DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2018 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Spór Polska-Ukraina trwa. Urzędnik zawrócony na granicy

Spór Polska-Ukraina trwa. Urzędnik zawrócony na granicy
fot. Adam Tuchlinski/Newsweek/FORUM
#UKRAINA    #POLSKA    #GRANICA    #SPÓR    #HISTORIA    #UPA    #EKSHUMACJE    #WASZCZYKOWSKI    #MSZ

Polska zdecydowanie odpowiedziała na ukraiński zakaz ekshumacji ciał ofiar zbrodni, popełnionych tam podczas II wojny światowej. W odpowiedzi na przejściu Szegina-Medyka zawrócony został Światosław Szeremeta, szef Międzyresortowej Komisji Ukrainy ds. upamiętnienia.

 

Ukraiński resort spraw zagranicznych miał wezwać ambasadora Jana Piekłę. „Wzywamy w trybie pilnym ambasadora Polski na Ukrainie w związku z niewpuszczeniem sekretarza Państwowej Komisji Międzyresortowej Swiatosława Szeremety do Polski” - napisała na Twitterze rzeczniczka ukraińskiej dyplomacji Mariana Beca.

 

Zakaz wjazdu dla Szeremety potwierdził Dyrektor Biura Prasowego MSZ, Artur Lompart. Urzędnik nie może przez najbliższy rok wjeżdżać na teren naszego kraju. Lompart potwierdził również, iż decyzja ta  jest wynikiem wydanego w kwietniu przez IPN w Kijowie zakazu poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar wojen i konfliktów na terytorium Ukrainy. – Propagowanie zbrodniczych ideologii, w tym nazizmu, jest w Polsce zabronione – stwierdził.

 

Szeremeta miał wjechać do Polski autokarem wraz z członkami stowarzyszenia Nadsiannia, skupiającego Ukraińców wysiedlonych z terenów Polski do ZSRR. Celem ich podróży był Łańcut, gdzie zamierzali odwiedzić groby pochowanych tam żołnierzy Ukraińskiej Republiki Ludowej.

 

O zmianie polityki wobec Ukrainy informował szef MSZ, Witold Waszczykowski. Oświadczył, że Polska uruchamia „procedury, które nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski”. Przyznał również, że konsekwencje poniosą te osoby, które na poziomie administracyjnym nie dopuszczają do kontynuowania ekshumacji (chodzi o prace poszukiwawcze IPN) i renowacji polskich miejsc pamięci.

 

 

Źródło: tvn24.pl

ged


DATA: 2017-11-18 19:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrze się stało i moim zdaniem jest to odpowiednia reakcja ministra. Często przyjeżdżam do Ukrainy w celach humanitarnych i bardzo mocno rozwija się bandytyzm,który głosił śmierć lachom, czyli Polakom. Wschód Ukrainy jest przeciwna propagowaniu Bandery.
9 miesięcy temu / Piotr
 
najpierw wpuścić 2 000 000 Ukraińców do Polski, a potem zacząć się z nimi kłócić. Baaaardzo dobry pomysł. To tylko geniusz mógł wymyśleć.
9 miesięcy temu / Pejot
 
Nareszcie. Szkoda tylko, że to wszystko tak mocno kontrastuje z nocną podmianą tablicy na żądanie banderowców i kolejnym utrąceniem penalizacji banderyzmu w Polsce. Jeden krok do przodu i dwa do tyłu.
9 miesięcy temu / abc
 
Co zatem z wielką liczbą Ukraińców w Polsce?
9 miesięcy temu / Pad
 
no wreszcie! Brawo Waszczykowski, lepiej późno niż wcale
9 miesięcy temu / yaga
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.