnie informacje. Niewykluczone, że z takiej techniki korzystają już niektóre banki.

 

Portal niebezpiecznik.pl sugeruje, że jedną z metod zabezpieczenia się przed tego typu inwigilacją może być tworzenie treści w programach do edycji tekstu zainstalowanych na dysku, a następnie wklejanie ich do przeglądarek. Serwis donosi także o istnieniu oprogramowania zabezpieczającego przed szpiegostwem tego typu.

 

Źródło: niebezpiecznik.pl / newsweek.pl

MWł

 


DATA: 2015-07-30 16:22
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polonia Christiana cytuje Nie-wsweeka? Koniec świata, pani Popiołkowa! Napisałbym jakieś przeciw-lisowe przekleństwo, ale w towarzystwie nie wypada. (Nie-wsweeka -- samo mi wyszło, dopiero moment później zobaczyłem i dodałem myślnik :-).
ponad 5 lat temu / Grześ
 
Applet, który by zbierał tego rodzaju informacje może być łatwo widoczny dla użytkowanika i łatwo by się zdradził. Poza tym jaki to ma sens gdy taki applet wystarczy, że odbierze inne parametry komputera na którym jest wykonywany np adres MAC, imię zalogowania etc i dane te są znacznie bardziej "dokładne". Pisanie na klawiaturze może zawsze ulec zawahaniu zupełnie rozjeżdżając namiar.
ponad 5 lat temu / Niktoś
 
Szanowni Państwo, przewidziałem tą możliwość jakieś trzy-cztery lata temu kiedy zauważyłem że okienko w którym wpisuję wiadomość jest appletem Javowym który dziwnie zachowuje się po każdym naciśnięciu klawisza jakby to co piszę było analizowane.
ponad 5 lat temu / Wojtek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.